Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

WĘDKARZ: Święto szczupaka – Puchar Wójta Gminy Mstów

Sukces poprzedniej imprezy i zapowiadana fantastyczna pogoda sprawiły, że w tym roku do zawodów przystąpiło 26 wędkarzy z różnych miejscowości.

Rozpoczęliśmy zgodnie z planem o godzinie 7:00. Po sprawdzeniu listy uczestników, rozdaliśmy karty startowe, odbyła się odprawa z udziałem sędziego klasy krajowej Jana Dębskiego i wszyscy wędkarze ruszyli nad rzekę w poszukiwaniu najlepszych miejsc, których na całym odcinku rzeki Warty w gminie Mstów nie brakuje. Początkowo sukcesów nie było, ale zawody trwały cztery godziny i końcówka okazała się bardzo szczęśliwa. Pierwszy przy stoliku sędziowskim zameldował się Przemysław Kasztelan, ze złowionym szczupakiem o długości 78 cm. Jak się potem okazało, dało to Przemysławowi pierwsze miejsce. Chwilę później do miary rybę zgłosił Piotr Kijas, tym razem trochę mniejszą, bo o długości 57 cm, dzięki niej zajął trzecie miejsce. Jako ostatni ze szczupakiem o długości 64 cm do sędziego zgłosił się Adam Wójcik, zajmując tym samym drugie miejsce. Ryb było znacznie więcej, niektóre jednak okazały się zbyt małe i zgodnie z regulaminem wróciły do rzeki. Inne z kolei, albo uwolniły się z przynęty, albo dostojnie ją odprowadzały dając wędkarzom do zrozumienia, że może innym razem. Po komisyjnym zmierzeniu ryb, mogliśmy ogłosić wyniki. W tym roku Puchar Wójta Gminy Mstów Adama Jakubczka powędrował w ręce Przemysława Kasztelana, który dodatkowo otrzymał wędkę oraz akcesoria wędkarskie. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymali pamiątkowe statuetki, wędkę, kołowrotek oraz akcesoria wędkarskie. Dzięki firmom, które ufundowały nagrody mogliśmy dla wszystkich przygotować upominki. Tu z pomocą ruszyły obecne na zakończeniu zawodów dzieci, losując dla każdego uczestnika upominki w postaci odzieży, akcesoriów oraz zanęt. Dla dzieci, które bardzo chętnie zaangażowały się w losowanie też znalazły się upominki oraz symboliczne dyplomy. Po rozdaniu nagród odbyło się podziękowanie, po którym wszyscy mogli zjeść grillowane kiełbaski i kaszanki, domowy smalec – niespodziewany hit oraz wypić chłodne napoje. Całą imprezę zakończyło pamiątkowe zdjęcie uczestników z wójtem Adamem Jakubczakiem oraz przybyłymi gośćmi. Jako organizator chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w zawodach, fantastyczny klimat i miłe słowa. Dziękuję osobom, które jeszcze przed zawodami przyłączyły się do naszej inicjatywy oraz sponsorom i darczyńcom, bez których ta wspaniała impreza nie mogłaby się odbyć.

Wiele osób już teraz zadeklarowało pomoc i chęć uczestnictwa w kolejnym Święcie Szczupaka, dlatego jestem przekonany, że najbliższy rok będzie intensywny pod względem ochrony i promocji rzeki Warty, o czym na bieżąco będę informował.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content