Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Szewiński kontra Matyjaszczyk

Już niebawem – a spodziewać się należy, że od września – lokalne ugrupowania polityczne rozpoczną rywalizację w wyborach samorządowych, przewidzianych na listopad. Platforma Obywatelska, silna w Warszawie, w Częstochowie aktywnością nie grzeszy. Głośno mówi się – zresztą bez sprzeciwu samych członków – o układach „platformersów” z lewicowcami, o załatwianiu sobie posadek w publicznych instytucjach, o braku wyrazistych i wiernych ideologii partyjnej postaci, o wewnętrznych tarciach.

Pojedynek dwóch posłanek (Haliny Rozpondek i Izabeli Leszczyny), zakończony podziałem lokalnych struktur na dwa koła, dodatkowo pogłębił kryzys lokalnej Platformy i osłabił jej pozycję.
Dziś, bo za pasem wybory, częstochowskie PO budzi się pomału z letargu. Wysoko postawieni w hierarchii członkowie mają już za sobą kilka tajnych spotkań. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż na przychylność szefostwa, czyli „biorące” pozycje na listach na radnych, liczyć mogą przede wszystkim członkowie koła nr 1. Przemysław Wrona i Jacek Krawczyk mają już niemal zaklepane korzystne, zapewne jedynkowe, miejsca. „Biorącą” trójkę najprawdopodobniej dostanie Bartłomiej Sabat. W pień wycięto natomiast członków i sympatyków koła nr 2 z radnym Marcinem Biernatem na czele, który przypuszczalnie spadnie z list Platformy. Jeszcze dziś radny, w najlepszym wypadku załapie się na listę z numerem dwucyfrowym, czyli na z góry przegraną pozycję. 

Platforma Obywatelska w Częstochowie – na szczęście dla zdrowej rywalizacji politycznej – szykuje się do starcia z rządzącym miastem SLD. Senator Andrzej Szewiński i jednocześnie przewodniczący Zarządu Powiatu oraz Koła nr 1 PO w Częstochowie, zdradza nam swoje najbliższe plany wyborcze, a radny Bartłomiej Sabat – z nieukrywaną satysfakcją – opowiada o przywróceniu go w szeregi PO.

Senator Andrzej Szewiński
– Media lokalne rozpisują się o Pana kandydaturze na prezydenta Częstochowy w najbliższych wyborach samorządowych. Czy Pan już zdecydował?

– Tak, chciałbym wziąć na siebie tą odpowiedzialność i zostać skutecznym prezydentem Miasta Częstochowy. Prezydent Matyjaszczyk rozbudził oczekiwania mieszkańców, jednakże niewiele z jego obietnic wynikło. Przede wszystkim, chciałbym rozwiązać najważniejszy problem naszego miasta i wygrać walkę z bezrobociem. Mając na uwadze mój start w wyborach, pragnę podkreślić, że jesteśmy poważną i największą partią polityczną, a decyzję co do startu w takich kwestiach podejmuje Premier. Obecnie oczekujemy na ostateczną decyzję, ale także jesteśmy przygotowani na inny wariant personalny.

– Z całą pewnością jednym z zarzutów pod Pana adresem jest fakt Pana nieobecności w mieście i regionie. Co było powodem braku zaangażowania Pana osoby w sprawy Częstochowy?
– Jestem zdziwiony, że Pani Redaktor tak formułuje pytanie. Pełnienie mandatu Senatora nie polega na przecinaniu wstęg, tylko na skutecznych działaniach na rzecz rozwoju Częstochowy i całego pozostałego regionu. Proszę zwrócić uwagę – bez uszczypliwości politycznych – że dzięki moim staraniom i naszych pozostałych parlamentarzystów PO, Częstochowa pozyskała kilkaset milionów złotych na konkretne inwestycje.

