Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Krótka refleksja po debacie

W ostatni wtorek w sali reprezentacyjnej Ratusza Miejskiego odbyła się  Debata Kandydatów na Prezydenta Miasta Częstochowy zorganizowana przez Regionalną  Izbę Przemysłowo-Handlową w Częstochowie wraz z Częstochowską Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Celem debaty było zaprezentowanie sylwetek i programów wyborczych osób kandydujących na Prezydenta Miasta w tematach związanych z gospodarką Częstochowy. Oprócz osób związanych z gospodarką i przedsiębiorczością udział w spotkaniu wzięli również mieszkańcy naszego miasta. Program debaty podzielono  na cztery części: prezentację programu wyborczego dotyczącego przede wszystkim gospodarki, pytania zadawane przez moderatora w imieniu internautów, pytania zadawane przez kandydatów kontrkandydatom oraz pytania zadawane przez publiczność. O kolejności wystąpień zadecydowało losowanie. Jako pierwszy do odpowiedzi wywołany został Artur Warzocha (PiS), a dalej: Grzegorz Więciorkowski (Nowa Częstochowa), Izabela Leszczyna (PO), Jerzy Kocyga (Blok Obywatelski Częstochowianie), Krzysztof Matyjaszczyk (SLD) oraz Tadeusz Wrona (Wspólnota Samorządowa). Podczas pięciominutowych wypowiedzi kandydatów nastała niemal baśniowa atmosfera: Życie w naszym mieście zmieni się na lepsze, przyciągniemy nowych inwestorów, stworzymy miejsca pracy (Warzocha). Damy głos mieszkańcom, rozliczymy urzędników i samorządowców, wprowadzając system imiennych głosowań, nastanie jawność i decentralizacja (Więciorkowski). Zbudujemy dialog, szkoły będą przygotowywać przyszłych pracowników, obejmiemy ochroną przedsiębiorców (Leszczyna). Odetniemy się od ogólnokrajowej polityki, postawimy na rodzimych przedsiębiorców – nie tylko inwestorów zewnętrznych, udoskonalimy transport publiczny w mieście i na terenach do niego przyległych, a Częstochowę wyniesiemy na stolicę regionu (Kocyga). Strategia akademicko – przemysłowa zapewni rozwój naszego miasta, stworzymy mieszkańcom możliwość wyrażania opinii drogą ankiety internetowej,  postaramy się doprowadzić by przedsiębiorcy płacili jak najwyższe podatki, ale żeby tak było – muszą mieć z czego, postawimy na częstochowski sport i turystykę, bo nie możemy się  utrzymywać tylko z pielgrzymów (Matyjaszczyk). Wykorzystamy środki unijne, rozwiniemy północną i południową strefę miasta, zadbamy o wysoki poziom inwestycji miejskich, postawimy na partnerstwo publiczno – prywatne, zapewnimy nowe miejsca pracy i utrzymamy tendencję spadkową bezrobocia (Wrona).
Nie pokuszę  się w tym miejscu o komentarz czy cięte słowo. Nie wypunktuję pytań, ani tym bardziej odpowiedzi. Zadam jedno, krótkie pytanie – JAK?

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content