Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

NAUKOWO I PROMOCYJNIE  – UNIWERSYTET OTWORZYŁ PODWOJE DLA KANDYDATÓW 


„Wiedza bez granic, myślenie bez ograniczeń – Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie, teraz Uniwersytet Europejski” to nie tylko hasło widowiska inaugurującego Dzień Otwarty Uczelni, ale również motto otwartości i możliwości, które niesie ze sobą misja i działalność Uniwersytetu.

Spektakl przygotowany na inaugurację Dnia Otwartego (15 marca 2024 roku) wyreżyserowany przez prof. Adama Regiewicza otwarto muzyką, która przeniosła widzów do wspomnień o przemianach lat 80., które zaszły w Polsce. Uczestników przywitała JM Rektor Uniwersytetu prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska oraz przewodniczący Samorządu Studentów Wiktor Mucha. Zaprezentowane widowisko skłoniło widzów do refleksji nad procesem uczenia się, które zainspirowane zostało przez dziecięcą ciekawość świata. Kolejne moduły skupiły się na prawach fizyki, funkcjonowaniu mózgu, kuchni molekularnej, interpretacji literackiej, znaczenia muzyki, kryminalistyki, oraz umiędzynarodowieniu Uczelni. Widowisko ukazało, jak nauka może przekraczać granice swoich tradycyjnych dziedzin, inspirując do otwartej i wszechstronnej refleksji nad światem i ludzkim poznaniem.
W widowisku wzięli udział:
– prof. dr hab. Adam Regiewicz – scenariusz i prowadzenie,
– dr hab. Sebastian Gałecki – prowadzenie,
– Wiktoria Śliskowska, dr Joanna Świniarska-Szebeszczyk – vocal, mgr Wojciech Królikowski, dr Korneliusz Wiatr – klawisze, mgr Sebastian Ruciński – gitara, Tomasz Wójcik – bass, mgr Tomasz Machański – perkusja,
– dr inż. Marcin Zastawnik – moduł nr 1,
– członkowie Studenckiego Koła Naukowe Seksuologii i Neuropsychologii pod opieką mgr. Dariusza Pysz-Waberskego – moduł nr 2,
– mgr Malwina Wójcik, mgr Dominika Kaczmarek, stud. Weronika Karmańska, stud. Patrycja Kapral – moduł nr 3,
– prof. dr hab. Elżbieta Hurnik – moduł nr 4,
– mgr Marta Posak – moduł nr 5,
– dr hab. inż. Marcin Sosnowski, prof. UJD, mgr Manuela Graf – moduł nr 6,

Po zakończeniu inauguracji uczestnicy udali się na kampus oraz pozostałe budynki Uczelni, gdzie akademicy przygotowali dla nich liczne atrakcje o charakterze naukowym, ale też z nutką inspiracji do podjęcia własnych poszukiwań: warsztaty, wykłady oraz konkursy. Nie sposób wymienić i opisać wszystkich aktywności przygotowanych przez pracowników, studentów i doktorantów reprezentujących 6 Wydziałów Uczelni oraz Szkołę Doktorską. O ich mnogości niech świadczą liczby – około 300 różnorodnych form powiązanych we wspólny cel, którym jest zainteresowanie i zaproszenie do podjęcia studiów w Uniwersytecie.

Bogata oferta Dnia Otwartego wzbudziła ogromne zainteresowanie i entuzjazm wśród gości, którzy przybyli z całego regionu: Koniecpola, Radomska, Myszkowa, Lublińca, Kłobucka, Zawiercia, Pajęczna, Blachowni, Praszki, Gorzowa Śląskiego. Wielu naszych gości przyjechało z dalej położonych miast i miejscowości. Wymieńmy tylko: Będzin, Tarnowskie Góry, Katowice, Kraków, Bełchatów, Sosnowiec, Chorzów, Gliwice. Organizatorzy szacują, że tego Dzień Otwarty przyciągnął do 1500 uczniów i nauczycieli oraz niejednokrotnie absolwentów oraz przyjaciół Uczelni! Wydarzenie miało również wymiar informacyjny – kandydatom przedstawiona została oferta kształcenia przygotowana na zbliżającą się rekrutację na studia w roku akademickim 2024/2025. Dzięki tym działaniom młodzież i nauczyciele mogli dowiedzieć się o planowanych nowościach: Medical Engineering (studia II stopnia, Wydział Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych) oraz studia polskoznawcze (studia I stopnia, Wydział Humanistyczny). Oba kierunki zostaną uruchomienie po uzyskaniu stosownych zgód na otwarcie rekrutacji kandydatów. Dopisały również media, które szeroko zapraszały do udziału w wydarzeniu, jak również na bieżąco relacjonowały jego przebieg zamieszczając również informacje po jego zakończeniu.


Wszystkim zaangażowanym w tegoroczny Dzień Otwarty należy się “wielkie dziękuję”!

UJD w Częstochowie

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content