Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Pierwszą rundę walki z muchą wygrali mieszkańcy

Na kolejnej już w marcu nadzwyczajnej sesji rady miasta Częstochowy, zwołanej przez radnych PiS, która tym razem odbyła się w całości, radni nareszcie znaleźli wspólny mianownik, a nawet prześcigali się w przechwałkach nad własnym zaangażowaniem: kto bardziej jest przeciw powstającego w Gnaszynie zakładu produkcji larw muchy czarnej. W czasie, gdy radni prezentowali swój żenujący spektakl, mieszkańcy protestowali przed gmachem urzędu miasta przy ulicy Śląskiej.

W proteście uczestniczyło kilkadziesiąt osób z dzielnicy Gnaszyn i co chwalebne, stawili się przygotowani, bo niemal wszyscy mieli transparenty wyrażające sprzeciw wobec planowanej inwestycji, z muchą czarną w tle. Skandujący swe hasła uczestnicy protestu jasno sugerowali, że to miasto ma swój udział w przyzwoleniu na taką działalność gospodarczą, na co radni lewicy odpowiadali:. To prywatna inwestycja. Tym bardziej odwagą w tej sytuacji wykazał się wiceprezydent Częstochowy Piotr Grzybowski, który wyszedł do protestujących ze słowami solidarności i zapewnieniem, iż prezydent Krzysztof Matyjaszczyk (SLD) jest – rzekomo – tego samego zdania. Grzybowski najwyraźniej nie zna kulisów relacji biznesowo-politycznych w naszym mieście, bo poparcie sprzeciwu mieszkańców przez prezydenta w kontrze do tego inwestora, wcale oczywiste nie jest. Nieobecność na sesji Matyjaszczyka nie dziwi i nie dlatego, że zdarza mu się to w ostatnim czasie coraz częściej, ale w tej konkretnej sprawie wypowiadać się prezydentowi byłoby co najmniej niezręcznie. Właściciel spornej inwestycji był jednym z najhojniejszych sponsorów jego kampanii wyborczej, to jest kandydata na prezydenta Częstochowy w 2014 roku – Krzysztofa Matyjaszczyka. Ups…

Wiceprezydent Grzybowski w czasie rozmowy z protestującymi mieszkańcami zapewnił, że dotychczasowa działalność hodowli, która podobno już trwa od kilku miesięcy, jest w pełni nielegalna i stąd w przyszłym tygodniu na jej terenie ma odbyć się kontrola.

Radni podczas sesji nadzwyczajnej mówili nie tylko jednym głosem – przynajmniej w temacie powstania zakładu produkcji larw muchy czarnej, ale też jednomyślnie w tej sprawie głosowali.
27 radnych, uczestniczących w sesji, zatwierdziło uchwałę o przystąpieniu do przeprowadzenia planu zagospodarowania przestrzennego dla ulic: Główna, Tatrzańska i Warowna. Taki plam określi, czy na obszarze dzielnicy Gnaszyn będzie mógł powstać zakład produkcji larw bądź inna działalność uciążliwa dla mieszkańców. Ale o tym, kiedy i co, w dużej mierze zdecydują… podwładni prezydent Matyjaszczyka.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content