Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

„Nigdy w radzie miasta nie byłem, dlatego jestem gwarantem zmian”

Z kandydatem do rady miasta Częstochowy z okręgu wyborczego numer 2 (dzielnice: Zawodzie Dąbie, Północ, Mirów, Wyczerpy, Rząsawa) Pawłem Stochelem numerem 2 na liście KW Prawo i Sprawiedliwość, rozmawia Renata Kluczna.

– W wyborach samorządowych startuje Pan po raz pierwszy i w ogóle po raz pierwszy bierze Pan udział jakichkolwiek wyborach. Skąd ta decyzja?
– W ostatnich wyborach parlamentarnych, choć sam nie byłem kandydatem, byłem osobą wspierającą komitet Prawo i Sprawiedliwość. Rzeczywiście zbliżające się wybory samorządowe to mój debiut, jako kandydata w ogóle. Często wyborcy, zakreślając krzyżyk przy danym nazwisku kierują się przynależnością partyjną, a moim zdaniem winni dobrem wspólnoty. Udział w wyborach samorządowych ma duże znaczenie dla ludności lokalnej, ponieważ władze samorządowe decydują o realizacji projektów na rzecz rozwoju swojej społeczności. Chciałbym w tym procesie uczestniczyć, co więcej chciałbym stać się jego częścią.

– Przypadł Panu w udziale okręg wyborczy numer 2. Na ile znane są Panu problemy mieszkańców tych dzielnic?
– Startuję z okręgu nr 2, czyli dzielnic: Mirów, Północ, Wyczerpy-Aniołów, Zawodzie-Dąbie. Najbliższa jest mi dzielnica Północ, zwłaszcza Promenada Czesława Niemena, po której bardzo lubię spacerować, choć dzisiaj jest to raczej obraz nędzy i rozpaczy. Uważam, że miejsce to należy jak najszybciej zmodernizować. Władze miasta od dawna tylko mówią o odnowieniu Promenady, ale wyłącznie na planach i wstępnych koncepcjach się kończy. Jak zwykle powód jest jeden – brak pieniędzy. Tylko że przez całe lata, a przypomnę – Promenada służy mieszkańcom od połowy lat 70-tych – nigdy nie była gruntownie odnawiana. Natychmiastowej przebudowy domaga się arteria piesza i rowerowa, nie wspomnę już o miejscach rekreacji.
Chciałbym, by na Promenadzie Niemena powstała stała stacja Straży Miejskiej, po to, by ktoś stale pilnował tam bezpieczeństwa. Ponadto konieczne są tam toalety, które będą działały, bo teraz nie działa żadna. I oczywiście marzy mi się remont fontanny, która jest nieczynna od lat 90-tych ubiegłego wieku. Chciałbym, by na Promenadzie powstał letni park wodny dla dzieci, by dzieciaki mieszkające w okolicznych blokach, miały w lato przestrzeń do ochłody i zabawy. To nie są duże koszta, miasto na pewno na nie stać.
Kolejna ważna rzecz do zrealizowania w tej dzielnicy to bezpieczny dojazd do Szkoły Podstawowej nr 2 od ul. Gombrowicza. Ulica powinna zostać poszerzona i powinien powstać parking, tak żeby piesi, zwłaszcza dzieci, mogli spokojnie i bezpiecznie dojść do szkoły, czy basenu.
Spraw do załatwienia można liczyć w tysiącach – od fatalnych dróg i chodników, braku ścieżek rowerowych, po tematy o wiele bardziej skomplikowane, jak pomoc społeczna czy obronność.

– Okręg numer 2 to nie tylko dzielnica Północ. Co z pozostałymi dzielnicami?
– Oczywiście. Zawodzie Dąbie, Mirów, Wyczerpy, Rząsawa to dzielnice, które mają swoje indywidualne potrzeby, choć mają też wspólny mianownik. Wszędzie infrastruktura drogowa domaga się natychmiastowych działań. Przykładem jest dzielnica Zawodzie, gdzie drogi są w stanie tragicznym i większość z nich wymaga generalnego remontu, bo nie wystarczy już zwykła kosmetyka. Jestem przerażony ich stanem. A wszystko dlatego, że przedłużający się remont DK 91, a w zasadzie jej całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego spowodowało, że ciężar ruchu samochodowego przejęła dzielnica Zawodzie. Kierowcy, szukając objazdu, rozjeżdżali niedostosowane do tak dużego obciążenia lokalne drogi tej dzielnicy.

– Ale jak wiadomo radny miejski jest radnym-przedstawicielem całego miasta, nie tylko dzielnic, z których został wybrany…
– Miasto wymaga wielu zmian. Koniecznie trzeba wybudować nowy stadion dla Rakowa, tak by piłkarze nie musieli rozgrywać meczy w innych miastach. W tym temacie nie jestem oryginalny, ale jestem największym orędownikiem tego przedsięwzięcia.
Musimy stać się miastem przyjaznym dla przedsiębiorców i takim, z którego młodzi nie będą uciekać. Trzeba jak najszybciej zatrzymać ten trend odpływu ludzi.

– Dlaczego wyborca powinien zagłosować na Pawła Stochela?
– Jestem osobą bardzo ambitną i pracowitą, chcę zmienić to miasto. Nigdy w radzie miasta nie byłem, w przeciwieństwie do wielu moich kontrkandydatów, dlatego jestem gwarantem zmian, zmian na dobre. Zrobię to, co teraz obiecuję.
Inni kandydaci stawiają na mocną kampanię plakatową. Nie uważam, by był to właściwy kierunek. Niejednokrotnie te plakaty, żagle czy banery stwarzają wręcz niebezpieczeństwo dla kierowców, bo powieszone w niewłaściwy sposób znacznie ograniczają widoczność. Czasem trudno dostrzec pieszego wchodzącego na pasy zza takiego słupa. Osobiście praktykuję kampanię w postaci spacerów po mieście i bezpośrednich rozmów z mieszkańcami, zamiast „wiszenia” na słupie.

– Jak ocenia Pan swoje szanse?
– Każdy ma równe szanse. Startuję z drugiego miejsca, więc jestem pełen nadziei…

– Dziękuję za rozmowę.

Materiał wyborczy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content