Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Komentować każdy może… trochę lepiej lub trochę gorzej

Materiał „Czytelnik donosi: Na ilu stanowiskach pracuje pan Staroniek?” wywołał wśród internautów nadspodziewaną burzę, a na stronie gazety – lawinę komentarzy. „Bohaterowie” owych wpisów, Adrian Staroniek – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Anna Kliszewska – prezes Zarządu Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Częstochowie, Paweł Bilski – prezes Zarządu Fundacji „Oczami Brata” oraz Sławomir Radosz – kierownik Centrum Integracji Społecznej w Częstochowie, odwiedzili naszą redakcję i zażądali od „” usunięcia – ich zdaniem – obraźliwych głosów forumowiczów. 

Nie sposób było nie ugiąć się pod zmasowaną presją osób publicznych, które swoją wolę przedstawiły w wezwaniach o zaprzestanie naruszeń. Dla „7 dni” to wprawdzie nie nowość – jesteśmy zahartowani po kilkunastu pozwach sądowych z ubiegłego roku, ale ze względu na naszych Czytelników, niewygodne dla „bohaterów” komentarze – usunęliśmy.

Tygodnik „7 dni” skorzystał jednocześnie z porad prawnych, z których wynika, że nie wszystkie udostępnione przez nas komentarze można zaliczyć do katalogu obraźliwych czy wulgarnych. Te wpisy, które nie dotykają sfery prywatnej, nie są obsceniczne i znieważające, mogą a wręcz powinny być „przywrócone”, gdyż są opiniami mieszkańców w danej sprawie, a każdy ma prawo do prezentowania własnych poglądów. Ponadto można je traktować jako informacje od informatorów prasowych, którzy ujawnili je w interesie społecznym.

Podjęliśmy więc decyzję, że część komentarzy zostanie ponownie umieszczona na stronie internetowej pod materiałem „Czytelnik donosi: Na ilu stanowiskach pracuje pan Staroniek?” http://www.7dni.com.pl/Aktualnosci/?id=2466&addComment=no 

KOMENTARZE:

25.06.2015
anonim:
2 etaty i tyle szumu? Zobaczcie na ilu etatach pracują prezydenccy consiglores.

26.06.2015
Janusz D.
: A czy przypadkiem MOPS nie podlega pod Wydział Spraw Społecznych? To można samego siebie nadzorować?

28.06.2015
mil_milek@o2.pl:
No ten to chyba głupi jest, że dał się wyru… bez drugiego etatu zapierdziela. No widać tam też równi i równiejsi są.

30.06.2015
SLD:
Nienormowany czas pracy oznacza, że dalej obowiązuje go norma 40 godzin (najprawdopodobniej) w tygodniu kodeksu pracy. A więc albo był strasznym leniem i na jednym stanowisku się nie napracował (bo teraz potrafi w tym samym czasie obskoczyć dwa stanowiska), albo co miesiąc w kadrach pokazuje bardzo ciekawe zestawienie nadgodzin. Nie martwcie się, nie straci, a zapłacimy my wszyscy. A tak swoją drogą należy tam wysłać Inspekcję pracy, zobaczyć ewidencję pracy jak jest prowadzona, ile ma wypracowanych nadgodzin i ile za to dostanie kasy.

02.07.2015
harcerz:
Oj szybko usunięto pana Adriana ze strony PKPS. Print screen jest na pamiątkę zrobiony.

02.07.2015
kompromitacja:
To porażka co się tu dzieje. Coraz gorszy chłam.

04.07.2015
były kleryk:
Pana Adriana wychwala lewacki Orion i katolickie radio Fiat. Czego to on nie robi i jaki kompetentny, generalnie fajny gość. Wszystko spina swoją osobą niejaka Aleksandra Mieczyńska infantylnie nazywająca się Olą, która w obu wyżej wspomnianych mediach chałturzy. Pan Adrian jest osobą skrajnie nieprzychylną kościołowi i prawicy, skąd zatem jego obecność w radiu Fiat? Pytanie, kto zezwala na pracę pani redaktor w medium katolickim oraz w lewackiej telewizji? Chyba, że chodzi o kwestie towarzysko – obyczajowe?

