Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Kalendarz imienin – do 23. listopada

Wszystkim solenizantom najlepsze życzenia od “”.17.XI. – Grzegorza, Salomei18.XI. – Karoliny, Romana19.XI. – Seweryna, Elżbiety20.XI. – Anatola, Rafała21.XI. – Janusza, Konrada22.XI. – Cecylii, Marka23.XI. – Klemensa, Adeli

Grzegorz – to imię pochodzenia greckiego, od słowa gregorikós (czuwający, czujny). Oznacza: czujny, gorliwy, ale i gotowy do nocnego czuwania i modlitw. Grzegorz jest niezwykle skuteczny w kierowaniu pracą i życiem innych. Równie despotyczny pozostaje wobec siebie. Śmiało brnie do przodu, a dzięki silnej woli nie wycofuje się na widok trudności. Potrafi szybko wybrnąć z trudnych sytuacji. Wszystko robi w przekonaniu, iż ma do wypełnienia misję. Jest pewny siebie, ale też i obiektywny. Nie grzeszy jednak ani taktem, ani uprzejmością. Posiada przy tym twarde zasady. Bez problemu odnajduje się w każdym otoczeniu. Bywa szlachetny i wierny. Nie jest łatwy w pożyciu, ale nie można się z nim nudzić. 
Zdrobnienia: Grzech, Grzesiek, Grzesio, Grzesiu, Grześ. 
Znani imiennicy: Grzegorz Ciechowski – muzyk i kompozytor, Grzegorz Filipowski – łyżwiarz, Grzegorz Lato – piłkarz, Grzegorz Turnau – muzyk i kompozytor.

Elżbieta – to imię pochodzenia starohebrajskiego, od słowa elzeba lub eliszeba (Bóg jest moją przysięgą lub moją doskonałością). Elżbieta to kobieta dystyngowana, elegancka i pełna klasy. Potrafi kierować ludźmi, w razie potrzeby wykazując wiele sprytu. Jest osobą pełną majestatu, a do tego pewną siebie indywidualistką, która nieczęsto dzieli się przemyśleniami i uczuciami. Pewnie kroczy obraną drogą i nie ulega wpływom. Lubi przebywać wśród ludzi inteligentnych i wykształconych, tworzących elitę kulturalną. W towarzystwie wywołuje wiele kontrowersji. Przyjaciół trzyma z reguły na dystans, ale jest im oddana i chętnie każdego wysłucha. Bywa jednak niedyskretna. Jedni dostrzegają w niej niedostępną piękność wzbudzającą namiętności, inni – krytykują za oziębłość i niedostępność. 
Zdrobnienia: Ela, Elka, Elunia, Elżbietka, Elunia, Beta, Betka, Bieta, Bietka, Halszka, Ilza, Liza. 
Znane imienniczki: Elżbieta II – królowa Anglii, Elżbieta Czyżewska – aktorka, Elżbieta Dzikowska – dziennikarka i podróżniczka, Elżbieta Jaworowicz – dziennikarka.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content