Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Lider częstochowskiego PiS poseł Szymon Giżyński stoi za zmianami w ministerstwach rolnictwa i kultury

Zarówno resort rolnictwa, jak i kultury wystosowały oficjalne komunikaty o nowych nominacjach.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi:

„30. listopada z funkcji sekretarza stanu i pełnomocnika rządu ds. działań związanych z wystąpieniem Afrykańskiego Pomoru Świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej odwołany został Szymon Giżyński i tym samym przestał pełnić funkcję wiceministra w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wicepremier, minister Henryk Kowalczyk wręczył natomiast akt powołania na to stanowisko Lechowi Kołakowskiemu. Nowy wiceminister został także pełnomocnikiem rządu ds. działań związanych z wystąpieniem Afrykańskiego Pomoru Świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Sekretarz stanu Lech Kołakowski objął swoje obowiązki z dniem 1 grudnia 2021 roku.”

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

„Szymon Giżyński został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pełnomocnika rządu ds. działalności edukacyjnej oraz analizowania sposobu realizacji misji publicznej w środkach masowego przekazu.
Powołanie nowego wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego jest związane z wejściem w życie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Rządu do spraw Działalności Edukacyjnej oraz Analizowania Sposobu Realizacji Misji Publicznej w Środkach Masowego Przekazu.
Do zadań Pełnomocnika należy m.in. analiza obowiązujących przepisów prawa i istniejących rozwiązań dotyczących promowania w środkach masowego przekazu postaw prospołecznych, aktywności i solidarności obywatelskiej oraz identyfikacja problemów w tym zakresie, monitorowanie spraw dotyczących realizacji usług odpowiadających demokratycznym, społecznym i kulturalnym potrzebom społeczeństwa, monitorowanie spraw z zakresu dostępności usług medialnych jako instrumentu udostępniania dóbr kultury i sztuki oraz ułatwiania korzystania z oświaty, sportu i dorobku nauki, monitorowanie spraw z zakresu wykorzystania środków masowego przekazu jako instrumentu działalności edukacyjnej, integracji społecznej i edukacji obywatelskiej oraz analizowanie sposobu realizacji misji publicznej w publicznych środkach masowego przekazu.

Szymon Giżyński urodził się 8 marca 1956 r. w Częstochowie. Jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
Od drugiej połowy lat siedemdziesiątych był związany z ówczesną opozycją niepodległościową. We wrześniu 1980 roku był współautorem bodaj pierwszej w kraju ideowej preambuły do niezależnego ruchu studenckiego, który później ukonstytuował się ostatecznie jako NZS. Po ogłoszeniu stanu wojennego współpracował z warszawską Grupą Publicystów Politycznych, następnie współzakładał, także w Warszawie, Klub Myśli Politycznej „Dziekania” – najważniejszą obok Solidarności opozycyjną formację drugiej połowy lat osiemdziesiątych w Polsce. Z ramienia „Dziekanii” wszedł najpierw w skład tzw. Konsulty w ramach działalności Wydziału Duszpasterstwa Zawodowego Kurii Biskupiej w Częstochowie; później w skład ośmioosobowego, sztabowego, Częstochowskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”, którego zadaniem było przygotowanie list wyborczych do Sejmu i Senatu oraz poprowadzenie kampanii wyborczej z ramienia Solidarności i niepodległościowych ugrupowań opozycyjnych w wyborach czerwcowych 1989 roku.
Przed wyborami samorządowymi w 1990 roku objął stanowisko pełnomocnika rządu (w randze wicewojewody) ds. samorządu terytorialnego w województwie częstochowskim. Swoje doświadczenie administracyjne poszerzył, sprawując w latach 1997 – 1998 funkcję Wojewody Częstochowskiego, a w latach 2000 – 2001 – stanowisko dyrektora Śląskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie.
Poseł IV, V, VI, VII, VIII i IX kadencji. Członek Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. Od 2001 pracuje nieprzerwanie w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od 2 lipca 2018 roku pełnił funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Jest żonaty, ma dwóch dorosłych synów.”

Udostępnij:

2 komentarzy

 • Anonim

  Bez komentarza.

 • Anonim

  Bez komentarza.

 • Anonim

  Inflacja szaleje, w budżecie pustka, ogólnie nie wypada teraz dawać premii i nagród bo byłoby to źle odebrane ale odprawa wpadnie i też będzie dobrze. Pecunia non olet

 • Anonim

  Inflacja szaleje, w budżecie pustka, ogólnie nie wypada teraz dawać premii i nagród bo byłoby to źle odebrane ale odprawa wpadnie i też będzie dobrze. Pecunia non olet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content