Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Życie jak w bajce

Program miasta „Baśniowy Festiwal Sztuki Przedszkolaka” pozwolił dzieciom na rozwój swych zainteresowań artystycznych. Dzięki temu wkroczyły w nieco inny świat niż ten znany na co dzień.

W programie artystyczno-edukacyjnym realizowanym od listopada 2009 r. przez Miejski Dom Kultury oraz Bibliotekę Publiczną uczestniczyły przedszkolaki ze wszystkich myszkowskich placówek. Dzieci miały możliwość rozwoju talentów plastycznych, aktorskich, pisarskich. Dzieci słuchały bajek i wierszy czytanych przez pracowników biblioteki, brały udział w zajęciach plastycznych, podczas których tworzyły ilustracje do wysłuchanych wcześniej utworów. Ciekawą propozycją dla maluchów było malowanie obrazów na sztalugach oraz malowanie na dużej płaszczyźnie. – Przedszkolaki miały okazję zetknąć się z innym sposobem malowania niż podczas zajęć plastycznych w przedszkolach. Przy sztalugach mogły się poczuć jak profesjonalni malarze, a podczas tworzenia na dużej płaszczyźnie – ok. 10-metrowym kartonie – rozwinęły umiejętność pracy w grupie, wspólnego tworzenia jednej całości – mówi Renata Lewandowska z Wydziału Artystycznego MDK.
Maluchy uczestniczyły też w spotkaniach z przedstawicielami świata kultury, m.in. z poetą Markiem Monikowskim, autorem wierszy dla dzieci, z plastykiem Marzeną Lech. – Zainteresowanie przedszkolaków było bardzo duże, słuchały opowieści z zapartym tchem, a następnie zadawały pytania odnośnie procesu twórczego, dzieląc się z gośćmi własnymi spostrzeżeniami. Z kolei żywe rozmowy w czasie zajęć plastycznych udowodniły zaangażowanie dzieci w projekt – mówi Renata Lewandowska. Jednym z elementów programu było też obejrzenie spektaklu teatralnego przez profesjonalnych aktorów. Dzieci obejrzały „Calineczkę”.
Podsumowanie projektu, które odbyło się pod koniec maja, udowodniło, że dzieci wyniosły z zajęć wiele pożytecznych umiejętności. Osoby odwiedzające MDK mogą podziwiać prace plastyczne stanowiące efekt działań przedszkolaków. Ponadto podczas uroczystego zamknięcia programu dzieci z poszczególnych placówek prezentowały własny program artystyczny. Były to wiersze, piosenki bądź krótkie przedstawienia związane z utworami literackimi. W zajęciach organizowanych prze Bibliotekę Publiczną i MDK w Myszkowie uczestniczyło w sumie ok. 150 dzieci, co świadczy, że tego typu przedsięwzięcia są strzałem w dziesiątkę.
Projekt „Baśniowy Festiwal Przedszkolaka” pozwolił dzieciom spędzać wolny czas na świetnej zabawie, jednocześnie rozwijając wrażliwość i fantazję. – Myślę, że udało nam się zachęcić maluchy do czytania, do rozwijania różnych form aktywności twórczej, korzystania z biblioteki, a nawet pisania. Niektórzy wykazywali ogromne zainteresowanie procesem powstawania utworów literackich i z pewnością poczynią własne próby – mówi Renata Lewandowska.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content