Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Nie daj się jesiennej melancholii

Jak wynika z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, aż 80% z nas zauważa jesienią obniżenie u siebie nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy.

Niezależnie od pory roku, największy wpływ na samopoczucie Polaków ma obecnie – według badań – sytuacja ekonomiczna i społeczna w kraju. Na kolejnych miejsca jest epidemia koronawirusa i ryzyko wybuchu kolejnej fali, a dla 15 proc. z nas obawa przed utratą pracy. Dla 11 proc. badanych, również poczucie samotności. Jesienią wielu z nas wpada w melancholię. Tym bardziej ważna jest jakość czasu wolnego, który możemy przeznaczyć na odpoczynek i towarzystwo, w jakim będzie się relaksować. 

Aby poprawić sobie nastrój poszukujemy różnych form rozrywki i odpoczynku. Jedni znajdują relaks w różnego rodzaju SPA, inni z kolei stawiają na aktywności i rozrywki sportowe, argumentując swój wybór chęcią utrzymania formy fizycznej. Dla 20 proc. Polaków ważny jest rozwój zainteresowań, więc szukają oni różnego rodzaju kursów i warsztatów. Jest też niewielka grupa osób, która stawia przede wszystkim na sporty ekstremalne, aby podnieść sobie poziom adrenaliny.

Jesień nie musi być nudna. Mamy do wyboru wiele atrakcji, które o tej porze roku możemy realizować w domu lub na świeżym powietrzu. Różne potrzeby Polaków w obszarze relaksu jesienią łączy jedno – chęć miłego spędzania czasu wolnego, który pełni dla większości przede wszystkim funkcję wypoczynkową i towarzyską. Poprawiamy sobie nastrój, gdy spędzamy czas z bliskimi, gdy sprawiamy sobie małe przyjemności, i gdy doświadczamy nowych doznań. Przeżywanie emocji w trakcie wspólnych aktywności, na przykład podczas spotkań z przyjaciółmi, wizyty z rodziną w ZOO czy wyjścia na strzelnicę, wyzwala endorfiny. Takie chwile, szczególnie jesienią, sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi. 
Wielu z nas, w poszukiwaniu relaksu i odpoczynku, ucieka w sztukę i kulturę – bywamy w teatrze, kinie, na wystawach i koncertach. Jest też grupa osób, która wolny czas przeznacza na doskonalenie sztuki kulinarnej. Wielu z nas odpręża uczestnictwo w kursie fotografii, majsterkowania czy warsztatach ceramicznych.

Niezależnie od pory roku za oknem, warto odnaleźć dla siebie miejsce, dziedzinę czy aktywność, która wyzwala w nas dobre emocje, w której czujemy się zrelaksowani, wolni i zadowoleni. Człowiek świadomy swoich potrzeb emocjonalnych i fizycznych, z pewnością jest mniej podatny na wszelkiego rodzaju spadki nastroju czy jesienne wahania pogody. Bowiem – wedle życzeń jakie sobie często składamy – najważniejsza jest nasza wewnętrzna pogoda ducha i optymistyczne nastawienie do świata.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content