Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Mikołaj z ulicy Krakowskiej

Zgodnie z polską tradycją, Mikołaj odwiedza najmłodszych 6 grudnia, ale zdarza się, że przychodzi nieco wcześniej lub później. Na ulicę Krakowską w Częstochowie święty Mikołaj zawitał już 3 grudnia. Odwiedził dzieci ze świetlicy „Życie poza szkołą”.

W ramach swoich celów statutowych, Fundacja Adullam prowadzi świetlicę „Życie poza szkołą”, gdzie spotykają się i integrują dzieci z różnych środowisk. Dzieciaki spędzają ze sobą czas na świetlicy, bo chcą – a nie dlatego, że muszą. Organizują różnego rodzaju występy, pokazy, teatrzyki, rozwijają swoje umiejętności, a przede wszystkim zacieśniają więzi z rówieśnikami. 
Fundacja prowadzi szereg akcji pomocowych i charytatywnych. Jedną z nich, która na stałe wpisała się do kalendarza Fundacji, ale i miasta Częstochowy jest „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” – dobroczynna akcja organizowana już od 15 lat, dzięki której setki dzieci otrzymują paczki mikołajkowe. 
– Każdego roku „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” jest dla nas ogromnym przedsięwzięciem. Przygotowania zaczynamy tak naprawdę rok wcześniej. Z jednej strony to praca zespołu Fundacji i świetlicy w przygotowaniu dekoracji, strojów, logistyki pakowania paczek, z drugiej – ogromne wsparcie ze strony darczyńców, m.in. firm: Dospel, Huta Stoelzle Częstochowa, Prymat i wielu, wielu innych oraz osób prywatnych. Bez połączenia tych działań, byłoby nam bardzo trudno – podkreśla Elżbieta Ferenc, prezes Fundacji Chrześcijańskiej Adullam.

O rozmachu i prężnym działaniu akcji świadczą liczby. W tym roku, aż 800 dzieci otrzymało paczki od Mikołaja z ulicy Krakowskiej. Obdarowane dzieci są mieszkankami i mieszkańcami Częstochowy oraz gmin – Mykanów, Blachownia, Kłobuck i Konopiska.
Jak co roku, paczki od Mikołaja dedykowane były osobno dla każdego dziecka, z uwzględnieniem jego wieku, płci czy stopnia niepełnosprawności. Od początku istnienia akcji, założeniem jest, by Mikołaj miał również aspekt edukacyjny. To nie tylko indywidualny prezent i ogromna paczka ze słodyczami, którą można podzielić się z innymi. To także przesłanie dla dzieci, o ważności jednoczenia się, okazywania sobie życzliwości małymi gestami i dzielenia się dobrem, np. z chorymi, czy samotnymi, zarówno dorosłymi, jak i dziećmi.

Obdarowywane prezentami dzieci, to dzieci rodzin z pieczy zastępczej, czy dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. To im Fundacja Adullam pomaga najbardziej. 
– Mikołajki organizujemy w siedzibie Fundacji, w tzw. Chatce Mikołaja. To bardzo ciepła i przytulna dla dzieci przestrzeń. Prócz tego, że otrzymują imienne paczki, mogą doświadczyć bliskiego spotkania z Mikołajem, porozmawiać z nim, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Nasza Chatka Mikołaja zapewnia każdemu dziecku niezapomniane przeżycia emocjonalne, sprawia, że czują się ważne i zaopiekowanie. Na tym nam zawsze najbardziej zależy  – mówi Elżbieta Ferenc, prezes Fundacji Chrześcijańskiej Adullam.

Udostępnij:

1 Komentarz

  • Mikołaj

    To był Święty Mikołaj czy niekoniecznie?

  • Mikołaj

    To był Święty Mikołaj czy niekoniecznie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content