– To w jaki sposób był Pan wsparciem dla regionu częstochowskiego przez ostanie osiem lat, a zwłaszcza w ostatnich czterech?
– Inwestycji z moim udziałem, za które wielokrotnie dziękował mi publicznie Prezydent Miasta Częstochowy było sporo. W pierwszej kolejności jest to Hala Sportowa, na którą pozyskałem łącznie  48 mln zł (20 mln zł + 28 mln zł z UE). Z inwestycji drogowych należy wymienić przebudowę DK-1 z Jana Pawła II wraz z mostem przy ul. Srebrnej (pozyskane 64 mln zł), przebudowa ulicy Warszawskiej i Rędzińskiej (pozyskane 48 mln zł), budowa Korytarza Północnego od węzła przy DK-1 do ul. Brata Alberta (pozyskane 30 mln zł), a także aktywny udział w grupie parlamentarnej, która doprowadziła do remontu linii kolejowej nr 61 na trasie Warszawa – Wrocław. Z mniejszych, ale równie ważnych inwestycji należy wymienić m. in. pomoc w pozyskaniu dofinansowania do rozwoju strefy inwestycyjnej Skorki w kontekście SSE  (6,9 mln zł), przebudowa ronda przy ul. Młodości i Ludowej (pozyskane 2,7 mln zł), ronda przy ul. Gościnnej, Leśnej i Powstańców Warszawy (pozyskane 2,4 mln zł) oraz budowę ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Jagiellońskiej i Bohaterów Monte Cassino (pozyskane 1,5 mln zł). Dodatkowo, dzięki mojemu zaangażowaniu, AJD w Częstochowie uzyskała prawo do nadawania uprawnień II stopnia na kilku kierunkach, natomiast Politechnika Częstochowska otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu na budowę wielofunkcyjnego boiska (pozyskane 0,5 mln zł).

– W czasie poprzedniej kadencji, w trakcie budowy Hali Sportowej Częstochowa zarzekał się Pan, również w Tygodniku „7 dni”, że w Częstochowie z całą pewnością będą odbywały się Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn. Dziś już wiemy, że nie – proszę o komentarz.
– Bardzo ubolewam, że Prezydent Matyjaszczyk nie chciał skorzystać z tej szansy. Dla naszego miasta byłby to niewyobrażalny prestiż i wyróżnienie, które mogłoby w przyszłości zaprocentować. Chciałbym Pani przypomnieć, że wielokrotnie z Klubem Radnych PO zabiegaliśmy i namawialiśmy Prezydenta do podjęcia tej decyzji kierując również stosowne pisma w tej sprawie.

– Bez wątpienia kończąca się właśnie kadencja samorządu uchodzi w powszechnej opinii za najsłabszą. Walnie przyczynili się do tego radni PO. Jak Pan ocenia pracę radnych i na czym powinna polegać zmiana na lepsze?
– Ja oceniam to zgoła odmiennie – chyba, że patrzymy na radnych innych klubów. Proszę zwrócić uwagę, że Klub Radnych PO był najaktywniejszym Klubem ze wszystkich w tej kadencji. Przedstawiał szereg dobrych inicjatyw gospodarczych, społecznych oraz kulturalnych. Warto tu przypomnieć m. in. o propozycji utworzenia Częstochowskiego Centrum Akademicko-Biznesowego, praktyk dla studentów finansowanych przez miasto, zwiększenia środków dla klubów sportowych, pomocy dla przedsiębiorców z terenu Alei NMP, pomocy dla przedsiębiorców z CH Promenada. Dodajmy, że to Klub Radnych złożył w tej kadencji największą ilość  interpelacji oraz realizowanych wniosków do budżetu naszego miasta. Jedyną zmianą jaką zauważam, to potrzeba większej wyrazistości i większego przebicia do mediów, ale to już Państwa rola by starać się pisać również o ważnych i dobrych rzeczach – a tego niestety brakuje.

