Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

KULTURA: AJD będzie miała swój LipDub

LipDub stał się w ostatnich latach popularną formą promowania uczelni wyższych. Dlaczego? Bo jest widowiskowy, zabawny i skuteczny. Mają go uniwersytety i politechniki różnych miast Polski: Warszawy, Poznania, Krakowa czy Wrocławia. Wkrótce do LipDubowej czołówki dołączy Akademia im. Jana Długosza (AJD). 

LipDub jest inicjatywą studencką. To rodzaj wideoklipu kręconego jednym ujęciem, w którym środowisko akademickie wspólnie aranżuje utwór muzyczny. Tego typu teledysk składa się głównie ze scen zbiorowych, których aktorzy ruszają ustami w takt słów piosenki. Częstochowski LipDub będzie jednak różnił się od tego typu projektów. Kamil Matej i Łukasz Albiński – studenci odpowiedzialni za realizację projektu, jego reżyserię oraz scenariusz – zrywają z konwencją playback show, proponując w zamian rozbudowaną fabułę. Akcja widowiska będzie ukazywać dualizm życia studenckiego – jego rozdarcie między obowiązki uczelniane a powinności towarzyskie (podejmowane w imię pasji, rozrywki oraz witalności oczywiście). Całość zostanie przedstawiona z perspektywy Bohatera, takiego everymana rzeczywistości akademickiej – nie poznamy jego twarzy, ale zobaczymy świat widziany jego oczami. A będzie to świat oniryczny, balansujący na krawędzi sennych marzeń i koszmarów. Pojawią się postaci Diabła i Anioła – to one będą prowadzać Bohatera po przestrzeni uczelnianych sal, zaaranżowanych jako studio tatuażu, siłownia czy dyskoteka. Zapowiada się zabawnie, ciekawie i barwnie. 
Pomysłodawcy przedsięwzięcia chcą, aby „LipDubAJD” nie tylko promował ich uczelnię, ale również scalał środowisko akademickie: studentów z pracownikami naukowymi.  Dotychczas powstała dopiero pierwsza odsłona projektu, można ją obejrzeć na fanpage`u na facebooku pod adresem www.facebook.com/lipdubajd. Choć zdjęcia już się zaczęły, „ojcowie” projektu nadal prowadzą nabór, a wszystkich zainteresowanych (niekoniecznie studentów) zapraszają do aktywnego włączenia się w akcję. Gwarantują dobrą zabawę i gorącą atmosferę.
Kontakt: lipdubajd@o2.pl

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content