Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Uczta teatromana (konkurs)

VI Międzynarodowy Przegląd Przedstawień Istotnych „Przez Dotyk” jest już na półmetku. Kto jeszcze nie skosztował artystycznych dań serwowanych przez częstochowski Teatr im. A. Mickiewicza, ma czas oprzytomnieć do 28 października, kiedy to odbędzie się finałowe widowisko w reż. Krystyny Jandy „Seks dla opornych”. 

Tegoroczna edycja festiwalu obfituje w poruszające spektakle i energetyczne koncerty. Wybredni mogą przebierać w różnorodnej ofercie przeglądu: w programie znalazły się przedstawienia z gwiazdorską obsadą, jedne są refleksyjne i kameralne, inne wyróżniają się pracą zespołową. Smutna wiadomość jest taka, że większość projektów muzycznych już się odbyła. Za nami m.in. liryczny koncert jazzowy „Do góry dnem” oraz rockowy występ nowej aktorki częstochowskiego teatru – Marty Honzatko, która przy akompaniamencie krakowskiego zespołu dała niesamowity pokaz swoich możliwości wokalnych, aktorskich przeobrażeń i charyzmatycznej osobowości. Z muzycznych kąsków pozostał jedynie – a może aż? – sobotni „Projekt Volodia”, czyli koncert pieśni Włodzimierza Wysockiego w wykonaniu wrocławskiego zespołu. Aranżacje muzyczne zapowiadają się niezwykle, a to dzięki skrzyżowaniu odmiennych gatunków muzycznych od rocka przez flamenco do jazzu tradycyjnego.
Akcentem międzynarodowym przeglądu teatralnego będzie niemieckojęzyczny spektakl „Werther” oparty na motywach „Cierpień młodego Wertera” J.W. Goethego. Zagra go w piątek austriacki zespół Schauspielhaus w Grazu.     
Najbliższym spektaklem teatralnej uczty będzie „Korzeniec” Teatru Zagłębia z Sosnowca – przedstawienie szczególnie polecane przez dyrektora częstochowskiego teatru: – Jest to wprawdzie spektakl bez ogólnopolskich gwiazd, ale za to najpiękniejszy i może najbardziej wartościowy, a także niezwykle skomplikowany pod względem technicznym – zapowiadał Robert Dorosławski. Tytuł jest adaptacją powieści Zbigniewa Białasa, mocno osadzonej w przedwojennych realiach górnośląskiego miasta i porównywanej przez krytyków do „Ziemi Obiecanej” Władysława Reymonta. Sam spektakl ma być ekscytującą, czarną komedią utkaną z wątków historyczno-kryminalno-społecznych. – Chciałbym, aby Częstochowa doczekała się kiedyś własnego „Korzeńca”, spektaklu o naszym lokalnym kolorycie – snuje plany dyrektor Dorosławski.

Konkurs!!!
Jakie miasto jest tłem akcji spektaklu „Korzeniec”? Odpowiedzi podpisane imieniem, nazwiskiem oraz numerem telefonu prosimy przesyłać na adres konkurs7dni@gmail.com.  Do wygrania podwójne zaproszenie na spektakl „Korzeniec” 25 października o godz. 18.00. Z laureatami będziemy kontaktować się telefonicznie.

Program przeglądu “Przez Dotyk”

Piątek 26 października
*„Werther” J.W. Goethego, Schauspielhaus (Austria), reż. Bastian Kraft. Godz. 1300 i 18.00.
*„Grace & Gloria” Toma Zieglera, Agencja Produkcyjna „Palma” Warszawa, reż. Bogdan Augustyniak. Godz. 20.00.

Sobota 27 października
*„Projekt Volodia” (koncert pieśni Włodzimierza Wysockiego), Wrocław. Godz. 18.00.
*„Koza, albo kim jest Sylwia” Edwarda Albee, Och-teatr, Warszawa. Reż. Kasia Adamik, Olga Chajdas. Godz. 20.00.

Niedziela 28 października
*„Seks dla opornych” Michele Riml, Koprodukcja: Teatru Polonia w Warszawie i Teatru Wybrzeże w Gdańsku, reż. Krystyna Janda. Godz. 16.30 i 19.30
 
Więcej informacji: http://www.teatr-mickiewicza.pl/vi-przez-dotyk/

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content