– Nie jest tajemnicą, że obecny układ polityczny w Częstochowie opiera się na koalicji trzech partii: SLD, PiS i PO. Czy kolejna kadencja samorządu też będzie ukierunkowana na koalicje PO chociażby z SLD?
– Na wstępie pragnę podkreślić, że nie ma mowy o jakiejkolwiek koalicji w obecnej kadencji. Prezydent Matyjaszczyk rządzi samodzielnie, natomiast my wspieramy jedynie dobre inicjatywy. Ja chcę walczyć o zwycięstwo i właściwy rozwój naszego miasta – to jest najważniejsze. Wszelkie dywagacje pozostawmy na później, ponieważ to mieszkańcy zadecydują i wskażą drogę oraz decyzję współpracy.

– Czy PO przymierza się, rozpatruje wspólne listy (do rady miasta) wraz z SLD?

– To pytanie odbieram w kontekście żartobliwym. Jesteśmy największą partią i walczymy o Prezydenta Miasta Częstochowy oraz o jak największą reprezentację w Radzie Miasta Częstochowy. Nie ma, nie było i nie będzie wspólnych list do Rady Miasta Częstochowy z SLD.

– Jako kandydat na prezydenta Częstochowy, jak ocenia Pan swoje szanse w starciu z silnym kandydatem SLD – Krzysztofem Matyjaszczykiem?
– Ja nie oceniam, tylko zamierzam skupić się na kampanii wyborczej i dalszym działaniu dla naszego miasta. To mieszkańcy zadecydują, kto będzie Prezydentem Miasta Częstochowy.

– Co ma Pan do zaproponowania mieszkańcom i na czym opiera się Pana swój program?
– W przeciwieństwie do innych partii politycznych mamy przygotowany program wyborczy i w stosownych czasie przedstawimy go mieszkańcom naszego miasta. Zapewniam, że program obejmuje rozwiązanie najważniejszych i najpilniejszych problemów, dotyczących miasta Częstochowy i jego mieszkańców.

Radny Bartłomiej Sabat
– Czy Pana zawieszenie w PO zostało skrócone?

– Zawieszenie zostało skrócone decyzją Krajowego Sądu Koleżeńskiego z dnia 23 czerwca 2014 r. Zostałem przywrócony w poczet członków Platformy Obywatelskiej.

– Dziś przywództwo w Klubie Radnych Platformy piastuje Przemysław Wrona, czy dojdzie do zamiany między panami, ponownej zresztą?
– Pan Przemysław Wrona jest bardzo dobrym szefem klubu PO w Radzie Miasta. wzorowo prowadzi Klub Radnych, wyraziście prezentuje stanowisko Platformy w Radzie Miasta, czego świetnym przykładem była sesja absolutoryjna. Jego przywództwo jest niekwestionowane i na pewno nie dojdzie do żadnych zmian.

– Czy sprawa sprzed kilku lat, przez którą dotknięci poczuli się niektórzy członkowie PO – można powiedzieć – poszła w niepamięć?
– Mam nadzieję, że tak. Moja współpraca z klubem i zarządem Platformy Obywatelskiej w mojej ocenie jest bardzo dobra i wierzę, że ta incydentalna głupia sprawa już poszła dawno temu w niepamięć.

– Jak na razie – mimo że do wyborów pozostało niewiele czasu – PO w Częstochowie jest niepokojąco „milcząca”, pytam Pana, jako osoby znaczącej w partii. Czy wobec tego lokalna Platforma w ogóle zamierza uczestniczyć w najbliższych wyborach do samorządu?
– Co do mojej znaczącej pozycji w PO to Pani Redaktor ją przecenia.
Platforma Obywatelska od wielu miesięcy przygotowuje się do kampanii samorządowej, pracując w terenie, spotykając się z mieszkańcami, przygotowując program. Ma kandydata na prezydenta Częstochowy, który jest w stanie zmienić Częstochowę w nowoczesne miasto. Ma pomysł na walkę z największym problemem Częstochowy, jakim jest bezrobocie i brak rozwoju gospodarczego.
Platforma ma także narzędzia do tej zmiany, których dla dobra Częstochowy od dawna używa, między innymi do pomocy w budowie stref gospodarczych, czy przy ostatnim ściąganiu przez parlamentarzystów PO inwestorów do Miasta.
Konkretne decyzje personalne i programowe przedstawią władze PO na czele z panem Senatorem Andrzejem Szewińskim.