06.07.2015
Czytelnik:
Masz tego screena ze strony PKPS? Wyślij na maila redakcji.

06.07.2015
@byly kleryk:
układ!=partia

07.07.2015
Czytelniczka:
Generalnie to Stefaniak powinien w trybie natychmiastowym zażądać wyjaśnień na piśmie! Hehe Czuj, Czuj, Czuwaj! Hehe

23.07.2015
ciekaw:
Szanowna Redakcjo „7 dni” czytając odpowiedzi magistratu na pytania dotyczące pełnienia przez Pana Adriana Starońka dwóch funkcji tj. Naczelnika Wydziału Polityki Społecznej w Urzędzie Miasta Częstochowy i p.o. Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie, a także komentarze czytelników uprzejmie proszę o zadanie kolejnych pytań magistratowi, które pozwolą na większą transparentność tej nieco dziwnej sytuacji; 1. W jakim okresies czasu Pan Adrian Staroniek był (jest nadal?) kierownikiem biura Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Częstochowie? 2. Czy prezydent miasta miał wiedzę o pełnieniu przez Pana A. Starońka kierownika biura Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Częstochowie? 3. Ile i jakie konkursy (w okresie ostatnich 3 lat) rozpisane przez UM Częstochowy oraz MOPS Częstochowa zostały wygrane przez Polski Komitet Pomocy Społecznej oraz Butterfly s.c. Profesjonalne Centrum Rozwoju w Częstochowie? 4. W których z tych konkursów w komisji konkursowej zasiadał Pan Adrian Staroniek lub podlegli mu pracownicy z jego Wydziału UM Częstochowy i MOPS? Obym się mylił, ale przy olbrzymich kwotach przeznaczanych corocznie na opiekę społeczną i rozchodowanych z pomocą Pana A.S. „drobne” 15 tysięcy z ul. Jarzynowej może wyglądać jak napiwek.

23.07.2015
Czerwony:
Droga redakcjo 7 dni – ja proponuje zapytać magistrat nie tylko o powiązania UM i MOPS z PKPS, ale o powiązania we wszystkich jednostkach podległych miasta 😉

24.07.2015
Mietek:
Droga redakcjo 7 dni, proponuję zadać jeszcze jedno pytanie: Czy w chwili ogłaszania konkursu (2 czerwca 2015 roku) na stanowisko ds. wizerunku i polityki informacyjnej w MOPS w Częstochowie p.o. dyrektora MOPS Pan Adrian Staroniek znał osobiście osobę, która wygrała ten konkurs?

28.07.2015
pracownik:
Postanowiłam się odnieść, bo to przykre, że nikt nie widzi uśmiechniętych twarzy w MOPS czego nie było od bardzo dawna. Traktowania pracowników niskiego szczebla jak ludzi pokazywania kto jest władza. Skąd tyle nienawiści w komentujących tu. Dobro robi się samo w tym mieście, a zło robią ludzie. Chyba coś nie tak tu jest.

28.07.2015
pcbutterfly@gmail.com:
Witam serdecznie. Widzę, że na forum głośno o Butterfly. Cóż, jestem współwłaścicielką firmy i to co czytam z jednej strony mnie przeraża, a z drugiej cieszę się, że mogę skomentować posty dotyczące firmy. Nasza firma działa od roku 2013. W ramach działalności prowadzimy wiele zadań (płatnie i nieodpłatnie). Jesteśmy niepubliczną placówką oświatową co pozwala nam prowadzić wiele zadań związanych z kształceniem i edukacją. Prowadzimy SZKOŁĘ TRENERÓW – do której uczęszczają osoby z całej Polski. W ramach działalności prowadzimy również wiele zadań charytatywnych – czym się nie chwalimy – ponieważ uważamy, że na pomaganiu nie można sobie robić reklamy. Oczywiście jako firma startujemy w wielu przetargach, w tym m.in. w przetargach i zapytaniach ofertowych MOPS. W roku 2015 miałyśmy możliwość składania ofert na 21 postępowań, złożyłyśmy na 8 – wygrałyśmy 4. W roku 2014/2015 zatrudniłyśmy w ramach działalności ok. 20 osób, organizowałyśmy staże dla młodzieży. Pisałyśmy projekty (nieodpłatnie) dzięki którym młodzież z obszarów zagrożonych wykluczeniem dziś ma pracę. Owszem, ostatnie postępowanie zostało unieważnione, ale zapewniam Państwa, że Pan Adrian Staroniek nie ma z tym nic wspólnego. Zapytanie zawierało błędy merytoryczne, na które zwróciłyśmy uwagę, może to zrobić każdy Wykonawca, który nie zgadza się z nieprawidłowościami. Drodzy Państwo, chyba najbardziej boli fakt, że są ludzie, któsrzy patrzą na życie przez pryzmat pieniędzy. Zapewniam, że Ja ani moja wspólniczka takimi osobami nie jesteśmy. Pracujemy 16 godzin dziennie, prowadzimy działania w bardzo trudnych obszarach. Działamy na rzecz pracowników socjalnych, aby i oni mieli po prostu lepiej, ale również mamy swoje rodziny, które tak jak każdy musimy utrzymać. Nic nie dostałyśmy NIGDY za darmo, a wręcz przeciwnie naszą ciężką pracą. Jeśli oczekujecie Państwo szerszych wyjaśnień proszę o KONTAKT. Chętnie się spotkamy i porozmawiamy, ponieważ uważamy, że wszelkie wątpliwości należy wyjaśniać. Pozdrawiam z życzeniami miłego dnia 🙂 Katarzyna Walioszczyk – Urbaniak.

