Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Żużlowa Europa w Częstochowie

To będzie prawdziwe, żużlowe święto. Po 9 latach na stadion Włókniarza Częstochowa powrócą emocje związane z mistrzostwami TAURON Speedway Euro Championship.- Żużel to rodzinny i niezwykle bliski sercom śląskich kibiców sport. Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu te niezwykłe motorowe rozgrywki po raz kolejny będzie można oglądać, m.in. w Częstochowie – mówił Paweł Szczeszek, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Jeśli ktoś miał wątpliwości w sprawie inwestycji w częstochowski żużel, poniedziałkowa konferencja prasowa, rozwiała je bezpowrotnie. To właśnie na stadionie przy ulicy Olszyńskiej odbywać się będą w tym roku największe sportowe rozgrywki. 

– Częstochowa to miasto żużlowe. Frekwencja w ostatnich latach, jaką mamy w Częstochowie, jest największa w Polsce, o czym świadczą statystyki i wszelkie transmisje żużlowe. Tor w Częstochowie uznawany jest za najlepszy tor do ścigania na świecie. Będziemy mieli wspólnie okazję pokazać, że wyścigi na żużlu są emocjonujące – mówił Michał Świącik, prezes Włókniarza.

Prezes częstochowskiego Włókniarza podziękował organizatorom za zaufanie, jakim obdarzono klub, w związku z wyborem Częstochowy na inaugurację SEC. Przed wejściem polskiej firmy One Sport do SEC, wcześniej zawody te był ubogim krewnym grand prix.

– Wsparcie tak znaczącej marki jak TAURON jest dla nas niezwykle ważne. To wyróżnienie, ale także oczekiwania, które z pewnością spełnimy. Wspólnie wznieśliśmy SEC na wyższy poziom, a teraz kontynuujemy nasz rozwój. Dziękuję za zaufanie – mówił Karol Lejman, prezes One Sport.

TAURON Speedway Euro Championship 2023 to czterorundowy cykl zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu. Zawodnicy będą rywalizować podczas 88 wyścigów, po których jeden z nich odbierze złoty medal oraz trofeum dla najlepszego żużlowca Starego Kontynentu. Pewnymi udziału w tegorocznych zmaganiach są: Leon Madsen, Janusz Kołodziej, Mikkel Michelsen, Patryk Dudek oraz Dominik Kubera. W rywalizacji udział wezmą aż dwaj reprezentanci Włókniarza Częstochowa – Leon Madsen oraz Mikkel Michelsen. Gospodarze turnieju otrzymają również możliwość zgłoszenia jednorazowej dzikiej karty, która będzie uprawniała miejscowego zawodnika do startu w tych zawodach. O pozostałe miejsca zawodnicy będą walczyć podczas rund kwalifikacyjnych.

Kalendarz Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu w 2023 roku:

1. Runda Kwalifikacyjna – Terenzano (Włochy), 25 kwietnia
2. Runda Kwalifikacyjna – Mureck (Austria), 1 maja
3. Runda Kwalifikacyjna – Debreczyn (Węgry), 1 maja
4. Runda Kwalifikacyjna – Daugavpils (Łotwa), 29 kwietnia
SEC Challenge – Nagyhalász (Węgry), 14 maja
1. Finał – Częstochowa (Polska), 17 czerwca
2. Finał – Güstrow (Niemcy), 5 sierpnia
3. Finał – Bydgoszcz (Polska), 9 września
4. Finał – Pardubice (Czechy), 22 września

Na konferencji prasowej pojawił się jeszcze jeden, nieco sekretny wątek. 

– Pozwolę sobie na trochę prywaty i korzystając z okazji już teraz zapraszam państwa na drugą konferencję prasową na piątek. Oczywiście nie mogę powiedzieć w jakiej sprawie, bo to jest tajemnica – mówił Paweł Szczeszek, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Wtajemniczeni jednak wiedzą. Włókniarz Częstochowa udanie zakończył negocjację ze spółką Tauron w sprawie sponsora tytularnego. W PGE Ekstralidze częstochowski klub najpewniej wystąpi pod nazwą Tauron Włókniarz Częstochowa. Brązowi medaliści ubiegłego sezonu otrzymają – podobno – 900 tysięcy złotych, ale na potwierdzenie musimy poczekać do najbliższej konferencji. Włókniarz będzie drugim częstochowskim klubem ze wsparcie TAURON Polska Energia. Pierwszy był Raków Częstochowa.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content