Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

W życiu piękne są tylko chwile…

Słowa tej piosenki w pełni odzwierciedlają działania, zrealizowane przez Fundację „Pomóżmy Dzieciom Poznać Świat” z siedzibą w Skrzydlowie, w ramach projektu „Na skrzydłach kultury 2022”, prowadzonego z dotacji Fundacji PZU.

Takich pięknych chwil Fundacja „Pomóżmy Dzieciom Poznać Świat” dostarczyła wiele. Dzięki dotacji z Fundacji PZU umożliwiła uczniom z gminy Kłomnice dostęp do szeroko pojętej kultury. Z projektu skorzystało 110 uczniów i 40 absolwentów. 

W pamięci najmłodszych pozostał na pewno niezwykle miło spędzony czas w Filharmonii w Częstochowie, w trakcie dwóch audycji umuzykalniających oraz w Teatrze w Częstochowie, gdzie obejrzeli przedstawienie „Czerwony Kapturek”.

Piękne chwile przeżyli również starsi uczniowie, z klas III – V. Oprócz tego, że byli na koncercie muzycznym w Filharmonii w Częstochowie, to również obejrzeli przedstawienie „Mały książę” w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Ale na pewno dla tej grupy niezapomniany pozostanie wyjazd do Bytomia. W trakcie tej wizyty uczniowie obejrzeli balet „Królewna Śnieżka” w Operze Śląskiej, ale również uczestniczyli w bardzo interesujących warsztatach w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Nie tylko bawili się w detektywów w „Leśnym biurze śledczym”, ale także malowali piaskiem na podświetlanym stole. 

Z kolei uczniom klas VI – VIII w pamięci pozostał nie tylko koncert w Filharmonii w Częstochowie, ale również „Gala Muzyki Filmowej” w katowickim Spodku oraz wyjazd do Chorzowa. Tam zwiedzili Muzeum Górnośląskie Park Etnograficzny oraz obejrzeli musical „Koty” w Teatrze Rozrywki. 

Beneficjentami projektu byli również absolwenci szkół podstawowych z terenu Gminy Kłomnice. W ich pamięci pozostaną na pewno chwile spędzone w trakcie wyjazdu do Łodzi, gdzie zwiedzali Muzeum Sztuki Ms2 i Muzeum Farmacji oraz podczas oglądania podwórka zdobionego tysiącami kawałków luster czyli Pasażu Róży, której autorką jest artystka Joanna Rajkowska. Ale najpiękniejsze chwile, trwające prawie trzy godziny, przeżyli uczestnicy w trakcie pobytu w Teatrze Muzycznym. I pomimo tak długiego czasu, nie dość, że nikt się nie nudził, to wszyscy wyszli bardzo podekscytowani po obejrzeniu musicalu „Złap mnie, jeśli potrafisz”. Nic dziwnego, przecież oparty on jest na scenariuszu przebojowego filmu wytwórni DreamWorks i prawdziwej historii. Absolwentom bardzo spodobała się historia szukającego sławy i fortuny Franka Abagnale juniora, który uciekł z domu, by rozpocząć niezapomnianą przygodę. Ciekawa fabuła, szybko zmieniająca się scenografia, porywające sekwencje taneczne oraz piękne wykonania wokalne, sprawiły, że dla uczniów obejrzenie tego musicalu było bardziej wartościowsze niż obejrzenie filmu w kinie. Takie chwile potwierdzają słuszność poszukiwania środków na wyjazdy do najważniejszych i największych instytucji kulturalnych w Polsce.     

Nam udało się to tylko dzięki dotacji, którą uzyskaliśmy z Fundacji PZU, w ramach Konkursu „PZU z kulturą”. Dzięki niej mogliśmy zrealizować wiele bardzo ciekawych wyjazdów, które miały na celu umożliwienie uczniom z terenu gminy Kłomnice zwiększenie dostępu do szeroko rozumianej kultury. 

Mamy nadzieję, że nasza Fundacja „Pomóżmy dzieciom Poznać Świat”, poprzez projekt „Na skrzydłach kultury 2022”, rozbudziła wrażliwość artystyczną młodych ludzi, co przełoży się na aktywne i świadome wykorzystywanie dorobku kulturalnego przez nich i ich najbliższe otoczenie.

Dorota Tomczyk, prezes Fundacji „Pomóżmy Dzieciom Poznać Świat”

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content