Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

SPORT: Włókniarz kompletuje skład

Po miesiącach oczekiwania, Stowarzyszenie Włókniarz otrzymało warunkową licencję na starty w drugiej lidze. Kibice przez długi czas nie mogli doczekać się nazwisk nowych zawodników, którzy przywdzieją biało-zielone barwy. W ciągu ostatnich kilku dni poznaliśmy aż pięć nazwisk, a skład na nadchodzący sezon wydaje się skompletowany.

Od samego początku znane były nazwiska kilku zawodników, którzy z całą pewnością będą reprezentować Lwy w przyszłym sezonie. Chodziło o wychowanków – Przemysława Portasa, Oskara Polisa, Rafała Malczewskiego, Bartosza Pycha oraz Tymoteusza Kasprzyka. Dodatkowo, choć nie ma on jeszcze podpisanego kontraktu niemal przesądzone jest że w barwach Lwów będzie występował Borys Miturski. 

Prezes Świącik od początku zapowiadał szeroką kadrę, na co pozwala forma kontraktowania zawodników w drugiej lidze. W przeciwieństwie do Ekstraligi zawodnicy w większości nie otrzymują pieniędzy za przygotowanie do sezonu, a jedynie za zdobyte punkty, czyli posiadanie szerokiej ławki rezerwowych nie wiąże się z nakładami finansowymi. Pierwszymi nowymi Lwami zostali zeszłoroczny lider KSM-u Krosno Claus Vissing oraz Oliver Allen. Doświadczony Anglik w zeszłym sezonie reprezentował Wandę Instal Kraków i w pięciu spotkaniach wykręcił średnią 2,100.

W miniony poniedziałek ogłoszono natomiast trzy kolejne nazwiska. Nowym-byłym Lwem zostanie Oleg Biesczastnow. Młody Rosjanin reprezentował barwy Włókniarza w 2013 roku, kiedy to zastępował z konieczności osiągnięcia minimalnego KSM-u, kontuzjowanego Emila Sajfutdinowa. Zawodnik aktualnie przebywa w Argentynie gdzie walczy o mistrzostwo tego kraju, z niezłym zresztą skutkiem – aktualnie jest liderem klasyfikacji generalnej. Bardzo młody Duńczyk, Nikolaj Busk Jakobsen to kolejny nowy nabytek Włókniarza. Zawodnik jako jedyny ze świeżo pozyskanych związał się z Lwami dłuższym, dwuletnim kontraktem. Sztab Stowarzyszenia ma nadzieję, że Duńczyk na dłużej zakotwiczy w Częstochowie i przede wszystkim rozwinie skrzydła. W zeszłym sezonie reprezentował Wandę Instal Kraków, pojechał w sześciu spotkaniach i wykręcił niezbyt imponującą średnią 1,482. Ostatnim Lwem ogłoszonym w poniedziałek jest Dawid Stachyra. Zawodnik początkowo skłaniał się ku startom w pierwszej lidze, ale ostatecznie doszedł do porozumienia z Włókniarzem.

Ciężko jednoznacznie określić czy skład Lwów jest definitywnie zamknięty. Niezależnie jednak od ewentualnych kolejnych nazwisk, grupa zawodników, którą już udało się pozyskać z pewnością dostarczy dużo emocji kibicom i będzie celować w czołowe miejsca drugiej ligi.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content