Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Jak odpocząć i spokojnie celebrować święta

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który warto spędzić w spokoju domowego ogniska. W ferworze przedświątecznych przygotowań rzadko możemy odpocząć, czego efektem jest zmęczenie podczas wigilijnej kolacji. Jak tego uniknąć? 

Wystarczy dobry plan, odpowiednia dieta, czas na sen i aktywność fizyczną. Oto kilka sprawdzonych metod, aby tegoroczne święta okazały się czasem relaksu, spędzonym w gronie najbliższych.

1. Po pierwsze – plan działania
Organizacja to podstawa, dlatego warto mieć opracowany plan działania. Lista zakupów to nie jedyna rzecz, którą trzeba zanotować. Przygotowany na kilka dni wcześniej harmonogram pozwoli w spokoju przygotować się do świąt. Sprzątanie, prezenty, zakupy, gotowanie – obowiązki odpowiednio rozdzielone między każdego z członków rodziny pozwolą na opanowanie przedświątecznego chaosu.

2. Po drugie – dieta pełna witamin
W ferworze świątecznych przygotowań tradycyjnych dań takich jak pierogi, łazanki, czy makowiec, nie warto zapominać o warzywach i owocach. Wystarczy jedna porcja dziennie, aby zagwarantować swojemu organizmowi zastrzyk energii. Dobrze wybierać pośród sezonowych produktów. Popularne w czasie zimy pomarańcze i mandarynki uzupełnią tak potrzebną w zimowym okresie witaminę C. Co więcej, lekkostrawne i bogate w witaminy dania przygotują nasz organizm na świąteczne grzeszki. 

3. Po trzecie – sen
Świąteczny urlop to perfekcyjny czas na wypoczynek i złapanie oddechu. Poświęcajmy co najmniej 8 godzin dziennie na zdrowy, spokojny sen, a z pewnością naładujemy przysłowiowe akumulatory. 

4. Po czwarte – aktywność
Aktywność nie wiąże się tylko ze świątecznym sprzątaniem. W czasie tych krótkich ferii warto poświęcić czas z rodziną właśnie na aktywność fizyczną. Wycieczka na lodowisko lub nauka jazdy na nartach to zimowe atrakcje, które spodobają się młodszym, a starszym pozwolą na zrelaksowanie się w czasie przedświątecznej bieganiny.

5. Po piąte – przedświąteczny detoks
Zbliżający się początek Nowego Roku sprzyja zmianom. Dlatego warto zadbać o swój organizm i zdecydować się na krótki detoks. Dla wielu z nas,  podstawowym napojem jest kawa. Wydaje się, że rozbudza i dodaje energii. Tymczasem warto ograniczyć jej spożycie – organizm z pewnością nam za to podziękuje. Poprawimy przyswajanie wapna i magnezu oraz zyskamy pozytywny nastrój.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content