Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Wapuj tylko z oryginalnymi liquidami

Nie można zaprzeczyć, że e-papierosy cieszą się coraz większą popularnością. Stąd też rynek związany z paleniem elektronicznym, stale się powiększa. Waper ma do wyboru coraz to nowsze urządzenia wydalające chmurkę oraz płyny zwane liquidami. I tu niestety pojawia się niebezpieczeństwo w postaci tanich, nisko jakościowo podróbek.Jak wobec tego odróżnić e-papierosa, jego osprzęt i liquidy markowych producentów od tanich podróbek chińskich?

Jednym ze sposobów na rozpoznanie tego co kupujemy jest znak CE. W oryginale ów znak oznacza deklarację producenta, że produkt spełnia wymagania narzucone przez Unię Europejską. Niestety i tutaj możemy się naciąć. Chińscy producenci również używają znaku CE, który oznacza China Export.
Jedyna widoczna różnica w znaczku polega na odległości między literami C i E. W oznakowaniu chińskim litery są blisko siebie, natomiast w znaku oryginalnym są od siebie znacznie dalej i zdają się być bardziej okrągłe.

Znawcy tematu podróbek twierdzą nawet, że Chińczycy specjalizują się w masowej produkcji „podrabiania podróbek”. To znaczy z oryginału wytwarzają kopie jako serię elitarną, z tej kopii tworzą kolejne kopie na tzw. rynek masowy. Dotyczy to każdego elementu e-papierosa.
W przypadku liquidów o oryginalności świadczą informacje na naklejce. U renomowanych producentów zawiera ona datę ważności, numer partii produkcyjnej oraz zawartość nikotyny w butelce i oczywiście dane producenta. Oryginalny liquid jest ważny około 2 lat.

Producent liquidu, firma Milsen, podobnie jak inni producenci oryginalnych liquidów – posiada wszelkiego rodzaju atesty, certyfikaty oraz badania medyczne. To ważne nie tylko dla zdrowia wapującego palacza, ale również dla samej przyjemności palenia. Podróbki liquidów najczęściej śmierdzą. W pokoju, w którym przebywa palacz unosi się szara, drażniąca oczy chmura. Po zaciągnięciu się „fałszywym liquidem”, palacz odczuwa pieczenie i drapanie w gardle. I sprawa najważniejsza – dla każdego palacza (zarówno tradycyjnego jak i wapującego) najistotniejszym elementem jest smak papierosa. Jeśli ktoś lubi smak mięty, niechętnie sięga po np. papierosa wyłącznie z nikotyną. Przy liqudach mamy do czynienia z różnymi smakami: wanilii, mięty i całą serią smaków owocowych. Liquidy podrobione – co jest ich największą wadą – prawie zawsze zmieniają smak, np. truskawka nie jest wcale truskawką.

Gwarancje smaku i samych tylko przyjemnych doznań dają wyłącznie liquidy oryginalne.
Wielu palaczy sięga po fałszywki ze względu na ich niską cenę, ale cóż z tego jeśli nie spełniają swojej roli, co więcej zniechęcają do przejścia z tradycyjnego papierosa na papierosa elektronicznego.
Zanim sięgniemy po podrobiony liquid zastanówmy się, czy zależy nam na cenie, czy na jakości tego czym się zaciągamy. Tylko oryginalny produkt daje nam gwarancję zadowolenia z wapowania.

***
Marka MILSEN
ul. Piłsudskiego 13/15
Częstochowa
Dyrektor Handlowy 601 696 828
Dział Handlowy 34 / 393 50 20

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content