Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

MOTORYZACJA: Lisek wraca do motorsportu

Marcin Lisek – to nazwisko przede wszystkim kojarzy się zagorzałym fanom rallycrossu. Częstochowianin właśnie od tej dyscypliny zaczynał swoją przygodę z motorsportem. W tym roku powraca z profesjonalnym zespołem Lismar Rally Team, nad którym patronat medialny objął Tygodnik Regionalny .

Po startach w sezonach 2006/2007 w Mistrzostwach Polski, Lisek przerwał swoją przygodę ze sportami samochodowymi. Startując w rallycrossie częstochowianin często jednak wspominał o docelowych planach w postaci występów w rajdach samochodowych. W tym sezonie stanie się to rzeczywistością. – To był w zasadzie ostatni moment aby wrócić do motorsportu. Praca, obowiązki rodzinne spowodowały, że kilka lat temu musiałem przerwać starty w rallycrossie. Zawsze jednak marzyłem o rajdach, a teraz dostałem bardzo interesującą propozycję – powiedział Lisek.
Zawodnik swoja przygodę z rajdami rozpocznie od razu z wysokiego „C”, bo takim bez wątpienia będą starty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski za kierownicą Forda Fiesty w specyfikacji R2. Liska ujrzymy w markowym pucharze Castrol Edge Fiesta Trophy.

Zawodnik z Częstochowy jest już w posiadaniu tej profesjonalnej rajdówki. – Miałem już testy tego samochodu na Dolnym Śląsku. Przejechałem około 150 kilometrów oesowych. Jestem zachwycony tym samochodem, choć początek testów był dla mnie ciężki. Jazda z pilotem na opis wymagała przyzwyczajenia. Po 30 minutach było już jednak lepiej – skomentował Lisek.
Oprócz startu w pięciu rundach Castrol Edge Fiesta Trophy, RSMP, na zakończenie sezonu Lisek planuje występ w finałowej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata, która odbędzie się w dniach 8-11 listopada w Hiszpanii.
– Na razie skupiam się na pierwszy startach i wyrobieniu licencji międzynarodowej. Puchar Fiesty, w tym roku zapowiada się bardzo ciekawie, Myślę, że ożywi on polskie rajdy. Przygotowuję się już fizycznie do sezonu i liczę, że będę się rozwijał z rajdu na rajd, zbierając coraz to większe doświadczenie. Chciałbym szybko i bezpiecznie przejechać ten sezon, choć póki co ciężko mi coś więcej powiedzieć, na temat mojego poziomu. Więcej będę wiedział po pierwszym rajdzie. Rallycross i rajdy różnią się od siebie, choć są zaliczane do sportów samochodowych. W rallycrossie patrzyło się w lusterka na rywali, teraz w rajdach będę musiał uważać na drzewa – powiedział zawodnik. – Jedno jest pewne, samochód jest kapitalny.

Pilotką Liska będzie w nadchodzącym sezonie Alina Waleczek. – Alina jest pod względem doświadczenia młodą pilotką. Pierwszy naszym startem będzie Rajd Elmot. Będziemy jechali opisem szóstkowym. Myślę, że sobie poradzimy choć na pewno przede mną sporo nauki – dodaje zawodnik

foto: Lismar Rally Team

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content