29.07.2015
Tomasz Rajs:
Czy Wy ludzie nie macie w życiu co robić??? Właściwie o co chodzi w tych postach??? Z mojej subiektywnej oceny wynika, że ktoś bardzo chce zaszkodzić Panu Starońkowi. Moim skromnym zdaniem jeśli naprawdę ktoś ma aż takie duże wątpliwości jest od tego prokuratura, przecież każdy obywatel może to zgłosić. Z tego co wiem wszystko co robi Pan AS jest zgodne z prawem. Więc jak ktoś ma ochotę pracować na 100 etatów, to tylko chwała za to, bo mało jest takich ludzi. Nie znam Pana Starońka, ale wiem że zrobił bardzo wiele w różnych obszarach, to innowator może to jednak powodować obawy przed zmianami, a to sieje postrach. Zastanawia mnie jedynie fakt z jakiego powodu poruszacie i chcecie się posłużyć innymi znanymi społecznikami w mieście. Pan Radosz to świetny człowiek, robi wiele dla ludzi. Facet ma klasę, zaangażowany w zadania. Pani Kliszewska to społecznik i WSPANIAŁY człowiek, a PKPS jest organizacją, która jest chyba największą w Częstochowie, jak mi wiadomo zatrudnia ponad 100 osób. Sam nigdy bym się nie podjął pełnienia funkcji Prezesa w tak olbrzymiej organizacji, a przecież każdy może, bo to funkcja bez wynagrodzenia lub za jakieś tam drobne grosze. – jeśli ktoś ma świadomość jak działają Stowarzyszenia to wie!!! Żaden Prezes organizacji NGO nie bierze sobie paru milionów do kieszeni. Podążając szlakiem częstochowskich stowarzyszeń to w większości działają na zasadzie „rodzinnej”, bo kogo było by stać na to, aby pracować non stop za darmo, więc się wspierają jak kto może. I jeśli ktoś wypisuje takie bzdury na forach, to może najpierw niech sprawdzi jakie wynagrodzenia dostają osoby zarządzające non profit – będziecie bardzo miło zaskoczeni (piszę o tych najbardziej zazdrosnych). Aaaa… pozostaje jeszcze kwestia Butterfly s.c. jeśli ktoś miał okazję uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez tą firmę to wie, że wiedza, umiejętności i wiele innych kwestii, to produkt bezcenny. Trenerzy z najwyższej półki Szkoleniowców znanych w całym kraju. Kasię i Sylwię widziałem przez chwilę, ale to osoby na bardzo wysokim poziomie i nie sądzę, że nastawiły się na robieniu majątku na częstochowskim MOPSIE 🙂 za pośrednictwem Pana Starońka :-). Jakość prowadzonych szkoleń w Butterfly rekomenduje do tego, by wygrywały Wszystkie przetargi w całym mieście, przynajmniej będą jakieś efekty. Aaa… i szacunek dla Pani Kasi, że podpisała się pod swoim postem, bo jako jedyna miałaś taką odwagę. Podsumowując… weźcie się za siebie i zacznijcie od swojego podwórka, albo kształćcie się zakładajcie Stowarzyszenia, startujcie w wyborach do Rady Miasta, firmy zakładajcie. Ja wolę siedzieć na wygodnej posadzie w Urzędzie :-), a jednocześnie szanuję ludzi, którzy płacą podatki na to abym mógł sobie wygodnie siedzieć. Pozdrawiam.

