Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Jak pracują częstochowskie instytucje?

Ograniczenia w pracy częstochowskich instytucji w związku z zagrożeniem koronawirusem:

* Urząd Miasta Częstochowy

Do odwołania magistrat wstrzymał bezpośrednią obsługę interesantów wszystkich wydziałów UM, w budynkach przy ul. Śląskiej i Waszyngtona. Wyjątkiem jest referat zgonów w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Focha. Będzie on dalej przyjmował mieszkańców, którzy muszą osobiście załatwiać sprawy związane ze śmiercią osób bliskich.
Wszystkie osoby mające pilne sprawy urzędowe będące w toku proszone są o kontakt telefoniczny lub drogą elektroniczną z odpowiedzialnymi komórkami UM lub konkretnymi urzędnikami prowadzącymi sprawę. Wiele administracyjnych procedur urzędowych można załatwiać lub przynajmniej wszcząć poprzez platformę E-PUAP: https://epuap.gov.pl.
W sytuacjach wyjątkowych dla interesantów dostępny będzie tylko Punkt Informacyjny, w którym może przebywać tylko jedna osoba po wcześniejszym umówieniu telefonicznym z pracownikiem załatwiającym sprawę.
W przypadku sytuacji kryzysowych możliwy jest kontakt telefoniczny z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych UM pod numerem telefonu: 34/370 78 70. W trybie całodobowym działa Miejsko-Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego: pczk-czestochowa@czestochowa.um.gov.pl, tel. 34/378 51 01, 34/378 51 02

* Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie

Do 25 marca zawieszono działalność placówek prowadzonych przez MOPS: Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie w Częstochowie oraz Dzielnicowych Ośrodków Społeczności Lokalnych: DOSL Północ, DOSL Dźbów, DOSL Grabówka, DOSL Ostatni Grosz, DOSL Lisiniec, DOSL Podjasnogórska. MOPS prosi o maksymalne ograniczanie wizyt osobistych. Spotkania z pracownikami będą możliwe jedynie po uprzednim kontakcie telefonicznym i umówieniu ewentualnego terminu spotkania. Większość spraw można zrealizować drogą telefoniczną, mailową lub za pomocą systemów informatycznych. 

* Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie

Podjęto kroki w organizacji przejazdów i obsługi pasażerów:
– do odwołania zwiększono liczbę profilaktycznego odkażania powierzchni wnętrz autobusów i tramwajów zjeżdżających do zajezdni MPK poprzez użycie specjalistycznych preparatów na bazie alkoholu;
– do odwołania zostało zawieszone funkcjonowanie przycisków do otwierania drzwi przez pasażerów wewnątrz i z zewnątrz pojazdów – drzwi otwiera i zamyka tylko kierowca/motorniczy;
– rozkład jazdy MPK w Częstochowie nie zmienia się;
– do każdego pojazdu przydzielony został płyn na bazie alkoholu do utrzymania higieny rąk przez każdego kierowcę i motorniczego także w trakcie realizowania kursów;
– zawieszona  została sprzedaż biletów przez kierowców i motorniczych. Bilety należy kupować w biletomatach lub innych punktach sprzedaży w mieście, jak również korzystając z aplikacji mobilnych – zaleca się unikania płacenia gotówką przy kupowaniu biletów;
– we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej wprowadzono zakaz wsiadania i wysiadania pierwszymi drzwiami;
– wprowadzono cykliczne przewietrzanie wnętrza tramwajów i autobusów na przystankach – będą otwierane wszystkie drzwi oprócz pierwszych, bez zgłaszania takiej potrzeby przez pasażerów.

* Starostwo Powiatowe w Częstochowie

Od dnia 16 marca 2020 r. urząd zawiesił bezpośrednią obsługę interesantów. Chcący załatwić sprawy w Starostwie Powiatowym proszeni są o: składanie dokumentów poprzez platformę epuap; mailem na adres kancelaria@czestochowa.powiat.pl; poprzez portal http://czestochowa.geoportal2.pl lub telefonicznie kontaktując się z wybranym wydziałem.
* Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie
Do odwołania zamknięte zostały wszystkie obiekty administrowane przez MOSiR. Zawieszone zostały również, organizowane przez ośrodek, rozgrywki i imprezy sportowe.

* Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne

Wprowadzono ograniczenia w dostępności do biura Działu Usług Zewnętrznych przy ul. Nowowiejskiego 10/12. Do 31 marca br. mieszkańcy proszeni są o kontaktowanie się z CzPK za pomocą telefonu 34 322 60 37 lub poczty elektronicznej: duz@czpk.czest.pl. W okresie od 16-31 marca br. nie będą wydawane worki big-bag na odpady remontowo-budowlane.

*  Powiatowy Urząd Pracy, Prokuratura Okręgowa, Straż Miejska, Miejski Zarząd Dróg i Transportu, KRUS, ZUS, NFZ, SANEPID, Wodociągi Częstochowskie, TAURON

Ograniczenia w bezpośredniej obsłudze interesantów obowiązują również we wszystkich podmiotach publicznych, działających na terenie Częstochowy. Sprawy w tych instytucjach można załatwiać telefonicznie lub mailowo.

* Pobór do wojska

W związku z zagrożeniem koronawirusem została podjęta decyzja o zawieszeniu kwalifikacji wojskowej na terenie całego kraju od 16 marca br. Rozporządzenie zmieniające w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 roku zostało podpisane przez ministrów i oczekuje na publikację. Zgodnie z rozporządzeniem czas trwania kwalifikacji ustala się na okres od 3 lutego do 13 marca 2020 r., natomiast wezwania wysłane na dzień od 16.03 do 30.04.2020 r. tracą ważność.

* Kultura

Do odwołania nieczynne są: kina Cinema City oraz OKF ILUZJA, Teatr im. A. Mickiewicza, Filharmonia Częstochowska, ROK, MDK, Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater, Miejska Galeria Sztuki, pływalnie, wszystkie biblioteki, wszystkie muzea, Miejskie Centrum Informacji Turystycznej. Kontakt dla zainteresowanych – telefoniczny lub mailowy.

* Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie 

We wszystkich szpitalach obowiązuje zakaz odwiedzin (Miejski Szpital Zespolony ma zamiar ograniczyć planowane zabiegi i przyjęcia na oddziały).

* Wstrzymane są odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej.

* Do 25 marca włącznie odwołane lub przesunięte zostały wszystkie imprezy kulturalne, sportowe i rekreacyjne.

* Miejski Zarząd Dróg i Transportu czasowo zawiesił kontrole wykonywane osobiście przez pracowników na terenie strefy płatnego parkowania oraz zawiesił działania parkomatów.

Podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Całodobowa Infolinia
Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
w Częstochowie na temat koronawirusa:
661 868 810
577 818 388

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content