Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Styczeń 2010
* „Ciężki los hutnika” autorstwa redakcji

Trudna sytuacja branży stalowej spowodowała zastój w Hucie Częstochowa. Już od kilkunastu dni nie pracują walcownia, stalownia, rurownia, a konstrukcje stalowe ograniczyły produkcję. Problemy częstochowskiej huty wynikały najpierw ze spadku zamówień od armatorów i koncernów samochodowych na blachy grube, będące głównym produktem zakładu. Pod koniec ubiegłego roku dołączył do tego spadek cen tego towaru. Najbliższe miesiące stawiają pod znakiem zapytania kolejne zamówienia  i w związku z tym spokój częstochowskich hutników. (…) Poprawy sytuacji cenowej stali na rynku oczekuje się jednak nie wcześniej niż w drugim kwartale roku.

* „Zima nas nie rozpieszcza” – autorstwa Kamila Dutkiewicza
Brak prądu, wody, powalone drzewa, pozrywane linie energetyczne, nieprzejezdne drogi – to zimowy bilans ostatniego tygodnia w powiecie kłobuckim. Pełne ręce roboty mają strażacy, którzy od kilu dni bez przerwy usuwają skutki zimowej nawałnicy. W lasach i na drogach sobotni widok przypominał krajobraz po tornadzie.

* „ Raków na dywaniku w PZPN” – autorstwa Przemysława Handrysiaka
Informacje o trudnej sytuacji częstochowskiego Rakowa dotarły już do piłkarskiej centrali. Krzysztof Kołaczyk oraz Jerzy Brzęczek zostali wezwani do siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej, by wyjaśnić sprawę dotyczącą przygotowań do wszczęcia procedury upadłościowej.
Po przedstawieniu dokumentów i aktualnej sytuacji klubu komisja do spraw licencji klubowych II Ligii w PZPN postawiła ultimatum na wyjaśnienie wszystkich spraw do lutego. Jeśli do tego czasu nie będą załatwione wszystkie formalności związane z rozliczeniem dotacji z UM oraz z wierzycielami, możliwy jest scenariusz, że Raków zostałby ukarany cofnięciem licencji.

Luty 2010
* „Szkoła kontra chipsy i cola” – autorstwa KG

Zespół kierowany przez radnego Marcina Marandę spotkał się, by ustalić konkretne kroki w celu wprowadzenia zdrowej żywności w szkołach. Statystyki, mówiące o realizacji przez częstochowskie szkoły edukacji prozdrowotnej w zakresie żywienia, nie przedstawiają się optymistycznie. Z 89 placówek edukacyjnych w Częstochowie w 69 działają sklepiki, automaty z napojami i przekąskami. Natomiast programy profilaktyczne propagujące zdrową żywność są prowadzone w 75, a koordynatorzy powołani są w zaledwie połowie. Obowiązek wychowania prozdrowotnego, jak widać, nie został potraktowany przez wszystkie oddziały poważnie.

* „ Łączyć – nie łączyć?” – autorstwa KG
Dyskusja nad kontrowersyjną decyzją marszałka o połączaniu dwóch wojewódzkich szpitali w Częstochowie wstrząsnęła salą sesyjną Urzędu Miasta. Usłyszeć można było żarliwe głosy radnych częstochowskich oburzonych na postawę marszałka i podejmowanie ważnych kroków w sprawach miasta poza plecami jego mieszkańców. Był to ten z nielicznych dni, kiedy obywatele zgadzali się z władzą: z sali padały okrzyki uznania, oklaski. Mieliśmy małą, lokalną pikietę. Na sesję RM zaproszono marszałka województwa śląskiego, by wytłumaczył mieszkańcom Częstochowy powody, dla których jest to korzystna operacja. Pacjenci i pracownicy szpitali chcieli usłyszeć jaka czeka ich przyszłość. Nic z tego nie wyszło, bo marszałek ani nikt z zarządu nie stawił się na rozmowę z częstochowianami. (…) Można przypuszczać, że walka o szpitale się przedłuży.

* „Krzepicom grozi powódź? – autorstwa Kamila Dutkiewicza
Według prognoz synoptyków i hydrologów nasze województwo czeka wiosenna powódź. Wśród zagrożonych terenów znalazły się również Krzepice i okoliczne miejscowości obszaru dorzecza Liswarty. Dla mieszkańców naszego powiatu najistotniejsze jest to, jak w konfrontacji z niebezpieczeństwem powodzią poradzą sobie władze lokalne. A w tym temacie na dzień dzisiejszy nie podjęto choćby rozmów. Odpukać w niemalowane i dmuchać na zimne.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content