– Czy zamierza Pan kandydować w wyborach?
– Jeśli chodzi o kandydowanie w wyborach samorządowych, to złożyłem deklarację kandydowania do Rady Miasta Częstochowy. Decyzja należy do Zarządu i Rady Powiatu PO w Częstochowie. Liczę na to, że przez ponad 8 lat udowodniłem zarządowi PO, że jestem sumiennym radnym walczącym o sprawy Częstochowian, a także aktywnym i lojalnym członkiem Platformy Obywatelskiej.

Udostępnij:

44 komentarzy

 • Tadeusz

  niech będzie Szewinski byle by utrzeć nosa bezczelnym komuszkom !

 • Tadeusz

  niech będzie Szewinski byle by utrzeć nosa bezczelnym komuszkom !

 • november@o2.pl

  Andrzej pamiętam Cie jako jednego z najlepszych siatkarzy złotego okresu AZS. Mam nadzieję że równie skutecznie pokierujesz naszym miastem. Życzę zwycięstwa.

 • november@o2.pl

  Andrzej pamiętam Cie jako jednego z najlepszych siatkarzy złotego okresu AZS. Mam nadzieję że równie skutecznie pokierujesz naszym miastem. Życzę zwycięstwa.

 • hamer

  K.Matyjaszczyk i jego kolesie 3xNIE. A. Szewiński nie nadaje się na prezydenta, swoją karierę zawdzięcza grze w siatkówkę i nazwisku po mamusi. Jest merytoryczną katastrofą, zresztą sami zobaczcie ten wywiad:((( http://www.youtube.com/watch?v=5uuyXhA2ZRg

 • hamer

  K.Matyjaszczyk i jego kolesie 3xNIE. A. Szewiński nie nadaje się na prezydenta, swoją karierę zawdzięcza grze w siatkówkę i nazwisku po mamusi. Jest merytoryczną katastrofą, zresztą sami zobaczcie ten wywiad:((( http://www.youtube.com/watch?v=5uuyXhA2ZRg

 • romek

  Panie Szewiński, weź Pan wstydu oszczędź. Pan był tylko dobry w siatkówce i niech tak zostanie. A cała platformiana hołota dwóch kółek niech z Naszego miasta wyjedzie. A o sabacie nic nie napiszę bo szkoda nawet klikać.

 • romek

  Panie Szewiński, weź Pan wstydu oszczędź. Pan był tylko dobry w siatkówce i niech tak zostanie. A cała platformiana hołota dwóch kółek niech z Naszego miasta wyjedzie. A o sabacie nic nie napiszę bo szkoda nawet klikać.

