Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

LIST CZYTELNIKA. Lokatorzy mieszkań wykupionych a lokatorzy lokali urzędu miasta

„Dostałem od znajomego gazetę i trafiłem na artykuł „Salon Prasowy: Worek problemów z ZGM”. Mieszkam w dzielnicy południowo-wschodniej. Blok jest pod zarządem ZGM TBS. Wchodząc w temat ww. artykułu. Część mieszkań jest wykupiona, czyli to Wspólnota pod zarządem ZGM TBS. Wkupili te lokale ludzie prości, którym ktoś pomieszał myśli w głowie – przekazują lokale bez problemu dzieciom i wnukom. Ludzie – osoby tu żyjące, traktują przy okazji cały blok jak swoją własność, „bo to jest moje”. 

Odnośnie uwagi w artykule o robactwie. W bloku mieszka właścicielka mieszkania, która zbiera odpady żywnościowe po dzielnicy i okolicach, a potem składuje je w piwnicy. Blok jest zarobaczony i zamrówczony. 
Następnie niektóre leciwe matrony dokarmiają z balkonów gołębie, dzieląc się chlebem czy bułkami. Gołąbie zlatują z dachu stadem, a w lokalach wyższych pieter pełno ptasiego robactwa. Lokatorzy z tzw. lokali miejskich muszą to znosić i zgłaszać do administracji. 
Do administracji zgłaszane są też usterki, np. niesprawny samozamykacz przy drzwiach wejściowych do klatki. Pracownik przychodzi, poprawia. Dwa, trzy dni drzwi się zamykają, a potem znów to samo. Światło przy wejściu też nie działa, a za domofon się płaci. 
Na zebraniu Wspólnoty te mankamenty były poruszane. Z tego co mi powiedziano, przedstawiciele administracji zrobili tylko głupie miny, to znaczy, że wiedzą co jest grane w bloku. Blok jest monitorowany na zewnątrz, od frontu i z boków oraz na parterze. Szanowny pan prezes ZGM TBS wprowadził monitoring przeciwko graficiarzom. A co z dewastatorami blokowymi? Kto ma wgląd w dyski? Czy tak ciężko powiedzieć, żeby osoba zbierająca założyła gęstą siatkę w okienku od piwnicy? Nie byłoby smrodu na klatce. Po co zakładać koszyki na gazetki reklamowe i ulotki, kiedy drzwi wejściowe są otwarte. 
Kto tym zarządza? Kto kontroluje po interwencjach? Dlaczego ludzie z lokali miejskich mają znosić smród i robactwo przez niedbalstwo nadzoru ZGM TBS. W tamtych „parszywych” czasach na klatkach schodowych, obok listy lokatorów, wisiał regulamin mieszkańców. Wypadałoby przypominać te przepisy na zebraniach Wspólnoty. A może te osoby są jako mówiący monitoring i są pod specjalną ochroną?
Czytelnik.
Mieszkaniec lokalu miejskiego.”

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content