Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

List od Czytelnika: „Przez markety nasze rodzime sklepy upadają”

„Budujmy przyszłość Częstochowy to hasło przewodnie kampanii SLD i Krzysztofa Matyjaszczyka. Aż strach pomyśleć, jak będzie dalej wyglądała przyszłość Częstochowy, jeśli ponownie na jej rozwój będzie miała wpływ dziś rządząca ekipa. Pod ich rządami Częstochowa staje się miastem, w którym niedługo praca będzie jedynie w magistracie, spółkach miasta i… w marketach.

A jak to wygląda na przykładzie jednego ciągu ulic: al. Jana Pawła II i ul. Rocha? Przegląd zaczyna, co prawda stojący z drugiej strony trasy Warszawa – Katowice, gigantyczny market Tesco, ale kierując się w stronę Kłobucka przy rondzie na Warszawskiej stoi pierwsza Biedronka. Jadąc dalej kolejna Biedronka (koło Trójkąta Policji) zaraz potem Lidl, parę metrów dalej znów Biedronka. Jedziemy dalej w stronę Kłobucka i kolejny budowany market Piotr i Paweł, jadąc kilkaset metrów dalej… kolejna Biedronka.
Następny przykład to krótki odcinek ulicy Puławskiego… Biedronka, Tesco, Wafelek, a po drugiej stronie ulicy kolejny plac już przygotowany pod market. Mieszkańcy każdej z dzielnic mogą zapewne pokazać znacznie więcej takich przykładów. Łącznie w Częstochowie oprócz Tesco – 5 szt, Auchan – 2 szt, jest Biedronek – 15 szt. i 3 Lidle, 1 Kaufland, Netto – 2 szt., Freschmarketów 16 szt., a powstają kolejne i kolejne.. a nasze rodzimy sklepy upadają.

Czy tak naprawdę ma wyglądać rozwój Częstochowy? Przecież bezmyślne wydawanie kolejnych pozwoleń na budowę takich marketów powoduje nieodwracalną zagładę wszystkich małych rodzinnych bądź osiedlowych sklepików. One już nigdy nie podniosą się z kolan, tam nie powstaną już miejsca pracy. Jaką wizję, oprócz nadmuchanych hasełek, mają obecnie rządzący dzielni działacze SLD?

W niektórych kategoriach Częstochowa plasuje się jednak, pod rządami SLD, w czołówce miast Polski. Niestety… są to podatki od powierzchni pod działalność gospodarczą, podatki od środków transportu, jedne z najwyższych opłat za śmieci, które wywozi zagraniczna firma, bo dla miejscowej z polskim kapitałem nie starczyło już miejsca. Ale czy to jest powód do dumy? Raczej powinien być to powód do zadumy… nad tym, co jeszcze czeka nas pod rządami SLD w Częstochowie. Może warto dać szanse innym? Bo Częstochowa się kurczy coraz bardziej. Budujmy przyszłość z SLD… jak to pięknie brzmi…
Czytelnik”.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content