Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

„PrzystańMy na chwilę”. Piknik sąsiedzki na Starym Mieście

W ostatni wakacyjny piątek, przy Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. K. Pułaskiego w Częstochowie odbył się piknik sąsiedzki „Przystanek Warta”.

Po raz ósmy grupa społeczników z Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie” we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy oraz Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców Oddział Częstochowa, stworzyła wspólnie piknik sąsiedzki, podczas którego odkrywano przez mieszkańcami społeczno-kulturalne oblicze Starego Miasta.

Tegoroczny piknik odbył się pod hasłem „PrzystańMy na chwilę”. Brzmienie hasła nie jest przypadkowe. Organizatorom zależało, by wzmocnić w mieszkańcach poczucie uważności na siebie i drugiego człowieka, a także zachęcić do zatrzymania się przed tym co nowe i nieznane. „Zdarza się, że nasza wiedza, poglądy czy opinie są niezmienne od lat. Tymczasem może nas omijać nowe doświadczenie czy znajomości. Dlatego warto poświecić chwilę czasu na zatrzymanie się” – czytamy na stronie Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”.

Podczas pikniku można było dowiedzieć się więcej o działalności organizacji pozarządowych i lokalnych instytucji, wziąć udział w quizach z nagrodami dla dzieci oraz warsztatach plastycznych.
W programie tegorocznego pikniku znalazły się występy artystyczne pochodzącej z Ukrainy Ludmiły Kostereckiej, Zespołu Tańców Orientalnych „Yasmin” oraz Gwiazdy Wieczoru – Teresy Mirga i Kałe Bała. Na scenie wystąpili także młodzi podopieczni świetlicy „Życie poza szkołą” oraz nieco starsi uczestnicy Klubu „Złote lata”, zachęcając publiczność do wspólnego śpiewania tradycyjnych polskich i ukraińskich utworów.

Piknik był też okazją do świętowania urodzin Fundacji Chrześcijańskiej Adullam, która obchodzi w tym roku 30-lecie swojej działalności. Z tej okazji na scenie pojawił się urodzinowy tort oraz tradycyjne „sto lat”. Nie zabrakło gratulacji, podziękowań i słów uznania dla prezes Fundacji, Elżbiety Ferenc. Fundacja Chrześcijańska Adullam od lat prowadzi działania wspomagające rodziny, osoby skrajnie ubogie i bezdomne, osoby uzależnione i ich bliskich, osoby niepełnosprawne, chore i starsze. Ponadto organizuje dystrybucję odzieży i żywności unijnej. Do stałych działań Fundacji należy m.in. prowadzenie stołówki charytatywnej, świetlicy dla dzieci, hostelu dla bezdomnych, czy klubu abstynenta.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content