Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Nie nudź się w ferie!

Pogoda tej zimy jest niestety mało zimowa, ale do ferii jeszcze ponad tydzień, więc można mieć nadzieję, że uda się pojeździć na sankach, ulepić bałwana i porzucać się śnieżkami. Gdyby jednak pogoda miała nas całkowicie zawieść, warto zaplanować dla dzieci i młodzieży jakieś inne atrakcje. Miejskie instytucje kultury nam w tym pomogą.

Od 2 do 13 lutego warto zainteresować się ofertą Muzeum Częstochowskiego. Atrakcją będą „Ciekawostki o łosiu, który w Muzeum mieszka” Łoś to eksponat z Działu Przyrody, który wzbudza zainteresowanie dzieci i stanowi doskonałą okazję, by poszerzyć wiadomości o polskiej przyrodzie. Drugim tematem są „Ptaki zimą”. Bedzie się można dowiedzieć które ptaki odlatują przed zimą, a które u nas na zimę zostają oraz czym i jak je dokarmiać. „Pejzaż zimowy” to spotkania warsztatowe w oparciu o stałą wystawę Sztuka polska XIX i XX wieku. Kolejne warsztaty „Dotknij przeszłości” to ciekawostka z wykorzystaniem makiety tyflograficznej dla osób niewidomych i słabowidzących oraz kopii zabytków z różnych okresów pradziejowych. „Rody rycerskie i ich herby” to spotkanie dla miłośników historii, a „Inżynierowie i generałowie” to
wyzwanie dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o technice i rozwoju cywilizacji. Oferta Muzeum kierowana jest do grup i osób indywidualnych, a ich koszt to 5 zł od osoby.

Częstochowski teatr proponuje podczas ferii aż sześc przedstawień dla dzieci, a ceny biletów na przedstawienia dopołudniowe będą w ferie obniżone do 15 zł. Kolejną atrakcją są warsztaty teatralne w cenie 250 zł. Przeznaczone są dla młodzieży w wieku gimnazjalnym, ale organizatorzy mówią , że i dwunasto-, czy trzynastolatkowie dobrze sobie dają na tych warsztatach radę.

Harmonogram pracy częstochowskiej filharmonii przewiduje, że audycji umuzykalniających w te ferie nie będzie, ale za to tuz po feriach (od 16 do 20 lutego) będzie można zaprosić dzieciaki na audycję „Muzyczne ZOO”

Kto lubi ruch, a nie pojedzie na narty, może zaglądać na miejską pływalnię. Cena w ferie będzie obniżona do 3,50 zł. a opiekunowie grup powyżej 15 osób wejdą za darmo.

Miejski Dom Kultury w ferie prowadzi swoje zwykłe zajęcia, ale dwa pierwsze tygodnie lutego to czas, kiedy można tam pójść, poprosić prowadzących o zgodę na udział w zajęciach i pouczestniczyć sobie w nich niezobowiązująco, poobserwować i być może nabrać ochoty do regularnego uczestnictwa w proponowanych zajęciach.

Jeśli zatem nawet nie wybierzemy się na narty, da się zaplanować ferie w mieście tak, by każdy dzień był wypełniony rozrywką na przyzwoitym poziomie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content