Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Czym jest detoks alkoholowy?

W obecnych czasach coraz więcej osób zmaga się z problemem alkoholowym. Jeżeli w swoim otoczeniu zauważamy osoby, które mogą mieć z tym problem, koniecznie należy skontaktować się z odpowiednim ośrodkiem. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się m.in. czym jest detoks alkoholowy oraz jak wygląda ona krok po kroku w profesjonalnej klinice.

Z definicji detoks alkoholowy jest niczym innym jak odtruwaniem organizmu. Jego cel to pozbycie się z krwi substancji psychoaktywnych oraz wszystkich toksyn, które pochodzą z alkoholu etylowego. Gromadzi się on w organizmie, kiedy przyjmuje się alkohol w dużych ilościach. Podczas detoksu dostarczane są do organizmu witaminy oraz elektrolity, których brakuje.
Więcej informacji znajdziesz pod linkiem https://medjol.pl/detoks/alkoholowy.

Jak wygląda detoks alkoholowy krok po krok? 

Detoksykacja alkoholowa ma kilka kroków. Pierwszym z nich jest regeneracja organizmu. Polega ona na uzupełnieniu niedoborów płynów, jak również elektrolitów. Dostarczane są niezbędne witaminy oraz mikroelementy. Wypłukują się one, gdy przyjmuje się zbyt dużą ilość alkoholu. Detoks powinien zostać tak dobrany do osoby, aby jak najlepiej i najskuteczniej działał na organizm pacjenta. Na początku odstawienie alkoholu oraz detoks mogą wiązać się z zespołem abstynenckim. Najczęściej objawia się to:
* drżeniem rąk,
* niepokojem,
* rozdrażnieniem,
* bólem mięśni i ciała,
* biegunkami,
* zaburzeniami pracy serca,
* wahaniami ciśnienia,
* bezsennością. 

Odtruwanie organizmu musi przebiegać pod okiem fachowców. Przykładem jest Centrum Medyczne MedJol w Warszawie, które zajmuje się swoimi podopiecznymi 24 godziny, 7 dni w tygodniu.

MedJol wykorzystuje metody, które eliminują niebezpieczne i nieprzyjemne objawy, wynikające z odstawienia alkoholu. Niezwykle ważne jest wyciszenie emocji oraz możliwość opanowania stanów i nieprzyjemnych napięć u pacjenta.

Wiele osób zastanawia się, ile może potrwać detoks alkoholowy. Długość detoksu alkoholowego może trwać od trzech, do nawet 10 dni. Jest to zależne od tego, jak długo będzie przebiegać odtruwanie organizmu. Jest to zależne od kilku czynników m.in. od tego, jaka jest faza uzależnienia oraz stan pacjenta-alkoholika. Innym czynnikiem jest również to w jakim stanie trafił on na odział, czy był trzeźwy, czy pod wpływem alkoholu. 
Po detoksykacji przychodzi czas na psychoterapię. Może być ona indywidualna lub grupowa. Najczęściej trwa ona miesiąc, po tym czasie lekarz prowadzący stwierdza, czy należy przedłużyć terapię.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content