Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

„Chciałabym skutecznie działać dla mieszkańców”

Z kandydatką do Rady Powiatu Częstochowskiego z okręgu nr 5, obejmującego teren gminy Mstów i Rędziny – Grażyną Knapik rozmawia Renata Kluczna.

– Przeglądając Pani życiorys można odnieś wrażenie, że w wielu inicjatywach była Pani pierwsza…
– To prawda. Od 2005 roku jako członek Prawa i Sprawiedliwości mocno angażowałam się w tworzenie struktur partii na terenie powiatu częstochowskiego. Niezmiernie trudne zadania zakończyły się spektakularnym sukcesem.
W wyborach samorządowych w 2006 roku po tym, jak zostałam wybrana radną do Rady Powiatu Częstochowskiego współtworzyłam pierwszy Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Zresztą radną powiatową byłam przez trzy kadencje i aż do 2018 roku pełniłam funkcję przewodniczącej tego Klubu. W czasie mojej działalności zasiadałam w komisji budżetowej, rewizyjnej, komisji bezpieczeństwa i samorządności oraz komisji edukacji turystyki i sportu.

– Pani zainteresowanie samorządem sięga jednak początków roku 2000…
– Rzeczywiście. Od 2002 do 2006 byłam radną gminy Rędziny. Potem przez kilka lat działałam na rzecz Powiatu Częstochowskiego, by od 2015 roku oddać się pracy w służbie mieszkańcom w biurze poselskim Posła na Sejm Pani Lidii Burzyńskiej.

– Jakimi dokonaniami może się Pani poszczyć w związku z Pani wieloletnią działalnością samorządową?
– Swoimi działaniami doprowadziłam do gruntownej przebudowy w 2007 roku drogi powiatowej nr 1059, biegnącej przez miejscowość Kościelec, a następnie drogi 1060 w miejscowości Marianka Rędzińska i Rudniki oraz drogi w miejscowości Siedlec w gminie Mstów do Sanktuarium na Przeprośnej Górce.
Wspierałam także inicjatywy związane z edukacją, takie jak budowa sali gimnastycznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla dzieci niepełnosprawnych w Bogumiłku w gminie Lelów, czy poprawę funkcjonowania szkół w Kamienicy Polskiej i Koniecpolu.
W 2018 roku, spełniając oczekiwania mieszkańców, utworzyłam w Kościelcu Koło Emerytów i Rencistów, zostając wybraną jednogłośnie jej przewodniczącą. Obecnie Koło liczy kilkudziesięciu członków, którzy licznie uczestniczą w organizowanych zajęciach i imprezach.
Działając w środowisku, wspieram działania OSP w powiecie częstochowskim, jestem także członkiem KGW jako wiceprzewodnicząca struktur Województwa Śląskiego Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich.

– Z Pani wypowiedzi można wywnioskować, że bliskie są Pani tereny gminy Rędziny, dlaczego?
– Od 45 lat jestem mieszkanką Kościelca, a ponieważ obecnie nie jestem zawodowo zaangażowana w struktury samorządowe, poświęcam czas na rozwój terenu, z którego pochodzę. We współpracy z obecnymi radnymi Gminy Rędziny i Mstów wykorzystuję zdobyte doświadczenie i pomagam młodszym kolegom w sprawowaniu mandatu radnego.

– O jaki mandat ubiega się Pani w tegorocznych wyborach samorządowych?
– Kandyduję do Rady Powiatu Częstochowskiego, ponieważ nadal chciałabym skutecznie działać na rzecz realizacji potrzeb mieszkańców, wykorzystując już zdobyte doświadczenie. Będę kandydatką z okręgu nr 5, obejmującego teren gminy Mstów i Rędziny. Jako ekonomista biegle obeznana jestem z ekonomią budżetową. Znając zasady, chciałabym uczestniczyć w podziale środków finansowych na ważne inwestycje drogowe i ochronę środowiska.

– Na koniec – kandydatka do Rady Powiatu Grażyna Knapik prywatnie…
– Jestem szczęśliwą matką i babcią. Mam wykształcenie ekonomiczne. Za moją dotychczasową ponad 20-letnią działalność na rzecz regionu częstochowskiego zostałam odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę Brązowym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie to ustanowione w 1923 roku nadawane jest „osobom, które położyły zasługi dla Państwa lub Obywateli przekraczając zakres ich obowiązków oraz ofiarną działalność publiczną’”.

– Jakie jest Pani hasło wyborcze?
– Ja nie składam wyborcom obietnic bez pokrycia.
CZYNY NIE SŁOWA – to moje hasło.

– Dziękuję za rozmowę.

Materiał wyborczy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content