Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Solidarna Polska w służbie społeczeństwu

W obronie spraw lokalnych każdego dnia staje Monika Fajer, prezes Okręgu 28. Solidarnej Polski. W comiesięcznych raportach z działalności biura poznajemy, pełne trudu i determinacji, działania prezes Fajer.

Luty 2022

*  Spotkanie w Departamencie Współpracy z Samorządem…

W miesiącu lutym, Monika Fajer, prezes Okręgu 28. Solidarnej Polski wraz z wójtem gminy Kłomnice Piotrem Juszczykiem, spotkali się z ministrem Michałem Cieślakiem. Spotkanie miało miejsce w Departamencie Współpracy z Samorządem Terytorialnym (DWST). Rozmowy toczyły się wokół spraw związanych z samorządem lokalnym i działań podejmowanych przez członków Solidarnej Polski na rzecz społeczności lokalnej.

* …i  w częstochowskiej siedzibie SP

W siedzibie Solidarnej Polski w Częstochowie podsumowano dotychczasowe działania biura, podejmowane na terenie okręgu. 28 i dyskutowano o bieżących problemach społeczności lokalnej. 

* Wózek dla potrzebującej rodziny

Fundacja Monika Fajer Zawsze z Ludźmi przekazała kolejny wózek dla noworodka z ubogiej rodziny. 
– Dziękuję wszystkim, dzięki którym możemy wspierać potrzebujące, kochające mamy. Za każdym razem, gdy na świat przychodzi dziecko, świat jest tworzony od nowa – mówiła prezes Fundacji.

* Dobre wieści dla strażaków z OSP

Prezes Okręgu 28. Solidarnej Polski Monika Fajer poinformowała, że w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji podpisano rozporządzenie, które określa wzór wniosku o przyznanie świadczenia ratowniczego dla strażaków ochotników. Rozporządzenie weszło w życie 9 lutego br. Świadczenie w wysokości 200 zł miesięcznie będzie wypłacane z budżetu państwa, po osiągnięciu przez mężczyznę 65., a przez kobietę 60. roku życia. Przysługuje ono strażakom OSP, którzy co najmniej przez 25 lat (druhowie) lub 20 lat (druhny) brali czynny udział w akcjach ratowniczych.
– To bardzo ważna informacja dla strażaków z OSP, którzy swoją codzienną pracą ratują życie i zdrowie ludności, a także chronią mienie materialne mieszkańców – powiedziała prezes Fajer.

* Zjazd członków

20 lutego odbył się zjazd członków Solidarnej Polski Okręgu 28., połączony ze spotkaniem integracyjnym. W czasie spotkania, kierownictwo Solidarnej Polski przekazało podziękowania wszystkim swoim członkom, za ich zaangażowanie i pracę na rzecz obywateli. Prezes Okręgu. 28 Monika Fajer – w uznaniu zasług – wręczyła zebranym pamiątkowe dyplomy, na których widnieją słowa: „Za lata współpracy, zaangażowanie, poświęcony czas, włożony trud oraz okazaną lojalność”. 

* Ukrainie z pomocą

Fundacja Moniki Fajer Zawsze z ludźmi włączyła się aktywnie w pomoc poszkodowanym w wojnie na Ukrainie, a także osobom, które przed wojną uciekają do Polski. Do siedziby Fundacji trafiły dary w postaci środków medycznych, higienicznych, środków czystości, koców, śpiworów, karimat, pościeli itp. Wszystkie przekazane dary zostały już bezpiecznie dostarczone na teren Ukrainy. 

DOŁĄCZ DO DRUŻYNY SOLIDARNEJ POLSKI

Zapraszamy do współpracy:

– działaczy i sympatyków Solidarnej Polski w Częstochowie, którzy chcą aktywnie włączać się w poprawę bytu i wizerunku Częstochowy oraz okolic;
– wszystkie osoby zainteresowane losem naszego subregionu i kraju;
– młodzież chętna do tego, by działać wspólnie, pomagać innym i tym samym przyczyniać się do powiększania struktur Solidarnej Polski.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć zadzwoń!
Prezes Okręgu 28 – Monika Fajer tel. 514 173 411

Adres:
Solidarna Polska
Al. NMP 51
42-200 Częstochowa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content