Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

List Czytelnika: „Nie potrzebujemy kawy za złotówkę, potrzebujemy poręczy i oświetlonych schodów”

„Piszemy w sprawie, która jest dla nas bardzo ważna. I od razu zaznaczamy, że piszemy jako większa grupa seniorów. Jesteśmy emerytami i jednocześnie wielkimi miłośnikami kina. Bardzo często chodzimy do naszego lokalnego kina OKF, które znajduje się w tym samym niemal budynku co kiedyś Cepelia, w I Alei NMP.

Najpierw trochę słodyczy. OKF to bardzo przytulne kino, małe, kameralne, po niedawnym remoncie w środku jest naprawdę przytulnie. Do tego oferta filmów bardzo duża, różne pory godzin, można posłuchać nawet opery. Personel uprzejmy. Do tego bilety w przystępnej cenie, zwłaszcza dla seniorów. Dlatego też bardzo wielu seniorów z naszego miasta tak chętnie z tego kina korzysta, na wielu seansach jest pełna sala kinowa. 

A teraz łyżka dziegciu. Jak wiadomo wiele seansów kończy się wieczorową porą, kiedy na zewnątrz jest już całkiem ciemno. Z kina można wyjść albo wyjściem głównym, czyli tym samym, którym do kina się wchodzi, albo wyjściem umiejscowionym w sali kinowej – na piętrze (od razu wychodzi się na zewnątrz budynku). 
O ile do wejścia głównego nie mamy żadnych zastrzeżeń, bo jest bardzo dobrze oświetlone i do tego nie ma przeszkód w postaci schodów, o tyle to drugie wyjście na piętrze… to jest jakiś koszmar. Każdy kto tam chodzi wie że, by wyjść na chodnik, najpierw trzeba zejść po schodach. I to w nich jest cały problem. Co prawda nie są strome, ale za to kompletnie nieoświetlone i pozbawione poręczy, za to po obu stronach są betonowe gazony z roślinami. No…, naprawdę nie ma się czego złapać. Za każdym razem kiedy schodzimy po tych schodach robimy to bardzo powoli, trzymając się jeden drugiego i wybałuszając już niemłody wzrok, by trafić w stopień. Jeszcze gorzej jest, gdy pada deszcz albo śnieg, wtedy schody robią się dodatkowo śliskie. 
Przecież wielu z nas ma już różnego rodzaju problemy zdrowotne, w tym problemy ze sprawnym poruszaniem się. Są osoby o kulach. Nie dalej jak wczoraj (około godz. 20.00), jeden z nas skręcił kostkę przez te ciemności, w dodatku padała mżawka, więc było dodatkowo ślisko. Wiele razy na tych schodach się potykaliśmy, albo po prostu nie trafialiśmy w nie. Większość schodzących robi to przeklinając pod nosem i pomstując do nieba, ale też na władze miejskie. Każde wyjście do OKF kończy się tak samo – dyskusją na temat tych nieszczęsnych schodów. Zresztą nawet młodzi patrzą bacznie pod nogi, gdy tamtędy schodzą. Gdyby chociaż były poręcze, można by się złapać dla asekuracji, a tak, to jak iść przez mgłę. 

Nie wiemy czy do prezydenta lub radnych ktoś już zgłaszał ten problem. My proponujemy, by prezydent, radni i urzędnicy wybrali się po zmroku do kina i spróbowali potem zejść bezpiecznie po tych schodach. Bo chyba nie mają bladego pojęcia, jak to wygląda. To jest oczywista bariera architektoniczna, stwarzająca zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzi.

Jako mieszkańcy i lokalni patrioci domagamy się, by urząd zajął się tą sprawą i jak najszybciej zamontował tam oświetlenie nim dojdzie do tragedii. Wiemy, że to są koszty, ale może na dobry początek chociaż przykleić na każdym stopniu pasek odblaskowy, żeby jakkolwiek było go widać, i nie trzeba było macać, gdzie nogę postawić. 
Pan prezydent tak dba o seniorów i kulturę, to niech wpierw zadba o nasze bezpieczeństwo. My nie potrzebujemy kawy za złotówkę, my potrzebujemy poręczy i oświetlonych schodów w naszym lokalnym kinie.

Wierzymy, że odpowiednie instytucje i osoby usłyszą nasz głos i zajmą się opisaną przez nas sprawą. 

Seniorzy, mieszkańcy Częstochowy”.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content