Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Zima, ach to ty!

Wiadomości bieżące z miasta w telegraficznym skrócie.

Śnieg przyprószył, mroźne powietrze zawiało i kiedy dzieciaki celebrują zimę na nowo otwartej ślizgawce przy Galerii Jurajskiej albo na lodowisku, pracownicy firmy Hectronic zapewne przeklinają pierwsze przymrozki, bo 3 grudnia rozpoczęli montaż parkomatów. Na instalację 100 urządzeń mają czas do połowy miesiąca, koszt przedsięwzięcia wynosi 1 mln 800 tys. zł. Oprócz parkomatów miasto wyposażone zostało w iluminacje świąteczne – w sumie na bożonarodzeniowe ozdoby miasto wyda z 80 tys. zł. Choinka, która stanie wkrótce na placu Biegańskiego, ma mieć 12 metrów wysokości, a to znaczy, że będzie przynajmniej o 2 metry niższa niż planowany pomnik polskiego papieża, który w przyszłym roku stanąć ma na Złotej Górze. Skoro już o choince mowa, to wiadomo już, że wrażeń muzycznych przy bożonarodzeniowym drzewku dostarczy nam w noc sylwestrową Urszula z zespołem.
Akcja Zima
W związku z pierwszymi opadami śniegu, czas zapytać o bezpieczeństwo na drogach. Firma Sita, zgodnie z umową ważną do końca marca 2013 roku, zapewniać będzie częstochowianom zimowe utrzymanie dróg i chodników. Czy finansowo jesteśmy przygotowani na Akcję Zima? – Tegoroczne środki na ten cel były już – według aktualnego budżetu MZDiT – na wyczerpaniu (zostało ok. 130 tys.), ale – w ramach zmian w budżecie – MZDiT chce jeszcze zabezpieczyć dodatkowo 400 tys. zł, aby można było rozliczyć potencjalne wydatki z pierwszej połowy grudnia. Kwota na rok przyszły będzie znana ostatecznie po uchwaleniu budżetu (plan na zimowe utrzymanie miasta wg projektu budżetu na 2013 r. to 8 mln 980 tys. zł) – relacjonuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta, Włodzimierz Tutaj.
Mikołaj da, Mikołaj zabierze
Końca dobiega budowa nowej hali dla tramwajów Twist, w związki z czym MPK szykuje w Mikołajki specjalne wydarzenia dla zaproszonych gości. Trochę blichtru z restauracyjnego spotkania spłynie na mieszkańców, ponieważ uczestnicy imprezy mają w programie zdarzeń przejazd tramwajem Twist. I tu uwaga! W trakcie przejażdżki prezydent Krzysztof Matyjaszczyk oraz marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz będą rozdawać pasażerom słodycze. Upominki przygotował także producent tramwaju firma Pesa Bydgoszcz S.A. Tramwaj z niespodziankami ruszy o godz. 17.17 z przystanku DWORZEC PKS i pojedzie w kierunku pętli tramwajowej STADION RAKÓW. Dzień po sympatycznych Mikołajkach natomiast radni zadecydują o metodzie i stawkach opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, a więc o tym, jak bardzo mieszkańcy oberwą w przyszłym roku po kieszeniach. Trzeba zatem wcześniej trochę zarobić, a Urząd Miasta stwarza do tego okazję, ogłaszając po raz 6 konkurs na najpiękniejszą witrynę świąteczną. Niestety, o główną nagrodę, czyli 1 200 zł mogą się ubiegać jedynie właściciele placówek handlowo-usługowych, którzy w obrębie witryny przygotują dekorację o tematyce bożonarodzeniowej. Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Estetyki Miasta będzie miała ręce pełne roboty – wizytacja zgłoszonych witryn odbędzie się 19 grudnia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content