Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Przed ostatnim dniem eliminacji do „7x7dni Fest” – 08.04.11 w TFP

W zeszły weekend w Teatrze from Poland pojawiło się 13 zespołów, które rywalizowały ze sobą w ramach eliminacji do „7x7dni Fest”. Niestety, reprezentant alternatywnego rocka, zespół Nigdy więcej odwołał swój występ z powodu emigracji zarobkowej jego członka, a jednego z faworytów imprezy – Coldlight Project (goth’n’roll), który utracił perkusistę, zastąpiła Fabryka Kości, grająca rock metal.

Mimo krótkiego stażu na częstochowskiej scenie muzycznej, Fabryka Kości zwróciła uwagę jury w składzie: Kamila Czyż, Adam Zięcia, Marcin Grobelak (Chaos Engine Research), Anita Grobelak (GTFP) oraz reprezentant naszego tygodnika. W muzykach i wokaliście tego zespołu tkwi potencjał, jaki – miejmy nadzieję – zostanie pozytywnie wykorzystany.
Poziom muzyczny wykonawców eliminacji pozytywnie zaskoczył współorganizatora tej imprezy, Anitę Grobelak. „Miło mi słyszeć, że zespoły cały czas szlifują muzyczne rzemiosło. Zdecydowanie poziom częstochowskiej sceny muzycznej podniósł się od czasu ostatniego Free Art Fest from Poland, czy Debiutów from Poland. Pojawiło się też kilku ciekawych wykonawców. Trudno nam było wyłaniać tych najlepszych, szczególnie 3 kwietnia”.
Ostatecznie jury 1.04.2011 r. najlepiej oceniło zespoły: BlindMind oraz Zegarmistrza Czasu. Wyróżniło też: Mental Terror, Barbie Dolls oraz W dwie strony. BlindMind i Barbie Dolls operują instrumentami bez większych zastrzeżeń. Oba zespoły posiadają też charyzmatycznych wokalistów i potrafią zjednać sobie publiczność. Barbie Dolls 1 kwietnia w TFP zagrał swój trzeci koncert i prawdopodobnie, kiedy uda im się opracować w pełni autorski repertuar ma szansę zostać najlepszą częstochowską kapelą punkową. Zresztą już posiadają sporą grupę wiernych fanów. Mental Terror ostatnio mało koncertował, zmienił się też perkusista w zespole, ale panowie „dali radę” i zaserwowali sporą dawkę solidnego rocka. Ci, którzy lubią np. Cool Kids of Death powinni sięgnąć do repertuaru Mental Terror. “Progresywny rock w wykonaniu BlindMind nie pozwalał mi odejść spod sceny. Pamiętam pierwszy występ chłopaków w GTFP. Już wówczas dobrze się zapowiadali, ale teraz dopiero słyszę ile pracują i jak są utalentowani” – stwierdza A. Grobelak.
Członka zespołu Chaos Engine Research i jednocześnie jurora eliminacji do „7×7 dni Fest” zaskoczył Zegarmistrz Czasu. „Słuchając wokalistki nie mogłem wyjść z podziwu, że z tak, bądź co bądź, filigranowej osoby wydobywa się taki głęboki i pełen czadu głos” – stwierdza Marcin Grobelak. Połączenie folku z rockiem, ska i domieszką indie w wydaniu Zegarmistrza Czasu ściągnęło pod scenę nie tylko miłośników De Press, ale chyba całą publiczność zgromadzoną 01.04.11 r w Teatrze from Poland. Warto też wspomnieć o pozytywnych brzmieniach ska, reggae i punk zespołu W dwie strony; hardrockowych dźwiękach Light Route, które objęło prowadzenie w internetowym plebiscycie na zespół, jaki chcieliby mieszkańcy Częstochowy usłyszeć na imprezie plenerowej z okazji 7 urodzin tygodnika 7 dni, zaplanowanej na 7 maja 2011 r. (Plebiscyt potrwa do 7 kwietnia bieżącego roku na profilu http://www.facebook.com/pages/Galeria-Teatr-from-Poland/124838184241551).
Z przesłaniem zagrała Sugerowana Cena Detaliczna. Jej członkowie, w czasie koncertu, apelowali o pomoc w zbiórce płytek krwi dla kolegi – Artura Ptaka. Jest on poważnie chory na żółtaczkę, białaczkę i niskopłytkowość krwi. Aby przeżyć potrzebuje sporej ilości płytek krwi. Niestety NFZ może podać jednemu pacjentowi tylko określoną ich ilość. Istnieje możliwość zadeklarowania pomocy dla konkretnego chorego. W tym przypadku należy dostarczyć zaświadczenie z punktu krwiodawstwa o oddaniu krwi (grupa krwi w tym przypadku nie jest istotna). Behu z SCD prosi o przekazanie mu zaświadczeń, które osobiście zawiezie do łódzkiej kliniki, w jakiej obecnie przebywa śmiertelnie chory Artur. Zaświadczenia będą zbierane 8.04.11 r. w TFP, Al. NMP 2 w czasie trwania ostatniego dnia eliminacji do 7×7 dni Fest. Można je też zostawić w Cafe Hormon, Al. Wolności 2, I piętro (czynne codziennie od godz. 10.30 do 1.00).
