Wielki sukcesem zakończyła się akcja, jaką Tygodnik ogłosił na swoim profilu Facebook. W związku z trwającą na Ukrainie wojną i licznie przybywającymi do naszego kraju uchodźcami, w tym dziećmi, zamieściliśmy apel o pomoc w skompletowaniu dla nich wyprawek szkolnych.
Rodziny, które uciekły z rejonów objętych walkami, z wiadomych powodów przywiozły ze sobą tylko rzeczy pierwszej potrzeby. W bagażach nie było miejsca na przybory szkolne i inne pomoce, które są niezbędne dzieciom do nauki w szkole.
Ukraińskie dzieci trafią nie tylko do szkół i przedszkoli Częstochowy, ale również do placówek w powiecie. Stąd zbiórka, jaką zorganizowaliśmy była skierowana do szkół w gminie Kłomnice.
O pomoc w skompletowaniu wyprawek szkolnych zwróciliśmy się do naszych Czytelników. W krótkim czasie, na apel hojnie odpowiedziały zarówno prywatne osoby, jak i organizacje pozarządowe. W pełni skompletowane plecaki szkolne podarowali m.in. radny Artur Gawroński, Częstochowski Alarm Smogowy, SARP o/Częstochowa, Stowarzyszenie Polska 2050 region częstochowski, Tygodnik 7 dni oraz prywatne osoby, które chcą pozostać anonimowe.
W plecakach znalazło się wszytko co niezbędne, a więc piórnik z przyborami, ponadto kredki, flamastry, farby, zeszyty, bloki rysunkowe, papiery kolorowe, etc. Dla najmłodszych dzieci również plastelina, a także maskotki, by umilić maluchom nową i niełatwą dla nich sytuację.
Wszystkie plecaki i przybory zostały dostarczone i przekazane na ręce Olgi Gonery, dyrektor Szkoły Podstawowej w Skrzydlowie (gm. Kłomnice). Stamtąd zostaną rozdysponowane – według potrzeb – ukraińskim uczniom i przedszkolakom, uczęszczającym do wszystkich placówek oświatowych na terenie gminy.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za pomoc, hojność i okazane wsparcie!
Jednocześnie informujemy, że nadal można przynosić szkolne wyprawki do siedziby redakcji Tygodnika 7 dni. Wojna na Ukrainie trwa i coraz więcej uchodźców znajduje schronienie w Polsce. Wśród nich są tysiące dzieci, które już zasiadły bądź wkrótce zasiądą w szkolnych ławkach, więc każda dodatkowa wyprawka szkolna z pewnością znajdzie swojego właściciela.
1 Komentarz
Żeby WLADZE CENTRALNE TAK SZYBKO ORGANIZOWAły POMOC JAK robią to osoby prywatne i organizacje pozarządowe. Dzieci zza wschodniej granicy na to zasługują. My tez kiedys mozemy byc na miejscu uKRAINCÓW. Oby nie… Brawo dla redakcji i wszystkich darczyńców.
Żeby WLADZE CENTRALNE TAK SZYBKO ORGANIZOWAły POMOC JAK robią to osoby prywatne i organizacje pozarządowe. Dzieci zza wschodniej granicy na to zasługują. My tez kiedys mozemy byc na miejscu uKRAINCÓW. Oby nie… Brawo dla redakcji i wszystkich darczyńców.