Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Coraz bliżej do pobudki

Mniej niż miesiąc pozostał do jedynej w swoim rodzaju Nocy w naszym mieście , podczas której słowo „kultura” nabiera szczególnego znaczenia. „07 zbudź się” – hasło tegorocznej imprezy – przyciąga i nawołuje do udziału w wydarzeniu.

26 czerwca nie zabraknie w Częstochowie atrakcji zaproponowanych przez instytucje kultury, artystów oraz kluby, puby i restauracje. – Imprezy Nocy Kulturalnej odbędą się w 36 różnych lokalizacjach. Statystyka programu obejmuje 30 projektów muzycznych, 7 wystaw, 7 projektów teatralnych i literackich, 5 projektów filmowych, 4 propozycje dla dzieci oraz 9 innych, różnorodnych atrakcji – wymienia Ada Płaszczyk z „Gaude Mater”.
W tej edycji zagrają m. in. Elephant Stone, Bajzel, Pospieszalscy i goście, Josh Lawrence&Damage Control, Wielebny Blues Band, Nosferatis i Noise Dicks. Usłyszymy więc przeróżne rodzaje muzyki. Wśród wystaw zobaczymy prace dzieci uczestniczących w plenerze rodzinnym 6. Nocy Kulturalnej, prace Mariusza Gosławskiego malowane kawą, ukraińskie ikony. Miłośników teatru i literatury przyciągną zapewne spektakle, jak Hedoniści, Plaża czy Porady Dobrego Wojaka Szwejka oraz czytanie współczesnego utworu dramatycznego w wykonaniu aktorów SKT „naJana”.
Nie zabraknie filmów – Jeszcze nie wieczór, Człowiek w żelaznej masce. Odbędzie się także II Przegląd Częstochowskiej Twórczości Filmowej – Kino Offowe.
Organizatorzy pamiętają o najmłodszych. Atrakcje dla dzieci to rodzinny plener malarski, pt. Czerwony Kapturek, spotkanie dla rodzin z dziećmi na wystawie interaktywnej „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych”, dwa spektakle: Teatru Wielkie Koło – „Sznurkowe Skrzaty” oraz Teatru Momo – „Tańczące Giganty”.
Co roku w organizacji Nocy biorą udział nowi partnerzy – 7. edycja ma sześciu nowych współorganizatorów. Wielka impreza cieszy się wzrastającą frekwencją. – Z roku na rok do Częstochowy na Noc Kulturalną przyjeżdża coraz więcej turystów, nie tylko ze Śląska, ale z całej Polski – wyjaśnia Ada Płaszczyk. – Od pewnego czasu w innych miastach przygotowywane są bliźniacze projekty, jednak to częstochowska Noc była pierwszą w Polsce – przyznaje Płaszczyk.
Już za dwa tygodnie będzie można otrzymać wejściówkę na Noc Kulturalną. – Cena karnetu, podobnie jak rok temu 9,99 zł. Można ją nabyć od 15 czerwca w instytucjach kultury oraz klubie Teatr from Poland, w Rurze i w Cafe Belg.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content