 • popissld@onet.pl

  Senator z Konopisk 😀

 • popissld@onet.pl

  Senator z Konopisk 😀

 • marcel@op.pl

  Pan Szewiński w tym wywiadzie nawet sprytnie „wywija się” odpowiadając na pytania RRK.
  Mówi np. „nie ma, nie było i nie będzie wspólnych list do Rady Miasta Częstochowy z SLD”, ale nie dopowiada czy będzie ewentualna koalicja z SLD w przyszłej kadencji? (a RRK w pytaniach nie naciska!!!) ### Jak przystało na „patrona” pozytywnie ocenia „dokonania” radnych PO obecnej kadencji, choć w mojej opinii – jeśli ma się w pamięci kolejne lata 2011-2013 − absolutnie na to nie zasługują. To marność, niekonsekwencja i kompletna nieskuteczność. Chyba, że jest się wyznawcą kultury niskich oczekiwań. Brak choćby medialnej ofensywy radnych − jeśli już brakowało większości dla forsowania własnych inicjatyw w głosowaniach, wobec „zdrady” radnych PIS − w demaskowaniu i piętnowaniu poczynań i decyzji Matyjaszczyka. ### Jeśli Szewiński ma „ze sobą” kompetentnych ludzi na kluczowe stanowiska w administracji miasta i inteligentne zaplecze eksperckie, umożliwiające wprowadzenie roztropnych zmian w polityce lokalnej oraz nowych – lepszych od obecnych – kandydatów na radnych, to jestem za. ### Pana Sabata, niestety, skreślam za całokształt. Również Przemysław Wrona – to antyreklama PO. Potrzeba zupełnie innych ludzi do rady miasta – inteligentnych, z wiedzą i doświadczeniem, uczciwych i kulturalnych.

 • marcel@op.pl

  Pan Szewiński w tym wywiadzie nawet sprytnie „wywija się” odpowiadając na pytania RRK.
  Mówi np. „nie ma, nie było i nie będzie wspólnych list do Rady Miasta Częstochowy z SLD”, ale nie dopowiada czy będzie ewentualna koalicja z SLD w przyszłej kadencji? (a RRK w pytaniach nie naciska!!!) ### Jak przystało na „patrona” pozytywnie ocenia „dokonania” radnych PO obecnej kadencji, choć w mojej opinii – jeśli ma się w pamięci kolejne lata 2011-2013 − absolutnie na to nie zasługują. To marność, niekonsekwencja i kompletna nieskuteczność. Chyba, że jest się wyznawcą kultury niskich oczekiwań. Brak choćby medialnej ofensywy radnych − jeśli już brakowało większości dla forsowania własnych inicjatyw w głosowaniach, wobec „zdrady” radnych PIS − w demaskowaniu i piętnowaniu poczynań i decyzji Matyjaszczyka. ### Jeśli Szewiński ma „ze sobą” kompetentnych ludzi na kluczowe stanowiska w administracji miasta i inteligentne zaplecze eksperckie, umożliwiające wprowadzenie roztropnych zmian w polityce lokalnej oraz nowych – lepszych od obecnych – kandydatów na radnych, to jestem za. ### Pana Sabata, niestety, skreślam za całokształt. Również Przemysław Wrona – to antyreklama PO. Potrzeba zupełnie innych ludzi do rady miasta – inteligentnych, z wiedzą i doświadczeniem, uczciwych i kulturalnych.

 • donaldkaczorpawlak@gazeta.pl

  zapomniało się pani redaktor – o dziwo.. ciekawe dlaczego – o najpowazniejszym kandydacie jakim jest ASrtur warzocha kandydat PiS i Wspólnoty Samorzadowej oraz środisk laickichj i patriotycznych…. teraz to PiS króluje w sondażach podczas gdy PO i Sld – najbardziej skompromitowane w Częstochowie dołują… proponuje przestawić się jednak na PiS, nawet reklamy ze spółek nic nie pomogą

 • donaldkaczorpawlak@gazeta.pl

  zapomniało się pani redaktor – o dziwo.. ciekawe dlaczego – o najpowazniejszym kandydacie jakim jest ASrtur warzocha kandydat PiS i Wspólnoty Samorzadowej oraz środisk laickichj i patriotycznych…. teraz to PiS króluje w sondażach podczas gdy PO i Sld – najbardziej skompromitowane w Częstochowie dołują… proponuje przestawić się jednak na PiS, nawet reklamy ze spółek nic nie pomogą

 • Golek

  Zderzenie pociągu z Maluchem 🙂 Pan Krzysztof Matyjaszczyk jest najlepszym kandydatem wobec dzisiejszych marnych kandydatów.
  Powodzenia Panie Krzysztofie

 • Golek

  Zderzenie pociągu z Maluchem 🙂 Pan Krzysztof Matyjaszczyk jest najlepszym kandydatem wobec dzisiejszych marnych kandydatów.
  Powodzenia Panie Krzysztofie

 • waclaw

  Szewinski to jedyny rozsadny kandydat. Niestety wiekszosc jego parlamentarnych zaslug dla miasta jest podbierana przez nieroby z SLD.

