Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Medale za wynalazczość dla uczniów TZN-u

Trzy medale przypadły autorskim rozwiązaniom uczniów Technicznych Zakładów Naukowych na 16. Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków ,,IWIS’’.

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. Podczas tegorocznej wystawy online swoje prace prezentowali wynalazcy z ponad 25 państw m.in. Polski, Arabii Saudyjskiej, Chorwacji, Egiptu, Iranu, Kanady, Malezji, Korei, Turcji, Rumunii czy Tajwanu. Osiągnięcia demonstrowały zarówno instytuty badawcze, uczelnie wyższe, przedsiębiorstwa, jak i indywidualni wynalazcy.
 
Wszystkie rozwiązania były kwalifikowane według 12 kategorii: ekologia i ochrona środowiska, mechanika i  inżynieria, budownictwo, elektryka i  energetyka, elektronika i informatyka, przemysł samochodowy, metalurgia, rolnictwo i przetwórstwo spożywcze, przemysł chemiczny, przemysł włókienniczy, medycyna i biotechnologia oraz pozostałe rozwiązania w grupie „inne”.

W wystawie wzięli udział uczniowie z Technicznych Zakładów Naukowych, gdzie zaprezentowali swoje najnowsze prace i zdobyli aż trzy medale. Złotym medalem została nagrodzona praca „DOIT” autorstwa Piotra Orzechowskiego i Jacka Szczypiora. Srebrny medal przypadł pracy „Democratia” autorstwa Dominika Orlikowskiego i Huberta Kozaka, a brązowy „TreeDonation” stworzonej przez Dawida Kaczmarzyka.

„DOIT” („Zrób to”), autorstwa Piotra Orzechowskiego i Jacka Szczypiora z klasy 4Esp, jest platformą stworzoną do usprawnienia organizacji oraz komunikacji pracy w grupach. Prosty i modernistyczny interfejs aplikacji sprawia, że jest ona łatwa w użyciu, dzięki czemu może bez większych problemów być obsługiwana przez każdą osobę. Jako narzędzie wspiera zarządzanie pracą w zespole poprzez rozdzielanie zadań. Link do pracy: https://youtu.be/IXcFFg9ttng

„Democratia” („Demokracja”), autorstwa Dominika Orlikowskiego i Huberta Kozaka z klasy 3K, to webowa aplikacja, która udostępnia przekrojowe dane dotyczące pracy polityków w Polsce. Link do pracy: https://youtu.be/EpbTQh-T9aA

„TreeDonation” („Darowizna na drzewo”), autorstwa Dawida Kaczmarzyka z klasy 4Gsp, to aplikacja mobilna z bazą danych, kontrolująca cykliczne płatności, wraz z systemem pozwalającym na rejestrowanie ich stanu przy dużym, zależnym od świadomości ekologicznej i zaangażowaniu mieszkańców. Link do pracy: https://youtu.be/_EGbiMQ9hdU

Udział w wystawie był możliwy dzięki wsparciu udzielonemu przez Urząd Miasta Częstochowy, Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT – Rada w Częstochowie, SGP-Sorting Group Poland, Radę Rodziców przy TZN.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content