3.04. 2011 r. zespoły reprezentowały bardzo wyrównany poziom. Spośród nich najlepiej zagrali Toxymoron i Clitoris. Tego dnia jury postanowiło wyróżnić również Fabrykę Kości oraz The Batteries. „Clitoris trzyma poziom i energicznym power funkiem zaraża publiczność” – stwierdziła Kamila Czyż. Niedawno powstały projekt o nazwie Toxymoron składa się z doświadczonych i „ogranych” muzyków, co słychać w warstwie instrumentalnej. Rock, alternative, blues, hardcore, ska w połączeniu z popem to coś nowego dla instrumentalistów z dawnych Robót Drogowych i Wojtka Króla z Rażonych Piorunem. Jeden z najlepszych ich utworów przywodzi na myśl Maanam; pozostałe raz odsyłają do stylistyki Robót Drogowych; raz – do Rażonych…
Uzdolniona wokalistka, Sylwia Szepelak, obecnie śpiewa w dwóch składach: wspomnianym Toxymoronie i The Batteries (zespole rock/funk, powstałym w 2009 roku). Ten ostatni również wysoko plasuje się w rankingach częstochowskich zespołów muzycznych, mimo młodego wieku jego członków. Należałoby odnotować też zmianę na wokalu w rock metalowym składzie Ra!n. W ostatnich tygodniach do T. Łuszczyńskiego, P. Paska, A. Powroźnika dołączyła Natalia Pyrzyk.
„Ubolewam nad faktem, że Croust ciągle się wyróżnia, ale – na tle innych – czegoś mu brakuje i w rankingach pozostaje zazwyczaj na trzeciej pozycji. Podobnie jest z zespołem The Black Cats. O ile w przypadku prog-art.-rockowego składu Croust, mimo wyraźnych postępów, doradzałabym dalszą pracę nad materiałem; tak w przypadku The Black Cats spróbowałabym poszerzyć skład, wzbogacając tym samym paletę bluesowo – soulowo – minimalistycznych dźwięków. Jest to oczywiście jedynie moje subiektywne odczucie…” – mówi A. Grobelak, relacjonując przebieg koncertu z 3 kwietnia.
Gościem specjalnym eliminacji „7x7dni Fest” był zespół KAT&Roman Kostrzewski w składzie: Roman Kostrzewski (wokal), Piotr Radecki (gitara rytmiczna, gitara prowadząca), Krzysztof Pistelok (gitara rytmiczna, gitara prowadząca), Michał Laksa (gitara basowa) oraz Ireneusz Loth (perkusja). W Częstochowie 2 kwietnia promował on utwory z najnowszej płyty „Czarno-biała”. Materiał na długo oczekiwanym krążku utrzymany jest w nowoczesnej stylistyce, choć nie pozbawiony typowych dla kultowego, thrash metalowego zespołu, elementów. Trudno ocenić jak płytę zaakceptują fani przyzwyczajeni do cięższego brzmienia KATA i Romana Kostrzewskiego. Warto dodać, że na koncercie można było też usłyszeć kilka dobrze znanych utworów zespołu właśnie w owej – nowej – aranżacji.
Organizatorów eliminacji zawiódł podnajemca baru w siedzibie Stowarzyszenia Proartystycznego „Integracja”, podający błędne informacje na profilu Klubu TFP i samowolnie ingerujący w treści pomieszczone na plakacie imprezy. Do tej pory pan K.O. – mimo podjętej przez organizatorów interwencji – nie umieścił sprostowania na prowadzonym przez siebie profilu.
W najbliższy piątek, 8 kwietnia w 2011 r. w Teatrze from Poland eliminacji do „7x7dni Fest” ciąg dalszy i ogłoszenie wyników przeglądu. Wystąpią: Al Dżazira – rock alternative; The Beers – punk rock/rock’n’roll; B. S. T. – punk rock; Panafro – reggae, ranga, funk, rock; Heart Soul Mind – rock/alternatywa/reggae; Simply Emotion – rock; Accident On Stage – rock oraz Krzyż:Kross – electro/disco/punks. Jury ostatecznie wyłoni sześciu laureatów, a internauci jeden zespół. Zwycięzcy zaprezentują się szerszej publiczności na plenerze 7 maja.
Koncert 8.04.2011 r w TFP, Al. NMP 2 zaczyna się o godz. 20.00; wstęp: 8,50 zł.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content