 • waclaw

  Szewinski to jedyny rozsadny kandydat. Niestety wiekszosc jego parlamentarnych zaslug dla miasta jest podbierana przez nieroby z SLD.

 • redakcja@7dni.com.pl

  Do Czytelnika Marcela
  Senator Szewiński poprosił o przesłanie pytań drogą mailową, gdyż nie miał czasu na spotkanie twarzą w twarz z przedstawicielem Redakcji. Ponad tydzień czekaliśmy na odpowiedzi. Podobnie, jak naszego Czytelnika i nas one nie satysfakcjonują – trudno o “naciskanie”, gdy dostaje się gotowca, a pytań w nawiązaniu do odpowiedzi senatora mielibyśmy jeszcze sporo.
  Obiecujemy poprawę – umówimy się z senatorem na wywiad na żywo.
  Redakcja

 • redakcja@7dni.com.pl

  Do Czytelnika Marcela
  Senator Szewiński poprosił o przesłanie pytań drogą mailową, gdyż nie miał czasu na spotkanie twarzą w twarz z przedstawicielem Redakcji. Ponad tydzień czekaliśmy na odpowiedzi. Podobnie, jak naszego Czytelnika i nas one nie satysfakcjonują – trudno o “naciskanie”, gdy dostaje się gotowca, a pytań w nawiązaniu do odpowiedzi senatora mielibyśmy jeszcze sporo.
  Obiecujemy poprawę – umówimy się z senatorem na wywiad na żywo.
  Redakcja

 • marcel@op.pl

  Szanowna Redakcjo,
  dziękuję za wyjaśnienie, które stawia sprawę nieco w innym świetle (na korzyść Redakcji). Swoich opinii, wyrażonych w pierwszym komentarzu, mimo wszystko nie zmieniam.

 • marcel@op.pl

  Szanowna Redakcjo,
  dziękuję za wyjaśnienie, które stawia sprawę nieco w innym świetle (na korzyść Redakcji). Swoich opinii, wyrażonych w pierwszym komentarzu, mimo wszystko nie zmieniam.

 • frantic.freelancer@gmail.com

  “Golek” nie rozśmieszaj mnie bo właśnie zasuwam kaszankę z domowego grila i zapijam “Argusem” i nie chciałbym się zadławić.@@@ Matyjaszczyk nie jest dość dobry na stróża na budowie, a ty tu fanzolisz głupoty w stylu dupoliza. Wstydź się “Golek”.

 • frantic.freelancer@gmail.com

  “Golek” nie rozśmieszaj mnie bo właśnie zasuwam kaszankę z domowego grila i zapijam “Argusem” i nie chciałbym się zadławić.@@@ Matyjaszczyk nie jest dość dobry na stróża na budowie, a ty tu fanzolisz głupoty w stylu dupoliza. Wstydź się “Golek”.

 • frantic.freelancer@gmail.com

  donaldkaczorpawlak@gazeta.pl – nie wyjeżdżaj mi tu z jakimś PISem, Warzochami i Głębockimi.@@@ PIS daje du.py i przygarnia każdą polityczną prostytutę (Kurski, Ziobro, Gowin…) byle tylko dorwać się do koryta, a “wodzuś” mówi, że jest otwarty na koalicję z SLD i PSL.

