
Większa przejrzystość przepisów, sprawniejsze procedury, a także likwidacja szkodliwych absurdów – to główne cele reformy zwolnień lekarskich oraz orzecznictwa lekarskiego. Ustawa, której projekt powstał w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, 7 stycznia 2026 roku została podpisana przez Prezydenta RP.






