Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Manifa Solidarności: NIE dla decyzji Matyjaszczyka!

Ogólnokrajowa manifestacja w Częstochowie! Związkowcy z różnych stron Polski zjadą do naszego miasta, aby zademonstrować swoje niezadowolenie i bronić pracowników częstochowskiej pomocy społecznej. 

W czwartek 19 kwietnia związkowcy „Solidarności” reprezentujący interesy pracowników socjalnych wyjdą na ulicę. Dlaczego? Kluczowe hasło manifestacji brzmi: „NIE dla antypracowniczych decyzji samorządów!”. Związkowcy protestują przeciwko niekorzystnej dla nich decyzji Prezydenta Częstochowy: „W ostatnich dniach ubiegłego roku Krzysztof Matyjaszczyk wypowiedział Ponadzakładowy Układ Zbiorowy Pracy dla Pracowników Pomocy Społecznej”. Zdaniem organizatorów układ ten chronił instytucje samorządowe przed prywatyzacją: „Brak prawnych regulacji zawartych w Układach Zbiorowych Pracy pozwoli na niekontrolowane przekazywanie zadań samorządów z zakresu pomocy społecznej, oświaty, ochrony zdrowia tzw. organizacjom pożytku publicznego (stowarzyszeniom, fundacjom, itp.)”. Związkowcy występują przeciwko komercjalizacji placówek społecznych, ponieważ obawiają się redukcji miejsc pracy, obniżenia pensji oraz popularyzacji tzw. „umów śmieciowych”. Domagają się dialogu z przedstawicielami władz samorządowych i państwowych, który ureguluje w systemie takie kwestie jak ustawa o zawodzie pracownika socjalnego, mechanizm wzrostu płac, opieka medyczna w domach pomocy społecznej.
Częstochowski MOPS zapowiada, że nie jest stroną w konflikcie i nie podziela obaw związkowców o prywatyzację pomocy społecznej. Dyrektor MOPS uspokaja mieszkańców: Nie ma mowy o jakiejkolwiek likwidacji pomocy społecznej w mieście. Nie ma też takiej możliwości, by ktokolwiek pozostał bez opieki – podkreśla stanowczo Barbara Mizera.  Dyrekcja MOPS w Częstochowie informuje dodatkowo, że w związku z rozwiązaniem dotychczas obowiązującego PUZP sytuacja pracowników pomocy społecznej objętych tym porozumieniem nie ulegnie zmianie do 2013 roku.
Decyzja o ogólnokrajowej manifestacji została podjęta już w styczniu przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” na posiedzeniu w Białymstoku i w Krakowie. Organizacja akcji protestacyjnej została uzależniona od tego, czy do końca marca prezydent Częstochowy wycofa się z wypowiedzenia PUZP. Matyjaszczyk decyzji nie zmienił. Koszty dojazdu grupowego na manifestację finansowane są ze środków Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.
Manifestacja rozpocznie się w czwartek 19 kwietnia o godzinie 11.30 u zbiegu alei Armii Krajowej oraz ulic Dekabrystów i Gałczyńskiego vis-à-vis Hali Polonia, po czym przejdzie pod częstochowski Urząd Miasta przy ul. Śląskiej aleją Armii Krajowej, ulicami Jasnogórską, Dąbrowskiego i Śląską.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content