Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Strasznie, piękna wizja

W połowie stycznie 2023 roku opublikowaliśmy list zbulwersowanej Czytelniczki, mieszkanki Częstochowy – „Prezydent zamknął nas w getcie”. Był to kolejny głos w sprawie rozbiórki kładek dla pieszych, które kiedyś łączyły przedzielone DK1 dzielnice Częstochowy. I o dziwo skargi mieszkańców zostały przez MZD wysłuchane.

Przypomnijmy, co było tematem naszej interwencji:

„My mieszkający na Zawodziu w pobliżu trasy DK1 teraz jesteśmy w getcie, mamy trzy mosty w remoncie. Ulica Papierowa, Drewniana, Jutowa, Olsztyńska – stąd nie mamy żadnego dojścia do miasta. Na ul. Papierowej są ustawione dwa wiaderka, do góry dnem, takie stopnie [forma kładki – przyp. red.] i trzeba się na nie wdrapać, żeby przejść, rozsunąć barierki i dopiero można przedostać się na drugą stronę trasy. Po tych wiaderkach ludzie się wspinają i tylko patrzeć aż jakieś nieszczęście się wydarzy. To jest niedopuszczalne. Nawet w czasie komuny było jak przejść, nawet przez rzekę kładli podkłady, żeby ułatwić życie mieszkańcom. A teraz? Gdzie my jesteśmy? Przecież to jest jakiś obłęd, czy ktoś w tym mieście myśli?
Ja jestem wielką patriotką, mój dziadek i ojciec walczyli za wolność i nie mogę się pogodzić z tym, że nasz prezydent tak zaniedbuje starsze osoby z naszego miasta. Jesteśmy takimi samymi obywatelami jak inni, płacimy podatki i chcemy, by nasze dzieci i wnuki, mogły normalnie poruszać się po mieście. Zamknęli tych biednych staruszków, bo oni się teraz nigdzie nie ruszą.”

Po miesiącu od naszej publikacji, MZD wystosował komunikat: 

„Informujemy, że późną wiosną tego roku według zapewnień wykonawcy budowy nowej al. Wojska Polskiego w Częstochowie (DK-91) rozpoczną się prace montażowe nowych kładek dla pieszych w miejscach dotąd istniejących. Nowe przeprawy będą posiadały parametry odpowiadające wymogom technicznym XXI wieku oraz łukowy kształt wykończenia. Każda zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i zostanie podświetlona. 
Do czasu oddania do użytku sześciu nowych przepraw, które staną w miejscu zdemontowanych, wykonawca prac wyznaczył tymczasowe przejścia po powierzchni placu budowy w pięciu lokalizacjach na wysokości ulic: Mireckiego, Okrzei, Powstańców Śląskich, Stromej i Równoległej. Zgodnie z ustaleniami, ekipy wykonawcy mają regularnie poprawiać stan techniczny tych przejść, dostosowując je do aktualnie panujących warunków na budowie by w możliwie najwyższym stopniu umożliwiać pieszym mieszkańcom południowych dzielnic naszego miasta sprawną przeprawę przez budowę na drugą stronę al. Wojska Polskiego. 
Przypomnijmy, że poruszanie się możliwe jest tylko na kierunku poprzecznym poprzez w/w miejsca, a nie wzdłuż budowy al. Wojska Polskiego, gdzie ze względów bezpieczeństwa poruszanie się jest zabronione.
Oprócz części drogowej w ramach inwestycji powstaną nowe chodniki, drogi rowerowe czy zatoki autobusowe. Zadanie obejmuje również budowę trzech przejść podziemnych, remont trzech mostów i odrębnej kładki dla pieszych, ale i budowę pięciu nowych obiektów mostowych, w tym trzech dwupoziomowych skrzyżowań. Do tego przebudowane zostaną wszelkie sieci pod i nad ziemią. Całość zostanie na nowo oświetlona. Finał wszystkich prac planowany jest na koniec tego roku. Przepraszamy za utrudnienia, budujemy dla Was!
Maciej Hasik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie.”

Remont DK1 ma być ukończony pod koniec listopada 2023 roku. To raptem 9 miesięcy… i powiemy sprawdzam.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content