 • frantic.freelancer@gmail.com

  donaldkaczorpawlak@gazeta.pl – nie wyjeżdżaj mi tu z jakimś PISem, Warzochami i Głębockimi.@@@ PIS daje du.py i przygarnia każdą polityczną prostytutę (Kurski, Ziobro, Gowin…) byle tylko dorwać się do koryta, a “wodzuś” mówi, że jest otwarty na koalicję z SLD i PSL.

 • A@a.pl

  SKANDAL!!! Po tym co napisał Pan Szewiński – powinno zainteresować się nim CBA! Dlaczego? Otóż Pan Szewiński wymienił szereg inwestycji, które jako współfinansowane z funduszy unijnych powinny być rozdysponowywane w drodze konkursu, a nie nacisku polityków!!! Skoro Pan Senator “załatwił” to co an to Pani Minister Bieńkowska? Ciekawe czy Pan Senator powtórzy to przed organzami ścigania! Bezmyślność? Głupota? Arogancja? teraz niestety CBA zajęte jest koalicjantem, więc politycy PO mogą wygadywać dowolne głupoty!

 • A@a.pl

  SKANDAL!!! Po tym co napisał Pan Szewiński – powinno zainteresować się nim CBA! Dlaczego? Otóż Pan Szewiński wymienił szereg inwestycji, które jako współfinansowane z funduszy unijnych powinny być rozdysponowywane w drodze konkursu, a nie nacisku polityków!!! Skoro Pan Senator “załatwił” to co an to Pani Minister Bieńkowska? Ciekawe czy Pan Senator powtórzy to przed organzami ścigania! Bezmyślność? Głupota? Arogancja? teraz niestety CBA zajęte jest koalicjantem, więc politycy PO mogą wygadywać dowolne głupoty!

 • wp@wp.pl

  Niestety Pan Szewiński nie uzyska nawet 1000 głosów. bo na funkcję prezydenta się nie nadaje! Już więcej głosów miałaby sama Salwierakowa.

 • wp@wp.pl

  Niestety Pan Szewiński nie uzyska nawet 1000 głosów. bo na funkcję prezydenta się nie nadaje! Już więcej głosów miałaby sama Salwierakowa.

 • arnie

  Układy, układy i układziki! Czy szanowni kandydaci są świadomi jednej rzeczy? że coraz ciężej będzie okradać mieszkańców naszego miasta, nie dlatego że biedy jest coraz więcej, ale dlatego że wszyscy wyjeżdzają!!! Rudy lis cwanie się chwali że tysiące ludzi zwolnionych z huty nie podniosły bezrobocia!!! ale ile ludzi ku&wa wyjechało to już się nie pochwalił. Ja wam powiem! Z Częstochowy w 2013 roku wyjechało prawie 2500 osób!!! (dane tymczasowej AP) a w 2014 roku ile wyjedzie?????. Matyjaszczyk zniszczył wszystko, wszystko!!! Zaczął budować drogi, estakady, ślimaki, po co? a raczej dla kogo? A co z pracą???? gdzie te fabryki, zakłady??? Trzeba było zacząć od nowych miejsc pracy, sprowadzić dziesiątki inwestorów, obniżyć bezrobocie do 8-9% i wtedy budować drogi a nawet metra.
  Napisałem to by się wyładować na obecnej sitwie rządzącej bo już nie wierzę w to miasto 🙁 we wrześniu wyjeżdzam stąd z całą Rodziną. I chciałoby się rzec nareszcie. “dziękuję” ci matyjaszczyku!!

