Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Rynek nieruchomości w Częstochowie: jakie domy najchętniej wybierają kupujący?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że rynek nieruchomości w Częstochowie to wciąż rozwijający się rynek. Buduje się coraz więcej mieszkań i domów, a do miasta coraz chętniej napływają przyjezdni. Dodatkowo ceny za metr kwadratowy w tym śląskim mieście są niższe niż np. w Katowicach czy Gliwicach, zaś dzieląca te miasta odległość jest na tyle nie dużą, że można ją pokonać w około godzinę. Dlaczego jeszcze rynek nieruchomości w Częstochowie jest atrakcyjny i jakie domy najczęściej są tam sprzedawane? Zobacz!Jak wygląda rynek nieruchomości w Częstochowie?

Częstochowski rynek nieruchomości rozwija się z roku na rok. Nie jest to może zbyt szybki rozwój, ale krzywdzące byłoby stwierdzenie, że w tym mieście nic się nie dzieje. Wciąż jest sporo wolnej przestrzeni pod zabudowę, a koszty zakupu domu czy nieruchomości nie są zbyt wysokie. Cena za metr kwadratowy domu w Częstochowie to średnio 3 644 zł i co ciekawe, w ciągu roku wzrosła ona zaledwie o 1%, podczas, gdy np. w stolicy województwa – Katowicach – aż o 14%.

W Częstochowie w chwili obecnej (listopad 2021) można kupić atrakcyjny dom w cenie ok. 779 424 zł. Będzie to nieruchomości o powierzchni 215 m2. Jednak najczęściej sprzedawane domy w Częstochowie to te o wielkości od 100 do 150 m2. Są to zwykle domy w zabudowie szeregowej, nieco rzadziej wolnostojące, chociaż i takich nie brakuje. Tzw. szeregówki to domy w stanie developerskim umiejscowione na nowo powstałych osiedlach np. w dzielnicy Parkitka czy Wyczerpy. Do tego typu nieruchomości zwykle przynależy nieduża działka oraz garaż.

Jakie domy najchętniej wybierają mieszkańcy Częstochowy?

Wybór domów do zakupu w Częstochowie podyktowany jest specyfiką rynku. Mieszkańcy miasta najczęściej decydują się więc na zakup nowych domów w zabudowie szeregowej. Zwykle są to budynki o powierzchni ok. 120-130 m2, jednopiętrowe, z garażem w bryle oraz ogrodem o wielkości 100-150 m2. Niewątpliwie zaletą takiej nieruchomości jest posiadanie własnego kąta wraz z ogródkiem na cichym i spokojnym osiedlu. Wadą z kolei bliskie sąsiedztwo wielu rodzin. Dlatego część częstochowian decyduje się jednak na zakup wolnostojących domów z rynku wtórnego. Są to przeważnie domy wybudowane w drugiej połowie XX wieku i wymagają gruntownego lub chociaż częściowego remontu. Jednak dają zdecydowanie więcej prywatności niż nowoczesne domy w zabudowie szeregowej.

Dlaczego Częstochowa to atrakcyjne miejsce do budowy domu?

Nie wszyscy, którzy marzą o własnym domu z ogrodem, decydują się na zakup gotowej nieruchomości. Wiele osób wciąż buduje domy według własnego planu. Wówczas kluczem jest znalezienie dobrze zlokalizowanej działki. W Częstochowie jest jeszcze dużo wolnego miejsca, niewyprzedanego pod inwestycje developerskie, dlatego warto rozważyć również tę opcję. Ceny działek pod zabudowę są różne. Średnio za m2 należy zapłacić 147 zł. Decydując się więc na działkę o powierzchni 600 m2, na której postawisz swój wymarzony dom, musisz wydać około 80-90 tyś. zł.

Częstochowa ponadto jest zlokalizowana jest w odległości 78 km od Katowic i 94 km od Opola, co dla niektórych może stanowić ciekawą alternatywę, kiedy nie muszą codziennie dojeżdżać do pracy. Poza tym jest to miejsce dość atrakcyjne turystycznie, a miasto wciąż się rozwija. Na 2021 rok zaplanowano m.in. rozbudowę stadionu RKS Raków Częstochowa, budowę nowych bloków a także przebudowę Starego Rynku. Częstochowa jest więc miejscem, w którym nie tylko poczujesz się bezpiecznie i komfortowo, ale przede wszystkim takim, w którym rozwiniesz skrzydła!

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content