Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

ŚWIĘTA: Zanim kupisz prezent…

Czas się po zastanawiać nad wyborem gwiazdkowych prezentów. Jak co roku część z nas da się omamić promocjom i wyprzedażom. Czy kupowanie czegoś, co według sprzedawców „świetnie nadaje się na prezent” ma sens – pytamy gości odwiedzających naszą redakcję.

Dla pani
Nasi rozmówcy uważają, że panie lubią rzeczy ładne. Może to być jakiś bibelot, który pasuje do wnętrza mieszkania, może to być biżuteria, chustka, czy szal. Szczególnie modne są w tym sezonie ozdoby wykonywane samemu technika tak zwanego sutaszu. Jest to rodzaj haftu specjalnymi nićmi. Stworzyć w ten sposób można wszystko – ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia twórcy. Sutasz zdobył popularność, ponieważ łatwo można dopasować jakiś detal do stylu osoby obdarowywanej, do jej ulubionych części garderoby, tak by wydawał się stanowić komplet zresztą stroju.
Jeśli ktoś chce kupić pani jakieś kosmetyki, powinien najpierw poznać jej upodobania, bo panie są bardziej wybredne i łatwo nie trafić z zapachem w gust.
Nie należy zapominać, że panie są zazwyczaj łase na słodycze, więc uzupełnienie prezentu o garść smakołyków z pewnością ucieszy obdarowywana osobę dodatkowo.

Dla pana

Panowie okazują się mieć nie aż tak wybredne powonienie, jak panie. Dlatego tu można nieco pójść na łatwiznę i nabyć w drogerii paczkę-gotowca. Eleganckie pudło z kremem do golenia, balsamem po goleniu, żelem pod prysznic, czy woda kolońską zazwyczaj jest przez panów chętnie przyjmowane i traktowane jako prezent praktyczny i pożyteczny, co panowie lubią.
Na drugim miejscu jest muzyka. Płyta to prezent uniwersalny. Znając muzyczne upodobania obdarowywanego można mu dawać płyty na każdą okazję i mamy gwarancję, że będzie zadowolony. Co ciekawe, panowie też twierdzą, że lubią być obdarowywani książkami, chociaż nie dostają ich wcale wiele. Na szczęście moda na czytanie wraca.
Pojawiła się również moda na gadżeciarstwo. Chociaż panowie z reguły lubią prezenty użyteczne, zawsze się cieszą jak mali chłopcy z elektronicznych akcesoriów, kieszonkowych miniaturowych narzędzi, śmiesznych breloczków o niespotykanych funkcjach i tym podobnych drobiazgów.

Dla dzieci

Współczesne dzieci fascynują się najbardziej komputerami, zatem cieszą się najbardziej z gier, ale także z oprogramowania edukacyjnego, które ma za zadanie „uczyć bawiąc”. Młodzież zadowolona jest natomiast najbardziej z czegoś związanego z pasją, hobby, zainteresowaniami. Nastolatkowie bywają szczególnie wybredni, ale jeśli uda się czegoś dowiedzieć o ich sposobach na spędzanie wolnego czasu, to związany z nim prezent na pewno będzie trafiony. Młodzi gitarzyści wcale się nie zmartwią dostawszy cztery komplety strun, a młodzi wspinacze chętnie będą się zachwycali kilkoma nowymi karabinkami, choćby były one jednakowe. Maluchom zawsze się natomiast podobają nowe ciuchy, które zaraz chętnie przymierzają, a nawet chcą w nich iść spać. Słodycze są także jak najbardziej wskazane.

Czego unikać?
Nasi rozmówcy najbardziej nie lubią dostawać czapek, szalików, rękawiczek i grubych wełnianych skarpet w stylu góralskim. Z bamboszy tez się niezbyt cieszą. Panowie nie lubią dostawać krawatów, panie natomiast mają alergię na drobiazgi związane z kuchnią, czy pracami domowymi. Nielubianymi prezentami bywają też często ozdoby do powieszenia na ścianie. Niestety trudno jest dobrać np. zegar elektryczny zarówno do gustu obdarowanej osoby, jak i do stylu wnętrz, w jakich mieszka. Tomiki wierszy i płyty z jazzem powinny być zarezerwowane tylko dla amatorów tych mniej popularnych dziedzin sztuki, bo nic tak bardziej nie irytuje, jak narzucanie komuś swojego gustu i tłumaczenie przy okazji „Spróbuj, to świetna rzecz”.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content