Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Komu w drogę, temu…

… pomogą studenci i harcerze. Członkowie świetlic środowiskowych Skaut doświadczyli wiele niezapomnianych wrażeń, uczestnicząc w rajdzie, zorganizowanym przez Harcerskie Centrum Wolontariatu działające przy Komendzie Hufca ZHP Częstochowa.

W przygotowanie imprezy zaangażowali się  również studenci II roku pracy socjalnej z AJD oraz 160 Częstochowska Drużyna Harcerska „Desant”. Wszyscy spotkali się w Biskupicach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, skąd startowały 10-osobowe grupy ze Skauta, pokonując pełną przygód trasę. Wyznaczały ją kolorowe wstążki z bibuły, którymi żacy oznaczyli drzewa.
Dzieciaki miały okazję zaprezentować i wykorzystać swoje umiejętności. Zanim dotarły na metę w Kielnikach, wykonały liczne zadania, takie jak stworzenie stojącego zwierzaka z „materiałów” znalezionych w lesie czy przybranie pozycji pomnika przedstawiajacego czołg. Nie zabrakło również ciekawego toru przeszkód do pokonania z jajkiem na łyżeczce oraz zadań z pierwszej pomocy, np. usztywnianie złamanej nogi. Nad każdym zadaniem czuwali studenci.
Rajdowi towarzyszyła wspaniała pogoda i wesoła atmosfera. Dzieciaki śpiewały, opowiadały dowcipy, rozwiązywały rebusy i układały puzzle. Najciekawsze atrakcje czekały jednak na mecie:
strzelanie z łuku, twister, śpiewogranie, gry i zabawy integracyjne oraz ognisko z kiełbaskami. – To już siódma edycja rajdu. Dzieciaki wróciły z niego zmęczone, ale bardzo zadowolone i w pogodnych nastrojach. Zadania rzeczywiście były ciekawe, a trasa niedługa, więc szło się przyjemnie – informuje Małgorzata Skoczyńska, członek Komendy Hufca ZHP Częstochowa ds. rozwoju liczebnego. Rajd – po raz kolejny – okazał się strzałem w dziesiatkę. Dzieciaki, poprzez zabawę, intergowały się ze sobą, poznały nowych ludzi, nauczyły się kilku piosenek. – Myślę, że takie inicjatywy to bardzo dobry pomysł. Miło jest robić coś dla innych i widzieć uśmiech na  ich twarzach. Widziałam, że dzieci wspaniale się bawiły, a to przecież najważniejsze – mówi Edyta Wieczorek, studentka pracy socjalnej. – Pogoda również była wymarzona. Po kilku tygodniach deszczów wreszcie zaświeciło słońce, które momentami wręcz doskwierało. Stąd jedną z pamiątek, którą „przywieźliśmy” z rajdu, oprócz zdjęć i dyplomów, jest opalenizna – dodaje.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content