Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

„Poczta Polska, Panie Prezesie, to pracownicy, którzy zasługują na nagrody”

Związek Zawodowy Pracowników Poczty domaga się od pracodawcy nagród w wysokości 1.000 złotych dla każdego pracownika Poczty Polskiej. Zdaniem związkowców łączna wartość środków przeznaczonych na nagrody nie byłaby wyższa od wydatków na przygotowania do wyborów (korespondencyjnych), które się nie odbyły. 

Przewodniczący Związku, Piotr Moniuszko oraz wiceprzewodniczący, Józef Grabarczyk wystosowali – w imieniu zrzeszonych pracowników – żądania do prezesa Poczty Polskiej Tomasza Zdzikota:

„Od kilku tygodni w różnych mediach czytamy: „Misją Poczty Polskiej jest realizowanie usług dla obywateli i Państwa w sposób ciągły, jak to robimy od ponad 460 lat. Jako jedyna firma w kraju mamy odpowiednią infrastrukturę, która zapewnia komunikację i funkcjonowanie instytucji i firm nawet w warunkach tak wymagających, jakimi jest czas pandemii. Nadal w placówkach pocztowych można nadawać listy i paczki, można także potwierdzić profil zaufany, aby załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu w sposób prosty i szybki, czyli przez internet. Usługi bankowe i ubezpieczeniowe także oferujemy w naszych placówkach bez większych zmian. W ten sposób udowadniamy, że jesteśmy firmą godną zaufania naszych Klientów i robimy wszystko, by ich nie zawieść”.

Szkoda, że w tym przekazie nie padło żadne słowo o pracownikach, gdyż Poczta Polska, Panie Prezesie, to pracownicy. Bez nich mógłby być tylko szyld na budynku. Stąd też apelujemy do Pana o dostrzeżenie ciężko pracujących pracowników, każdego dnia narażających się, swoje zdrowie oraz zdrowie ich bliskich, o docenienie ich wysiłku i trudu, nie dobrym słowem, choć i ono jest ważne, ale formą nagrody pieniężnej. 

Rozumiemy, że spółka ma spore problemy finansowe, jednak pracownicy Poczty Polskiej S.A. zasługują na wyjątkowe potraktowanie, zwłaszcza w obecnych bardzo trudnych warunkach pracy. Stąd też niniejszym wnioskujemy do pana prezesa o wypłacenie wszystkim pracownikom spółki, jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia nagrody w wysokości 1.000 złotych, bez względu na wymiar etatu, na długość zatrudnienia, bez dzielenia ich na lepiej pracujących lub gorzej. Łączna wartość przeznaczonych środków na nagrody dla pracowników, stanowić będzie równowartość poniesionych kosztów na przygotowania spółki do wyborów [korespondencyjnych] 10 maja br., a które to mają być Poczcie Polskiej zwrócone.

Wielkość ludzi mierzy się nie poprzez wypowiadane przez nich słowa, ale poprzez ich czyny.”

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content