Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Zmiana dyrektora szpitala na Parkitce

Zawirowania polityczne w urzędzie marszałkowskim, do których doszło pod koniec listopada 2022 roku mają wpływ także na… Częstochowę. Raptem 3 miesiące temu marszałek Jakub Chełstowski, szef PiS w Katowicach opuścił rodzimą partię i przeszedł do nowego koła Ruchu Samorządowego „Tak! Dla Polski”. To doprowadziło, w instytucji zarządzającej całym Śląskiem, do zmiany dotychczasowego frontu politycznego w województwie – z PiS na opozycyjny. Wraz ze zmianami ideologicznymi idą zmiany personalne, nie tylko w Katowicach, ale także w Częstochowie. Od dwóch dni mamy nowego dyrektora szpitala na Parkitce.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie (połączone dwa szpitale – z ul. Bialskiej i z ul. PCK) podlega urzędowi marszałkowskiemu w Katowicach, więc to tam zapadają decyzje o losach placówki, w tym o kadrze zarządzającej szpitalem w Częstochowie. Od 2015 roku, odkąd rządy w Polsce przejął PiS, również za sprawą marszałka Chełstowskiego (wówczas PiS) – naszym szpitalem co i rusz wstrząsały zmiany personalne. Ostatnim dyrektorem szpitala na Parkitce był Zbigniew Bajkowski (od połowy 2019 roku), który wsławił się niechlubnymi decyzjami związanymi z Oddziałem Okulistyki, Oddziałem Neurologii i Udarowym czy Oddziałem Ginekologii i Położnictwa. Pana Bajkowskiego już w częstochowskim szpitalu nie ma (nieoficjalnie wiadomo, że będzie zarządzać placówką medyczną w Bytomiu). 

Przez ostatnie 8 lat dyrektorami Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie byli: do 2017 roku Barbara Magnuszewska-Pankiewicz, do 2019 Dariusz Kaczmarek, w 2019 roku Bogusława Miłkowska, później Zbigniew Bajkowski, a teraz Łukasz Połatyński.

Na tym nie koniec roszad personalnych na Parkitce. Zmieniono też członków rady społecznej. Odwołania otrzymali działacze PiS: Piotr Bańka, Beata Kocik oraz Krzysztof Janus.
Obecnie w skład rady społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie wchodzą: Marta Salwierak (PO), Stanisław Gmitruk (PSL), Zygmunt Kucharczyk (PO), Norbert Komar (PO) oraz Małgorzata Ziębacz (PO).

Rzecznik prasowy Parkitki, Dariusz Tworzydło z agencji Exacto z Rzeszowa poinformował właśnie:

„Od 7 marca br. funkcję p.o. dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie pełni Łukasz Połatyński. Posiada on wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu placówkami medycznymi, w tym w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych. 
Obejmując funkcję dyrektora Szpitala, Pan Łukasz Połatyński stawia przed sobą dwa kluczowe cele. Pierwszym z nich są nowe działania inwestycyjne oraz dalsza modernizacja Szpitala. Drugim celem obranym przez nowego dyrektora jest budowa i wzmacnianie stabilnej pozycji Szpitala na arenie regionalnej i krajowej, jako ośrodka oferującego specjalistyczne usługi medyczne w aktywnej współpracy ze środowiskiem akademickim oraz biznesowym, jak również jednostkami samorządu terytorialnego, których partnerstwo jest kluczowe dla dalszego rozwoju Szpitala.
Jedną z pierwszych decyzji dyrektora Szpitala jest dokonanie kompleksowego audytu wszystkich obszarów działania placówki. W jego efekcie rozbudowane zostaną założenia strategiczne, które staną się docelowo podstawą dla planowania i realizacji działań rozwojowych Szpitala. Będą one skoncentrowane przede wszystkim na dalszej poprawie jakości usług świadczonych na rzecz pacjentów. 
Pracując dotychczas na stanowisku wicedyrektora szpitala w Knurowie, Łukasz Połatyński zrealizował szereg zadań inwestycyjnych oraz rozwojowych. Przeprowadził między innymi inwestycje na izbie przyjęć, bloku operacyjnym, trakcie porodowym czy oddziale chirurgii. Jego potencjał opiera się nie tylko na doświadczeniu, ale także wiedzy specjalistycznej, pozyskanej na studiach z zakresu psychologii w biznesie, zarządzania czy na studiach MBA.”

Powody odejścia dyrektora Zbigniewa Bajkowskiego nie są znane, a jeśli są – to wyłącznie marszałkowi Chełstowskiemu, bo to on podjął decyzję o odwołaniu Bajkowskiego. Oczywiście zwolennicy PiS-u, zmian z szpitalu upatrują w rozgrywkach politycznych.
Trudno też powiedzieć, jak długo fotel dyrektorski zagrzeje Łukasz Połatyński, bo jest tylko pełniącym obowiązki. Wiadomo już, że planowane jest rozpisanie konkursu na docelowego dyrektora częstochowskiego szpitala.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content