Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Teatralna cegiełka dla artystów z Ukrainy

Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie planuje artystyczne działania z ukraińskimi twórczyniami i twórcami. Z myślą o nich ruszyła sprzedaż „cegiełek” – każda o wartości 50 złotych.

Teatr podkreśla, że cegiełka nie jest biletem wstępu na przedstawienie, a formą wsparcia uciekających przed rosyjską agresją twórczyń i twórców z Ukrainy. Kupując ją, dołączamy do symbolicznej, wirtualnej publiczności, której leży na sercu sytuacja ludzi zajmujących się twórczością, a zmuszonych do jej porzucenia i ucieczki z rodzinnego kraju. 

– Zadeklarowaliśmy już wolę współpracy z innymi teatrami województwa śląskiego w projekcie rezydencji dla artystów z Ukrainy, czego efektem będzie przygotowanie interdyscyplinarnego widowiska, które zamierzamy pokazywać na wszystkich naszych scenach. Mamy też kilka własnych pomysłów: m.in. wieczór z ukraińską poezją i muzyką, warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży ukraińskiej, czekamy też na projekty własne artystów uciekających przed wojną.
Dla Artysty bowiem sprawy bytowe są ważne, ale możliwość tworzenia i wyrażania siebie poprzez sztukę jest niemniej istotna. Dlatego chcemy otworzyć dla Nich część naszej przestrzeni i po prostu tę możliwość stworzyć. Mamy oczywiście Koleżanki, Kolegów, Przyjaciół z Ukrainy (muzyków, śpiewaków, choreografów, scenografów, pisarzy), którzy mieszkają w Polsce od lat i zasilają zespoły artystyczne oper, filharmonii i teatrów. Będziemy korzystać z ich bezpośrednich kontaktów, jednak nasze działania są ukierunkowane wyłącznie na pomoc artystom uciekającym przed wojną.
Jak Państwo wiecie, każdy projekt, każda akcja wymaga zaangażowania środków finansowych. Nie jesteśmy bogatym teatrem, a sytuacja pandemiczna i obecny kryzys ekonomiczny nie ułatwiają nam normalnego funkcjonowania. Dlatego postanowiliśmy rozpocząć sprzedaż biletów-cegiełek dla artystów z Ukrainy. Deklarujemy, że każda wpłata na ten cel zostanie przeznaczona zgodnie z przeznaczeniem: na pokrycie kosztów przygotowania artystycznych projektów, w tym przede wszystkim na honoraria dla biorących w nich udział ukraińskich artystów. (…) Dajmy Artystom możliwość wypowiedzi, ale i szansę na normalne wynagrodzenie za twórczą pracę. Wierzymy w Was. Wierzymy w Publiczność – napisał na stronie internetowej Teatru jego dyrektor, Robert Dorosławski.

Bilety-cegiełki można kupować online na stronie Teatru: 

https://www.teatr-mickiewicza.pl/102,bilet-cegielka

Informacji na temat akcji udziela Dział Promocji i Sprzedaży pod numerami tel. 34/372 33 27 oraz Kasa Teatru pod numerem tel. 34/372 33 06.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content