Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

NR 5 (143) 2007
* „Spalony żywcem” – autorstwa Renaty Ryłko

W nowo powstałym klubie od kilku miesięcy częstochowska młodzież spotykała się  po to, by w zacisznym miejscu  pogadać o sztuce, nauce i o tym wszystkim o czym rozmawiają młodzi. Wydawało się, że 12 stycznia będzie dla właścicieli klubu zwykłym, spokojnym dniem. (…) Około godziny 1-szej w nocy do lokalu weszło trzech mężczyzn. Nie wiadomo dlaczego stali się bardzo agresywni. Właściciele poprosili ich o opuszczenie klubu. Mężczyźni nie chcieli się zastosować do polecenia i doszło do przepychanki. Wezwano policję, niestety nikt nie przyjechał. Po kilku minutach właściciel klubu zauważył dochodzący z zewnątrz dym. Otworzył więc drzwi  i wtedy… został oblany substancja łatwopalna  i podobnie jak framuga drzwi stanął w płomieniach. (…) Pierwsi pojawili się sanitariusze, potem straż pożarna. Zdaniem uczestników zajścia spóźniona interwencja policji dala czas „podpalaczom”, by mogli uciec. 

NR 6 (144) 2007
* Uzbrojone paczki” – autorstwa AK

Pięć karabinów wojskowych z czasów I i II wojny światowej znaleźli częstochowscy celnicy w trakcie odprawy paczek nadanych ze Stanów Zjednoczonych. Kompletna i sprawna broń umieszczona była w trzech przesyłkach  nadanych przez jedna osobę i adresowanych do trzech do trzech różnych odbiorców, ale zamieszkałych w tym samym regionie województwa podkarpackiego.

NR 7 (145) 2007
* „Szczury na Dekabrystów” – autorstwa Renaty Ryłko

– Szczury w łapki, a smród w kieszeń – tak chyba urzędnicy wyobrażają sobie likwidację dzikiego wysypiska przy ulicy Dekabrystów – żali się Maria Urbańczyk, mieszkanka bloku przy ul. Nałkowskiej. Mieszkańcy bloków sąsiadujących z pawilonami przy ul. Dekabrystów 2 bezskutecznie walczą o likwidacje dzikiego wysypiska. Stertę śmieci tworzą właściciele i wynajmujący pawilony pod sklepy, bary, salony fryzjerskie. Resztki spożywcze przyciągają bezpańskie i dzikie koty, ale najgorsze są szczury. Od 2 lat mieszkańcy bloków prowadzą z instytucjami Urzędu Miasta polemikę w sprawie dzikiego wysypiska. Korespondencji przybywa i śmieci także. To kwadratura koła. Nikogo nie obchodzi co się z wysypiskiem dzieje. Po co nam ci urzędnicy?

NR 8-9 (146/147) 2007
* „Czy nasz poseł był agentem?” – autorstwa Renaty Ryłko

– Moje stanowisko w sprawie raportu WSI Antoniego Macierewicza i tego, że pojawiło się w nim moje nazwisko jest oczywiste – to kompletna bzdura i nieprawda. Raport nie jest rzetelny. To śmieszne – informuje poseł Andrzej Grzesik z Samoobrony. Szef Samoobrony Andrzej Lepper stanął w obronie posła Grzesika – Raport jest wielkim niewypałem, to wielki skandal. Macierewicz powinien ponieść karę i podać się do dymisji – mówi Lepper.

NR 11 (149) 2007
* „A co my o mundurkowym reżimie Giertycha…” – autorstwa Renaty Ryłko

Od pierwszego września częstochowscy uczniowie założą ujednolicone stroje szkolne. O tym, kto i co będzie nosił decyduje dyrektor szkoły i rada rodziców. Każda szkoła może wprowadzić mundurki według własnego pomysłu. Co więcej, nie musi wprowadzać go wcale. Mimo wielu słów nikt nie mówi o finansach. Minister założył, że… „założą” rodzice. Urzędnicy ministerialni przyjęli, że mundurek nie powinien być droższy niż 100 złotych.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content