29.07.2015
nikt:
Są tacy co są bliżej…

30.07.2015
anonim:
Pani Katarzyna Walioszczyk-Urbaniak – Butterfly s.c. to także koleżanka z pracy p. Motylka-Starońka, jak informuje na swoim profilu w goldenline od 2012 roku jest koordynatorem w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej. htttp://www.goldenline.pl/katarzyna-walioszczyk-urbaniak 

30.07.2015
koleżanka z wydziału:
Do Tomasz Rajs. Pamiętaj – długie wypowiedzi są ryzykowne, bo można się zapętlić i ośmieszyć

30.07.2015
T.R.:
ad rem i inni wypisujący bzdury na tym forum!!! A czy Wy pracujecie za darmo, bo z Waszych postów wynika, że wszyscy cytowani w postach zarabiają, a Wy nie. Panie socjalne pracują za darmo??? Chyba jednak pracują w MOPS to też znają Pana Starońka, to może aby było uczciwie niech zrezygnują z wypłat. Może wszyscy koledzy i koleżanki i znajomi osób z Rady Miasta niech zrezygnują z pracy, bo to niemoralne i jest ryzyko, że będą opluwani na forach. Ilu osobom i za jaką kwotę pomogłeś/aś ad rem??? Ilu osobom zakupiłeś żywność?, dałeś dach nad głową??? ilu osobom dałeś pracę??? ile osób wyciągałeś/aś z dna??? może skończcie już ludzie ziać jadem, a weźcie się do roboty!!! idźcie do pracy na 2,3 etat, możecie firmę sobie otworzyć płacić ZUSY podatki (po to aby utrzymać całą administrację – bo jak to przedsiębiorca zarobi to większość pieniędzy oddaje do skarbówki) itp. Wszystkim wolno, a jak już to wszystko zrobicie, to zastanówcie się, czy warto opluwać porządnych ludzi na forach. A teraz pochowajcie się w swoich norkach i uważajcie, bo może jutro staniecie się czyimiś znajomymi 🙂 i jeszcze się okaże, że ten znajomy to osoba z Urzędu brrrr…

31.07.2015
Stefan:
Te, Rajs, nie pitol, rzecz o Starońku – urzędniku funkcjonariuszu publicznym opłacanym z pieniędzy podatnika (dochód roczny 110 tys. zł (2014)… a nie o chlebku dla potrzebujących…

31.07.2015
no:
Co wy chcecie od „motylków”? To prywatna sprawa!

31.07.2015
ciekaw2:
Pytanie na niedziele do prezydenta miasta (ponowione): 1. W jakim okresie czasu Pan Adrian Staroniek był (jest nadal?) kierownikiem biura Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Częstochowie? 2. Czy prezydent miasta miał wiedzę o pełnieniu przez Pana A. Starońka kierownika biura Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Częstochowie? 3. Ile i jakie konkursy (w okresie ostatnich 3 lat) rozpisane przez UM Częstochowy oraz MOPS Częstochowa zostały wygrane przez Polski Komitet Pomocy Społecznej oraz Butterfly s.c. Profesjonalne Centrum Rozwoju w Częstochowie? 4. W których z tych konkursów w komisji konkursowej zasiadał Pan Adrian Staroniek lub podlegli mu pracownicy z jego Wydziału UM Częstochowy i MOPS? Słowo na niedziele – „Urząd publiczny bywa ostatnim schronieniem łajdaka” – tak mawiał amerykański senator Boies Penrose.

04.08.2015
Janusz:
A co z Harcerzami? Oni też są w tej grze?

05.08.2015
nina:
Staroniek druhem Stefaniaka, Stefaniak druhem druhów więc wykonują wiele nieznanych ruchów.

