Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

MOTORYZACJA: Mirecki dwa razy na podium w Austrii

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Bartłomiej Mirecki w drugiej tegorocznej rundzie Mistrzostw Polski Kia Picanto.

Zawodnik z Częstochowy w pierwszym wyścigu na austriackim torze Red Bull Ring solidnie przedzierał się z 9. miejsca zdobytego w kwalifikacjach. Ostatecznie Mirecki uplasował się w pierwszym biegu na trzeciej pozycji.
Również drugi wyścig weekendu był bardzo udany. Zawodnik BM Racing Team ruszał do niego z 8. pola. Przypomnijmy bowiem, iż w Kia Lotos Race do drugiego wyścigu pierwsza 10-tka pierwszego biegu startuje z odwróconej kolejności. Dla będącego w bardzo dobrej dyspozycji podczas tego weekendu Mireckiego nie był to jednak problem i ponownie 16-latek dzielnie wyprzedzał rywali, kończąc zmagania na 3. miejscu.
– Po czasówce, w której zająłem 9. miejsce, miałem trochę do odrabiania. Na samym starcie pierwszego biegu jeden z zawodników dachował i mieliśmy restart wyścigu. Szybko przebiłem się po nim na 6. miejsce i goniłem czołówkę. Wkrótce rozpoczęła się walka pomiędzy nami, doszli nas także zawodnicy jadący za mną. Bo tego stopnia było ciekawie, że składaliśmy się do zakrętów w „peletonie” składającym się z 7-8 samochodów. Mnie się udało z tych pojedynków wyjść zwycięsko i ostatnie okrążenia jechałem już bezpiecznie na trzecim miejscu. Do drugiego biegu ruszałem z ósmego pola. Zawodnik stojący na pole position miał problem techniczny z samochodem i trochę zablokował pozostałych kierowców. Tym samym lewa linia toru pozostała wolna co wykorzystałem. W tym biegu byłem już nawet na drugim miejscu, ale źle odhamowałem i spadłem z powrotem na trzecie. Jechałem w kontakcie z drugim zawodnikiem i zastanawiałem się czy na finałowym okrążeniu zaatakować tą lokatę. Wywieszono jednak żółtą flagę i nie było mowy o wyprzedzaniu. Dwa miejsca na podium cieszą. Ten tydzień przeznaczam na odpoczynek, aby zregenerować się po ciężkich czterech weekendach, w których to sam startowałem, albo uczestniczyłem wraz z naszym zespołem w zawodach kartingowych. Od przyszłego tygodnia zaczniemy już myśleć o przygotowaniach do zawodów w Poznaniu. Chciałbym podziękować moim sponsorom oraz mechanikom za dużą pomoc, która umożliwiła mi uplasowanie się na podium zawodów w Austrii. – powiedział po zawodach Bartłomiej Mirecki.
Dzięki bardzo dobrej postawie na Red Bull Ringu Mirecki przesunął się w klasyfikacji generalnej na 4. miejsce. Liderem po tej rundzie jest Zbigniew Łacisz.
Teraz zawodników w Kia Lotos Race czeka dłuższa przerwa i do zmagań powrócą na przełomie czerwca i lipca. Tym razem eliminacja Pucharu Kia odbędzie się po raz pierwszy w tym sezonie na torze w Polsce, a mianowicie na obiekcie w Poznaniu.

foto: KIA LOTOS RACE

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content