Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

SPORT: Holta i Jensen z trzyletnimi kontraktami!

Nowy kontrakt z Włókniarzem podpisał Rune Holta. Norweg z polskim paszportem postanowił reprezentować biało-zielone barwy do 2016 roku. Natomiast Michel Jepsen Jensen złożył podpis pod aneksem do wcześniej podpisanej umowy, która teraz obowiązywać będzie również przez najbliższe trzy sezony.

Holta już po zakończeniu zeszłego sezonu był jednym z zawodników bez którego częstochowscy kibice nie wyobrażali sobie przyszłorocznej drużyny. Niewiele natomiast osób spodziewało się tak długiego kontraktu. W kuluarach mówi się nawet że to właśnie w Częstochowie Holta zakończy swoją żużlową karierę. Bardzo duży wpływ na pozytywne zakończenie negocjacji z zawodnikiem miała firma Dreier, która od wielu lat jest jednym z najważniejszych sponsorów „Ryśka”. Wiadomo już, że Holta planuje w 2015 roku turniej z okazji dziesięciu lat spędzonych we Włókniarzu, a klub jest pozytywnie nastawiony do pomysłu. Zawodnik przed sezonem 2013 był skazywany na żużlową emeryturę, a sam transfer był przyjęty jako błąd częstochowskich włodarzy. Jak się okazało Holta po raz kolejny udowodnił, że w Częstochowie notuje świetne sezony. W tym niedawno zakończonym wystartował w 22 spotkaniach Włókniarza zdobywając łącznie 215 punktów, co dało średnią na bieg 1,838. Kibice jednak docenili zawodnika przede wszystkim za ogromne poświęcenie dla drużyny i wolę walki jaką prezentował w każdym ze swoich wyścigów. To właśnie te cechy, bardziej niż suche statystyki, decydują o wartości Holty dla Włókniarza.
Natomiast Jensen nową umowę na kolejny sezon podpisał podczas rewanżowego meczu w ramach Pucharu Fair-Play. Zawodnik po dodatkowych negocjacjach postanowił jednak przedłużyć ją o kolejne dwa lata czyli aż do sezonu 2016. Młody Duńczyk jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Długoletni kontrakt ma o tyle duże znaczenie, że Jensen ma potencjał na bardzo wyraźny progres wyników w nadchodzących sezonach. Na razie nieoficjalnie mówi się iż młody Duńczyk otrzyma dodatkową pomoc od klubu w postaci specjalnego, przystosowanego do przewozu motocykli żużlowych busa lub warunków do założenia swojej bazy na Polskę właśnie w Częstochowie. Tego typu udogodnienia mogą mieć olbrzymie znaczenie dla wyników zawodnika osiąganych na torze.
Najważniejszą informacją dla kibiców jest fakt, że jedna z najskuteczniejszych par w Enea Ekstralidze nadal będzie punktować dla Włókniarza. Nie brakuje natomiast plotek o tym kto uzupełni skład Lwów na sezon 2014. Najczęściej wymienianym zawodnikiem jest Krzysztof Buczkowski, który jest jakoby o włos od podpisania kontraktu. Niewiadomą pozostaje natomiast przyszłość Emila Sajfutdinowa, o którego zabiega kilka klubów. Nazwisk w kontekście startów we Włókniarzu pojawia się jednak bardzo dużo. Sebastian Ułamek, Grzegorz Walasek, Martin Vaculik czy Peter Kildemand to tylko kilka z nich. Ponieważ w tym roku okres transferowy jest sporo krótszy z całą pewnością kibice nie będą musieli długo czekać na końcowe rozstrzygnięcia. Warto zaznaczyć, że ważne kontrakty na nadchodzący sezon mają Grigorij Łaguta oraz Rafał Szombierski, a kilka dni temu umowę, która będzie obowiązywać do zakończenia wieku juniora, czyli 2015 roku podpisał Artur Czaja.

Dk
foto: Marek Dziurkowski  

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content