Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Kolejne spotkanie Podziemnego Salonu Prasowego 7 dni – po wakacjach

Ostatni przed wakacjami salon, jak zwykle obfitował w ciekawe tematy. Zaczęliśmy od poinformowania uczestników Podziemnego Salonu Prasowego o tym, że zarząd Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odmówił naszej redakcji podania danych o swoich wynagrodzeniach.

– Jestem rozczarowany, że Śródmiejska Spółdzielnia Mieszkaniowa nie udzieliła redakcji informacji, ile zarabia zarząd spółdzielni. A mam już kolejne pytanie do zarządu: czemu nie można wejść na Walne Zgromadzenie spółdzielni? Poza tym, ja jako członek spółdzielni apeluję do innych członków: włączajmy się w życie spółdzielcze, aktywizujmy się, rozwalmy ten chory system. Równie „chore” jak spółdzielnie są komisje rewizyjne, które powinny być organem nadrzędnym nad spółdzielniami, a w rzeczywistości są takimi samymi klikami jak spółdzielnie, którym nie na rękę są wszelkie zmiany.
O tym jak bezduszna potrafi być spółdzielnia mieszkaniowa świadczy historia, której niedawno byłem uczestnikiem. Otóż jeden z członków spółdzielni, starszy, bardzo schorowany człowiek miał zaległości w płaceniu czynszu. Ja wystąpiłem do spółdzielni z pismem, że ureguluję dług z własnych pieniędzy, żeby ten człowiek mógł dalej spokojnie mieszkać. Ale spółdzielnia nie chciała o tym słyszeć. Mieszkanie sprzedała, część pieniędzy ze sprzedaży poszło na poczet długu, część na koszty sądowe i komornicze, podatki itp. i temu człowiekowi nie zostało praktycznie nic. Nie ma ani dachu nad głowa, ani pieniędzy. Czy tak powinna wyglądać spółdzielczość? – pyta zbulwersowany częstochowianin.

Na tym nie koniec tematów spółdzielczości mieszkaniowej.
– A ja chciałabym dowiedzieć się, czy w kwestii wysokości czynszów Częstochowa jest podzielona na jakieś strefy? To znaczy, czy na przykład osoby mieszkające w centrum płacą więcej, a te na obrzeżach miasta mniej? Czy redakcja mogłaby się tego dowiedzieć? – pyta zaciekawiona częstochowianka.

Kolejna sprawa poruszana na Salonie dotyczyła tematu już przez nas publikowanego.
– Chciałbym nawiązać do listu czytelnika, opublikowanego kilka tygodni temu w Tygodniku 7 dni, dotyczącego demoralizacji uczniów w jednym z częstochowskich liceów. Pominę tutaj fakt, czy jest to prawda czy nie. Ciekawi mnie za to, dlaczego radna miasta Ewelina Balt nie zainteresuje się takim tematem i nie podejmie interwencji. Swego czasu była bardzo zaangażowana w sprawę dotyczącą rzekomego molestowania dzieci przez jednego z częstochowskich księży, co doprowadziło do tego, że ksiądz – mimo że oskarżenia okazały się bezpodstawne – stracił dobre imię i został usunięty z Częstochowy. Czy radna lub inni radni w tej sprawie zabiorą głos? – pyta nieco sarkastycznie uczestnik salonu.

Podczas spotkania z uczestnikami Salonu nie mogą zabraknąć „dyżurnego” wątku o rowerzystach.
– Wiem, że już kilkukrotnie był poruszany temat rowerzystów, ale teraz jest on jeszcze bardziej na czasie, gdyż mamy prawie lato i rowerzystów na częstochowskich ulicach jest coraz więcej. Apeluję zatem do miłośników czterech kółek, ale i do pieszych: szanujmy się na wzajem, bądźmy względem siebie kulturalni i empatyczni. W mieście mamy ścieżki rowerowe jakie mamy. Nie wszędzie są wystarczająco szerokie, inne znowu wymagają natychmiastowego remontu, gdzie indziej z kolei ścieżki kończą się nagle i trzeba jechać po chodniku. Dlatego tym bardziej miejmy oczy szeroko otwarte, zwracajmy na siebie uwagę nawzajem. Wtedy wszystkim będzie milej spędzać czas na świeżym powietrzu. W tym miejscu chciałbym podkreślić, że wielu pieszych jest bardzo uprzejmych. Ustępują miejsca rowerzystom, zwłaszcza gdy jedzie się z dzieckiem. 
Ponadto chciałbym zwrócić uwagę, że w wielu miejscach na ścieżkach rowerowych przydałyby się progi zwalniające, tak by nie można było rozwijać nadmiernych prędkości – zauważa miłośnik wycieczek rowerowych.

Na koniec spotkania pojawił się temat MPK, ale z zupełnie nowym wątkiem.
– Ja mam temat dotyczący autobusów MPK. Ale tym razem chciałbym się zwrócić do osób, które wsiadają do autobusów z wózkami na zakupy. Te wózki są niejednokrotnie całkiem sporych rozmiarów. Wielu pasażerów ustawia je tak, że całkowicie blokują przejście w autobusie. Są też i tacy, którzy po prostu te wypełnione zakupami wózki stawiają na siedzeniach. Tak nie powinno być. Pomijam fakt, że wózek to nie pasażer i nie musi „siedzieć”, ale co ważniejsze, te wózki mają kółka. Najpierw ktoś jedzie nim przez pół miasta, niejednokrotnie po piachu czy błocie, a potem te kółka brudzą siedzenia. I niestety ten problem dotyczy raczej osób starszych. Niejednokrotnie pomstujemy na młodzież, że nie potrafi zachować się w autobusie, czy nie ustępuje miejsca starszym. Tymczasem my starsi wcale nie jesteśmy lepsi. Trzeba najpierw zacząć od siebie, by móc pouczać innych. Trzeba dawać młodym dobry przykład, a nie tylko utyskiwać, samemu nie będąc do końca w porządku – zwraca uwagę starszy wiekiem mieszkaniec Częstochowy.

Na kolejny Podziemny Salon Prasowy 7 dni zapraszamy dopiero po wakacjach, w poniedziałek 3 września o godz. 16.00, do kawiarni Caffe del Corso (sala podziemna) w III Alei.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content