 • arnie

  Układy, układy i układziki! Czy szanowni kandydaci są świadomi jednej rzeczy? że coraz ciężej będzie okradać mieszkańców naszego miasta, nie dlatego że biedy jest coraz więcej, ale dlatego że wszyscy wyjeżdzają!!! Rudy lis cwanie się chwali że tysiące ludzi zwolnionych z huty nie podniosły bezrobocia!!! ale ile ludzi ku&wa wyjechało to już się nie pochwalił. Ja wam powiem! Z Częstochowy w 2013 roku wyjechało prawie 2500 osób!!! (dane tymczasowej AP) a w 2014 roku ile wyjedzie?????. Matyjaszczyk zniszczył wszystko, wszystko!!! Zaczął budować drogi, estakady, ślimaki, po co? a raczej dla kogo? A co z pracą???? gdzie te fabryki, zakłady??? Trzeba było zacząć od nowych miejsc pracy, sprowadzić dziesiątki inwestorów, obniżyć bezrobocie do 8-9% i wtedy budować drogi a nawet metra.
  Napisałem to by się wyładować na obecnej sitwie rządzącej bo już nie wierzę w to miasto 🙁 we wrześniu wyjeżdzam stąd z całą Rodziną. I chciałoby się rzec nareszcie. “dziękuję” ci matyjaszczyku!!

 • roksana12@o2.pl

  Pan Senator Szewiński jeszcze nie tak dawno chwalił się na FB zdjęciem z Wladimirem Wladimirowiczem PUTINEM, ale zdjęcia już nie ma. Czyżby federacja rosyjska pukała do naszych drzwi?

 • roksana12@o2.pl

  Pan Senator Szewiński jeszcze nie tak dawno chwalił się na FB zdjęciem z Wladimirem Wladimirowiczem PUTINEM, ale zdjęcia już nie ma. Czyżby federacja rosyjska pukała do naszych drzwi?

 • frantic.freelancer@gmail.com

  A@a.pl skandalisto! – nie rżnij głupa, nie musisz… CBA i inne organy ścigania teraz są albo będą zajęte sprawami radnego Danka z SLD i fałszowaniem faktur, rodziną Balta i dotacjami z budżetu miasta dla familii i wieloma innymi aferami, w tym znajomego Matyjaszczyka, Maszałka i Danka Artura Sukiennika z KJG Company, któremu „prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk wręczył w Ratuszu Miejskim statuetkę Mecenasa Sportu 2013 za wkład w rozwój i wspieranie częstochowskiego sportu”, a który teraz jest “nikim”…Tak więc A@a.pl nie wykręcaj kota ogonem i pilnuj tyłów.

 • frantic.freelancer@gmail.com

  A@a.pl skandalisto! – nie rżnij głupa, nie musisz… CBA i inne organy ścigania teraz są albo będą zajęte sprawami radnego Danka z SLD i fałszowaniem faktur, rodziną Balta i dotacjami z budżetu miasta dla familii i wieloma innymi aferami, w tym znajomego Matyjaszczyka, Maszałka i Danka Artura Sukiennika z KJG Company, któremu „prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk wręczył w Ratuszu Miejskim statuetkę Mecenasa Sportu 2013 za wkład w rozwój i wspieranie częstochowskiego sportu”, a który teraz jest “nikim”…Tak więc A@a.pl nie wykręcaj kota ogonem i pilnuj tyłów.

 • Anonim

  takiego nagromadzenia partyjnych mend nie widziałem już od dawna. Ale dobrze, że przebywają tutaj wszystkie ugrupowania.

 • Anonim

  takiego nagromadzenia partyjnych mend nie widziałem już od dawna. Ale dobrze, że przebywają tutaj wszystkie ugrupowania.

 • Rewolucjonista

  a ja ogłaszam anarchię…do dupy z takimi politykami…tylko kasa się liczy 🙂

 • Rewolucjonista

  a ja ogłaszam anarchię…do dupy z takimi politykami…tylko kasa się liczy 🙂

 • jaczek27@tlen.pl

  fakt, szkoda klikać ;(

 • jaczek27@tlen.pl

  fakt, szkoda klikać ;(

 • Niesmaczny

  Weżcie sobie Pinokia tam…Szewinski żadna rewelka…Pisiory niech wygrają to namieszają!

 • Niesmaczny

  Weżcie sobie Pinokia tam…Szewinski żadna rewelka…Pisiory niech wygrają to namieszają!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content