Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

ZNAD TAMIZY: Złoty Paul

Na czas trwania igrzysk olimpijskich telewizja BBC uruchomiła 22 dodatkowe kanały. Obejrzeć można absolutnie wszystko, co dzieje się na którejkolwiek z wielu sportowych aren. Teoretycznie – jest perfekcyjnie. W praktyce – znacznie gorzej.

Dodatkowe kanały dostępne są tylko na platformach satelitarnych Sky i Virgin oraz na stronie internetowej BBC. Nie ma ich natomiast na Freeview, czyli brytyjskiej kablówce. Nawiasem mówiąc, Freeview to ciekawy wynalazek. W Wielkiej Brytanii nie ma, jak w Polsce, setek, może tysięcy telewizji  kablowych, w każdym mieście i na każdym osiedlu, ale jest jedna,  ogólnobrytyjska, dla wszystkich, w każdym zakątku Wysp. I jest bezpłatna. Tak więc przeciętny widz, mający do dyspozycji Freeview, może obejrzeć olimpijskie zmagania na kilku kanałach. Jeśli jest Brytyjczykiem – nie ma problemu. Zobaczyć może każdy występ, w każdej konkurencji,  sportowców Teamu GB, czyli Drużyny Wielkiej Brytanii. I praktycznie… wyłącznie Teamu GB. Cała reszta jest jakimś tam dodatkiem do Olimpiady. Aby nie być gołosłownym: mecz polskich siatkarzy z Argentyną oglądałem na stronie internetowej BBC, ale bez żadnego komentarza. Suchy przekaz. Zmagania miotaczy młotem, dla nas ciekawe, bo startował Szymon Ziółkowski, BBC pokazała w 30 sekund (!). Zamiast tego można było zobaczyć Brytyjczyka, który „fantastycznie” rzucił młotem, co zapewniło mu „wspaniałe” 12. miejsce oraz Węgra, który prowadził po dwóch czy trzech kolejkach. O tym, że trwa ceremonia wręczania medali kulomiotom, w tym mistrzowi olimpijskiemu Tomaszowi Majewskiemu, dowiedziałem się przypadkiem. W trakcie „interesującej” gadaniny o kolejnych sukcesach Teamu GB w tle słyszalny był polski hymn. I tak dalej, i tak dalej.
Wszystko kręci się wokół Brytyjczyków. A trzeba przyznać, że spisują się wyśmienicie. W chwili, gdy piszę ten tekst, tj. w niedzielny wieczór, po fantastycznym triumfie Usaina Bolta na „setkę”, Wyspiarze mają już na koncie 14 złotych medali! I sporo szans na kolejne. Wielka w tym zasługa sir Paula McCartneya. Brytyjczycy żartobliwie uznali, że olimpijskie złoto podąża śladem legendarnego Beatlesa. Był na trybunach toru kolarskiego – Wyspiarze zdobyli najcenniejszy krążek. Pojawił się na stadionie olimpijskim – Team GB w niespełna godzinę wywalczył trzy złote medale. To oczywiście szczęśliwy przypadek, ale… wkład Paula w olimpiadę jednak jest. Przed igrzyskami McCartney, na wieść, że w składzie reprezentacji piłkarskiej zabrakło miejsca dla Davida Beckhama, nazwał idiotami tych, którzy tak zdecydowali. Teraz, po odpadnięciu piłkarskiego Teamu GB z turnieju, Brytyjczycy mówią: „Paul miał rację”. Swój udział w olimpiadę ma też córka Paula, Stella McCartney, która zaprojektowała stroje Brytyjskich olimpijczyków.
I na koniec jeszcze jedna ciekawostka olimpijsko-muzyczna, także związana z Paulem McCartneyem. Jak wiadomo, artysta dał krótki koncert na zakończenie ceremonii otwarcia igrzysk. Wszyscy występujący wcześniej wykonawcy otrzymali stosowne (tzn. wysokie) honoraria. Kiedy organizatorzy zaoferowali Paulowi określoną (niemałą) kwotę, ten odparł, że to nie pokryje jego rachunków. Zapytany, ile chce za występ, odpowiedział, że może być… 1 funt. I za tyle zagrał.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content