05.08.2015
Arnold z 3 pięterka um:
Nikt nie wypisuje głupot tutaj. Niech sobie Staroniek otworzy 4 firmy i zażyna się od rana do wieczora. Jego biznes. Tutaj mówimy o samorządzie i jeśli byle grzbiet zadaje pytanie w czym problem, to najwidoczniej wie w czym on tkwi, ale musi lub ktoś mu każe pisać takie. W tym mieście jest wiele osób, które mogłyby obciążyć motylka. Wszak motylki są lichutkie jako owady. Ale piękne (…) I co chodzi w tym bajzlu?

05.08.2015
Harcerzyk:
Hmmm, a ZHP dostał jakieś dotacje od Wydziału Edukacji za naczelnika S? Jeśli tak, to ile?

05.08.2015
mopsiarz:
Motylki ćwierkają, że od września będzie już nowy dyrektor MOPS. Sprawa zaczyna się rozgrzewać. Ciekawe kto wygra konkurs? Ludzie z organizacji pozarządowych zakładają się kto nim będzie…

07.08.2015
Karolina:
Wczoraj został ogłoszony konkurs na dyrektora MOPSu w Częstochowie. Ciekawe kto nim zostanie?

07.08.2015
Po:
Motylek ogłaszał? A kiedy konkurs na kierownika biura PKPS i naczelnika wydziału?

07.08.2015
anonim:
Jak sprawa wypłynie na szerokie wody, to i będzie konkurs na nowego naczelnika…

09.08.2015
anonim:
Bądźmy tolerancyjni? A może bądźmy sprawiedliwi?!?!?!?! Ale tu do sprawiedliwości daleko, oj daleko… Jak to ma się z prawem?

10.08.2015
anonim:
Popełniono zasadnicze błędy. W takich akcjach trzeba zagrać figurą, a nie Królem. Widać, że ktoś nigdy nie grał w szachy. Trudno… mleko się wylało razem z  tuczącymi czekoladowymi płatkami Nestlik. Wszystko się wydało i teraz ktoś beknie. Niestety przed upadkiem kroczy zawsze pycha. Gorąco będzie na najbliższej sesji rady miasta. Oj, co najmniej 50 stopni Celsjusza 🙂

13.08.2015
Czytelnik:
Lista wyborcza SLD do Sejmu: 1. Marek Balt 2. Jarosław Marszałek 3. Zdzisław Wolski 4. Janusz Adamkiewicz 5. Adrian Staroniek 6. Łukasz Wabnic 7. Małgorzata Iżyńska 8. Paweł Klimek 9. Wojciech Konieczny 10. Ryszard Raczek

14.08.2015
Czytelnik:
Na stronie MOPSu można zauważyć, że nowa rzecznik prasowa Pani Olga Dargiel jest autorem wpisów już od dawien dawna Ciekawe

14.08.2015
pro:
Wieści z Ratusza; trwają energiczne poszukiwania następcy Motylka. Lepiej późno niż wcale ale tak czy inaczej sprawa wymaga wyjaśnień oraz rozliczeń i ich upublicznienia!

14.08.2015
sasanka:
Kim jest ten Paweł Bilski lat 21? O co tu chodzi? Http://tvorion.pl/?action=show_news&idNews=18704 

15.08.2015
anonim:
Ale będą jaja, jak Motylek wystartuje i wygra konkurs na Dyrektora MOPS.

15.08.2015
anonim:
…a Budyń vel Harcerzyk wszystko pobłogosławi z I piętra.

15.08.2015
kasiaz@onet.pl:
Dlaczego budyń 🙂

17.08.2015
old guard:
Tak się mówi o ludziach bez empatii, którzy chodzą z zadartą głową, wytykają błędy, a sami są pośmiewiskiem własnego środowiska.

17.08.2015
m.osa@o2.pl:
A ja słyszałem, że Motylek szykuje się do powrotu do harcerzy. Ktoś coś wie na ten temat? 

21.08.2015
anonim:
Stowarzyszenia podlegają nadzorowi Prezydenta Miasta. A z ramienia prezydent nadzór ten sprawuje Wydział Spraw Obywatelskich, który podlega pod którego Zastępcę Prezydenta? No którego?

21.08.2015
anonim:
Już 27 sierpnia sesja Rady Miasta. Jak myślicie, kogo będą pierwszego grillować?

21.08.2015
Anna:
Będzie się działo: https://www.youtube.com/watch?v=HZ8pBioP1HE 

I nam o to chodzi, co z tych komentarzy wychodzi…

 

Udostępnij:

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content