Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

O jednym takim co „ukradł” znaczki

Co wolno wojewodzie, a raczej staroście, to nie Tobie smrodzie – tyczy się mieszkańca powiatu kłobuckiego. Przywileje świty powiatu sięgają nawet… znaczków pocztowych. Wicestarosta Henryk Kiepura chętnie sięga po nie swoje pieniądze, chociaż z drugiej strony oddać mu trzeba, że winę swą zna i w piersi się bije.

A to było tak… Ochotnicza Straż Pożarna z Kłobucka, w której to władzach zasiada wicestarosta Kiepura, zaproszenia na zjazd OSP rozesłać pilnie chciała. Kiepura – co jedynie w domysłach pozostaje – spakował zaadresowane zaproszenia i do Urzędu Powiatu przywlókł, a że wysoką w urzędzie funkcję pełni, toteż urzędnikowi listy nakazał wysłać. Podwładny swoich pieniędzy wyłożyć nie chciał, bo i z jakiej racji, a Kiepura skąpił, więc za znaczki dla OSP zapłaciło Starostwo Powiatowe. Zagorzali przeciwnicy Kiepury sprawę wyniuchali i do policji i prokuratury doniesienie czym prędzej złożyli. Wylękniony ujawnieniem „afery znaczkowej” zastępca starosty do kasy powiatu sporną kwotę 93 złotych migiem wpłacił. Kolejny urzędnik starostwa z pieniędzmi do banku pobiegł i tam dokonał zadziwiającej w formie i treści transakcji – jako starostwo wpłacił pieniądze na rzecz starostwa. Powiadomione o dwukrotnym popełnieniu przestępstwa organa ścigania w okamgnieniu zabrały się do wyjaśniania kolejnej (z niezliczonych donosów kłobuckich) sprawy. Prokurator rzekł, i słusznie, że wartość znaczków to znikoma szkodliwość czynu, więc w dyby Kiepury nie zakuje, a i na pręgierz za mało. Wykroczenie zdaje się oświetlać normy postępowania w urzędzie, bo wszyscy jak jeden mąż znali szpiegowskie metody tuszowania urzędniczego nadużycia. Żaden z pracowników powiatu nie poszedł po rozum do głowy, o znajomości przepisów nie wspominając: instytucja samorządowa ani wypłacać, ani przyjmować gotówki nie może bez przegadania tematu przez Rade Powiatu, która uchwałę stosowną przyjmuje i dopiero jej „klepnięcie” daje przyzwolenie na obrót publicznymi pieniędzmi.
„Afera znaczkowa” koło afery nawet nie leżała (ranga polityków i kasa nie te), ale czy Kowalski prywatne listy jak starosta słać z urzędu może? Ano nie, bo co wolno wojewodzie…

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content